ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2008
[?] AD. + 1 COPII

Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Cazati la unul din corpurile vechi, fostul hotel Mura - dezastru.

In perioada 9-15 aug. am avut cumparate bilete pentru Hotel Gergana****, insa odata ajunsi la acest hotel, am fost informati ca suntem cazati la fostul Hotel Mura*** [care acum este parte integranta a complexului Gergana, ce curpinde 3 corpuri distincte de cladire, nota webmaster]

A fost o dezamagire totala. O mizerie in camere de nedescris, toaleta mizerabila cu o cabina de dus care se dezmembra, un miros intepator de canalizare, camera orientata catre zona de aprovizionare al restaurantului.

Ii sfatuiesc pe cei ce vor alege Complexul Gergana**** sa se asigure ca au rezervarile facute pentru Hotel Gergana**** [corpul 3, cel mai nou, parca, cel mai bun, din complex - nota webmaster], altfel vor trai o dezamagire totala.

Plaja plina de mizerie, doar in fata [fostelor - nota webmaster] Hotelurilor Mura*** si Slavuna*** [fostul hotel Slavuna face si el parte din acelasi complex Gergana, nota webmaster], restaurantul MIZERABIL, infectia virala care a cuprins tot hotelul.

Dupa mai multe insistente, am reusit sa obtinem banderole rosii, astfel in ultimele doua zile am beneficiat de restaurantul Gergana****.

Pot sa spun ca cei ce au avut parte de Hotel Restaurant Gergana**** intr-adevar au avut o vacanta de vis, insa cei ce au cumparat bilete pentru Hotel Gergana**** si au fost cazati la [fostele] Hotel Mura sau Slavuna *** au trait o vacanta mizerabila, infecta si cu siguranta de neuitat.

Trimis de lev30ro in 08.09.08 02:06:14

VIZUALIZĂRI: 6767 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lev30ro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 O mizerie de nedescris
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

argus
    [08.09.08 02:33:58]

Pana la urma review-ul tau si calificativele la ce hotel sunt?

[08.09.08 04:11:46]

in mod evident, nu e corect ca acest review sa fie alocat hotelului Gergana; o sa-l mut la rubrica aferenta hotelului MURA

[08.09.08 05:11:04]

Hotel Mura se numeste hotel Gergana din Iunie 2008. Va multumesc.

review-ul meu este pentru Hotel Gergana****fosta Mura***.

Acest hotel din acest sezon se numeste Gergana.

[08.09.08 05:11:48]

Puteti linistit sa-l mutati inapoi la Hotel Gergana astfel nu vor fii si altii inselati.

[08.09.08 05:41:52]

O sa-l mut inapoi, daca este asa, dar am nevoie de un pic de timp, vreau sa spun ca nu mai inteleg nimic!! Pai de ce ati scris atunci ca NU ati fost cazat la Gergana, ci la Mura, care este ... tot Gergana???!!!!

[08.09.08 05:48:16]

Complex gergana este compus din 3 hoteluri.Hotel Gergana,Hotel Saluvna,Hotel Mura. Pe toate apare doar emblema Hotel Gergana****. Foarte multi au fost inselati cumparand bilete pentru hotel Gergana****.O adresa de contact va rog si va trimit toate detaliile, cu fotografii si alte dovezi.

[08.09.08 05:55:43]

ar fi super - adresa = cornel [@] amfostacolo.ro

[08.09.08 06:30:37]

Ok, il mutai-napoi. Ti-am ajustat un pic titlul si am scris niste explicati, cu italice, in interior; sper sa nu te superi, zic eu ca se intelege mai bine astfel

ionescunic
    [08.09.08 11:34:18]

Nu mai cumparati oameni buni bilete la gergana simplu exista Kaliakra superior pentru cei puturosi cate nu pot merge la Obzor sau sunny beach unde sunt hoteluri noi si bune.

La gergana e simplu dupa succesul avut in anii din urma desi camerele sunt nesimtit de mici iar hotelul vechi e pe malul unei balti probabil pline de tantari si in imediata apropiere a unei plaje de nudisti , patronatul a cumparat si hotelurile invecinate mult mai nasoale mura si slllllavuna , bagand acolo turistii mai sarantoci adica romanasii deci feritiva de gergana inca nu e de noi

Mate
    [06.01.09 13:28:52]

Cei de la agentie sunt vinovati ca nu dau explicatiile necesare si nu fac rezervarea unde trebuie, conform ofertelor pe care le au...Rusine, Mura este un hotel de aproape 2 stele (pt. faptul ca are aer conditionat si LCD... in rest e la pamant)...

Subscriu la ce au scris ceilalti... inca o data RUSINE AGENTIILOR DE CURISM... SCUZE TURISM

Anya Popescu*
    [18.04.10 20:05:12]

Este al 2-lea an consecutiv cand am achizitonat sejur la Hotelul Mura, pe perioada verii mergem de minim 6-7 ori la Albena fie in sejur de 7 nopti fie in weekenduri. Si suntem un grup de 6 familii dintre care majoritatea cu copilasi intre 5 si 8 ani. Cand nu gasim disponibil la hotel Mura stam la Slavuna.

Nu am avut niciodata probleme, mancare in Albena este aceeasi la absolut toate hotelurile din simplul motiv ca societatea Albena este a unui singur grup de actionari care detin si ferme proprii de unde provine mancare pentru toate hotelurile. Intr-adevar poate varia in functie de bucatarii de la fiecare hotel, dar in niciun caz nu este stricata, veche!!! Este mereu proaspata si variata, din acest motiv am si ales mereu aceasta statiune.

Nu stiu cum puteti lasa asemenea "snobi" sa denigreze unele hoteluri fara sa verificati si dv. cele relatate. Romani... si cu asta am spus tot.

[18.04.10 23:49:09]

Anya Popescu: cred ca nu e o supriza pentru tine sa-ti spun ca suntem diferiti, avem gusturi, asteptari si - nu in ultimul rand - moduri de a percepe & judeca diferite...

Eu te cred ca tie ti-a placut acolo, dar ii cred si pe cei care au spus ca nu s-au simtit bine. Tinand cont de AMBELE pareri, imi fac o parere mai aproape de realitate despre situatia de acolo si, in plus, pot decide mai bine daca hotelul e potriovit PENTRU MINE sau nu -- teoretic, gusturile si asteptarile mele pot fi diferite de ambele pozitii anterioare!

Daca tot ai fost acolo, de ce nu scrii si tu un review? Procedand astfel, ai pondera MEDIA acestui hotel cu notele pe care le acorzi tu (dupa cum probabil stii, impresiile scrise doar ca ecou -- precum ale tale de mai sus-- NU au cum sa se reflecte in media generala a hotelului)

Daca doresti, poti sa o faci oricand (sa-ti scrii propriile irmpesii, cu propriile-ti grade de satisfactie), apasand pe linkul ADAUGA IMPRESII NOI.

Leniioni
    [17.06.10 21:52:11]

Lev30ro, daca se poate, poti sa-mi spui cat ai platit pt. sejur? Eu am spus la agentie toata povestea cu Gergana, Mura, etc, 3, 4 stele, etc. si mi-a zis clar ca daca am luat bilete le Gergana, atuci acolo sunt. Singura chestie care nu se mai asigura la romani (la aceasta agentie si acum, la mijlocul lui iunie) este ca nu sunt bilete pt. noi (ci pt. germani s.a) sea view.

Ionescunic, la Kaliakra am vrut si noi, numai ca este diferenta de pret de mai mult de 400 euro in iulie, deci face parte din alta categorie. E ca si cum ai spune: de ce mergeti la Gergana, cand puteti sa alegeti Grecia?

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [17.06.10 22:13:03]

Poate observi ca eu am scris ceva aici in urma cu 2 ani , poate nu mai e de actualitate , poate intre timp chiar recomand Grecia.

Mate
    [18.06.10 00:11:56]

Am scris aceleasi lucruri acum exact 2 ani... am lasat chiar si nr. de telefon pentru confirmare!!! Unii nu m-au crzut... si au dat SMS uri naspa!

HAI, FERICIRE!!!

Anya Popescu*, argus, ionescunic, Leniioni, lev30ro, Mate