ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2010
DEC-2009

Extrem de nemulțumit

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Movie Star Home Tour - Santa Monica - LA

Prietena mea din state m-a sfatuit sa cumpar GO L.A. CARD, un pachet ce cuprinde intrari la obiective importante de vizitat in zona (Los Angeles, Santa Monica, San Diego, Long Beach).

Printre ele a fost si turul caselor vedetelor din BEL AIR si BEVERLY HILLS.

Puncul de plecare a fost din Santa Monica, cu prima oprire pe plaja unde s-a filmat Baywatch, apoi turul caselor, celebrul bulevard Rodeo Drive cu magazine renumite (Chanel, Versace, Louis Vuitton, Ferre, magazine ce se inchid atunci cand o vedeta isi anunta sosirea la cumparaturi) si statia finala Teatrul Chinezesc.

Trimis de carmenv in 19.07.10 12:32:27
  • A fost prima sa vizită/vacanță în AMERICA DE NORD

VIZUALIZĂRI: 2745 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmenv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 LOS ANGELES-TEATRUL CHINEZESC

divio*
[19.07.10 12:37:14]

@carmenv:

Observ ca ai stat 3 saptamani in aceasta vacanta.

A fost atat de dezamagitoare, incat sa scrii un review de doar cateva randuri, iar la capitolul distractie si relaxare sa notezi doar cu 12, 5%?

Ce anume nu a fost pe placul tau (care au fost asteptarile initiale si nu s-au potrivit cu ceea ce ai gasit la fata locului)?

[19.07.10 14:39:38]

cam putin dezvoltat subiectul, foarte putine amanunte, asa ca nu consider ca are nevoie de o sectiune speciala. in concluzie am mutat review-ul la sectiunea "Capitala Entertaiment-ului in L.A."

balasa violeta
[19.07.10 19:23:32]

Mai Carmen, de ce esti atat de zgarcita ? Povesteste-ne si noua cum e pe acolo ?

N-am inteles nimic ! De ce ai cumparat GO LA GARD ? ca sa ne povestesti ca se inchidea magazinul cand cumpara o actrita ? Ai mila si de noi si spune-ne de ce ne-am duce si noi pe acolo.

big_party
[10.08.10 22:15:39]

Din ceea ce ai scris despre excursia ta in LA cred ca te caracterizezi prin snobism. Dupa parerea mea esti o persoana care petrece peste 50% din concediu prin magazine, cumparand tot felul de nimicuri pe care le gasesti si in tara, exasperandu-i pe cei ce te insotesc. In felul acesta acorzi prea putin timp lucrurilor cu adevarat interesante si ca urmare nu prea ai ce scrie. Pacat.... Pozele pe care le-ai postat sunt de slaba calitate, probabil ar trebui sa-ti cumperi un aparat mai performant.

webmasterXY*
[10.08.10 22:37:04]

@big_party, oamenii vin aici să scrie impresii mai bine sau mai slab, dar o fac pentru a aduce un minimum de informaţie despre locuri şi oameni întâlniţi prin peregrinările lor. Dar în niciun caz pentru a fi apoi supuşi unui proces de analiză behaviouristă sau de orice altă natură.

Iar pozele sunt doar nişte instantanee de vacanţă, nu imagini cu care ar fi dorit să participe la un concurs! Şi conţin exact acea parte care lipseşte textului. Drept pentru care aş vrea să cred că ecoul tău de mai sus nu s-a dorit a fi un atac la persoană (aşa cum pare), spre a nu fi nevoit să aplic regulamentul...

Oricum, te avertizez să te limitezi pe viitor la comentarii strict legate de obiectul nostru de activitate: TURISMUL. OK?

Mulţumesc,

carmenvAUTOR REVIEW
[10.08.10 22:52:38]

"Multumesc" pentru pareri. Intradevar o parte din poze nu au claritate, unele sunt facute cu zoom, altele nu au iesit bine pentru ca vremea era intunecata in decembrie. Eu am vrut doar sa va arat cateva locuri, pentru ca in cele 3 saptamani cat am stat am vizitat multe.

Am scris careva randuri si am postat poze, insa nu pentru puncte, concursuri sau altele... , ci pentru a bucura sufletul si ochii privitorului.

Atunci cand citesc ecourile de mai sus, regret ca am scris chiar si cateva randuri in putinul timp liber pe care il am.

Rog stergerea reviw-ului. Multumesc.

webmasterXY*
[10.08.10 23:29:13]

No way, José! Nu merge aşa aici...

Dar ne-am bucura dacă ai reuşi să dezvolţi puţin.

De cârcotaşi îţi promit că ne ocupăm noi!

balasa violeta, big_party, carmenv, divio*
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Los Angeles: