ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2010
ÎNSCRIS: 24.01.10
JUN-2010

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Elea-Village...impresii dintr-o scurta plimbare

fiind cazati in apropiere, la Lagomandra, am vizitat intr-o ora si Elea-Village... recunosc ca nu am intrat in acele bordeie, nici la restaurant, dar, privind din exterior, totul arata jalnic... mai multe nu vreau sa comentez, era pustiu pe acolo, chiar nimeni, doar doi chelneri la terasa de langa piscina, care ne priveau intrebator... am facut doar o comparatie cu celelalte locatii in care am stat si pe care le-am vazut. Ca dovada, atasez si cateva poze, poate voi fi mai explicita.

Trimis de adryana in 23.07.10 08:08:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 8970 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P13 Elea Village, se vad bordeiele in spate
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[23.07.10 08:25:57]

rog webmaster sa mute impresiile si pozele de la Elea Village, la locul lor, multumesc anticipat

michirec
    [23.07.10 08:50:31]

Pozele sunt de la Philoxenia dar nu inteleg legatura cu Elea Village... merg in fiecare an la Philoxenia si nu am observat aspectul de, , bordee"; probabil am eu simtul estetic pervertit... de altfel si pozele vin in sprijinul afirmatiei tale, draga Adryana.

[23.07.10 09:21:48]

Am mutat aceste impresii de la Philoxenia la Elea Village, acolo unde le este locul.

webmasterXY*
    [23.07.10 09:40:40]

@adryana, dupa cum stii, reviews-uri despre un hotel/pensiune/vila scriem dupa ce am fost cazati acolo, altfel este greu sa fim obiectivi atunci cand acordam puntajul pe grade de satisfactie.

In consecinta, invalidez impresiile (lasand informatiile pe site, pot fi de folos viitorilor turisti). Totodata, fotografiile isi pastreaza PMA.

[23.07.10 09:55:55]

pentru michirec, cand am vorbit de bordeie m-am referit la Elea Village.

multumesc webmaster, ca ai facut ordine, eu nu am putut sa invalidez impresiile, nu mi-a dat voie programul, a trebuit sa dau fortat un calificativ... pentru mine conteaza si aspectul exterior, unde ma cazez, dar fiecare scrie ce vrea si se cazeaza unde vrea. Concediu placut tuturor!

[28.07.10 19:36:28]

adryana - am o rugaminte: pe viitor alte "imrpesii dintr-o scurta plimbare" scrie-le ca ecou la unul din reviws-urile deja existent pe site si NU initia un set de imrpesii noi pentru acest lucru!

Motivele cred ca iti sunt deja evidente.

mihaistoica
    [22.01.11 21:23:27]

"Bordeiele" alea se cheama de obicei bungalow-uri si sunt intalnite peste tot in Grecia. Am fost la Elea Village in septembrie 2008 si pot afirma clar ca in "bordeie" sunt conditii mai mult decat decente si este o locatie demna de mai mult respect. Nu aveam de gand sa mai scriu review pentru ca au trecut doi ani de cand am fost, dar o sa scriu, totusi, pentru ca nu vreau ca cititorii site-ului sa ramana cu o impresie negativa despre Elea Village. In zilele urmatoare voi reveni cu un review mai amanuntit.

[22.01.11 21:45:37]

mihaistoica, sa stii ca am vazut multe bungalouri in Grecia, si am si stat in ele, in anul 2008 cand am fost la Philoxenia si in anul urmator cand am fost prima data la Gerakina. Am tinut doar sa imi exprim punctul meu de vedere, fiecare si-l poate spune, deci mie nu mi-au placut acele bungalouri de la Elea Village, arata jalnic pe langa alte bungalouri vazute. O fi inauntru comfort, nu am sa comentez mai multe, dar aspectul exterior lasa de dorit, in iunie 2010 cand le-am vazut, la multe cade tencuiala exterioara si intrarea e sub orice critica. Pozele 5 si 7 poate explica mai multe. Deci ce am vazut aici fata de alte bungalouri, arata ca niste bordeie, asta e punctul meu de vedere si atat... sunt multe alte locuri mai dragute si mai bune, la pret accesibil.

mihaistoica
    [22.01.11 23:18:01]

Am fost si eu la Philoxenia. Per total, conditiile de cazare si masa sunt similare. Philoxenia are alte avantaje (plaja mai buna, e in localitate si nu izolata, etc), dar nu interiorul complexului le diferentiaza.

La conditii de cazare si masa toate cele 3 hoteluri la care am fost in Halkidiki (Macedonian Sun, Elea Village si Philoxenia) sunt aproape identice.

Pe langa asta, fiecare are plusuri si minusuri legate de locatie, gradina, plaja, etc.

valeria2012
    [09.04.13 13:40:16]

dvs spuneti ca totul arata ,,jalnic”, dar pozele pe care le-ati atasat sunt incantatoare, mie locul mi se pare mirific.

costelino
    [17.06.14 13:09:43]

@adryana: Buna ziua!

M-am intors pe data de 14-06-2014, a fost un concediu foarte reusit in aceasta locatie, incepand de la curte, camera si restaurant, totul a fost extraordinar de curat si frumos, cred ca totul a fost renovat de curand deoarece totul sclipea de curatenie si ordine.

Recomand cu caldura aceasta locatie.

[17.06.14 13:26:09]

@costelino: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[19.06.14 11:36:28]

ma bucur sincer ca s-a renovat aici, cladirile aratau jalnic cand am fost eu, le cadea tencuiala in exterior si pe afara in curte nu era nimeni pe nicaieri, era pustiu. Era bine sa pui si macat o poza cu o cladire pe dinafara sa vad cum arata acum dupa renovare. Astept aceeasi ,,revelatie'' printr-un rw si la Gerakina, deoarece si aici s-au facut renovari.

costelino
    [23.06.14 15:01:59]

@adryana: buna!

Nu cred ca numai sa renovat totul dar cred ca a venit si un nou meneger la conducerea resortului, spun asta pentru ca erea un tip din stafful hotelului care statea tot timpul in resort, preintre ospatari cameriste, restaurant, piscina, urmarea totul indeaproape si nu lasa nimic sa fie nelalocul lui.

adryana, costelino, michirec, mihaistoica, valeria2012
    Alte impresii din această RUBRICĂAcrotel Elea Beach Hotel (ex Elea Village) [Elea, Nikiti]:

• pagină generată în 0.074611902236938 sec