ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.05.2023
SEP-2022
Prieteni
EXCELENT

Apartament 3p centre ville garage proche gare - St Laurent du Var

Initial, eram hotarati sa ne cazam in Nisa, dar preturile erau mari si cazarile urate. Asa ca, daca tot am avut masina inchiriata, ne-am zis ca putem sta si in afara orasului. Mai ales ca nu ne propusesem sa vizitam doar Nisa, ci toata zona

Acest apartament este pozitionat in St Laurent du Var, la aprox 15 min de mers cu masina de Nisa. Este pozitionat la etajul 1 al unei cladiri rezidentiale si are aprox 70 mp. Este compartimentat si amenajat foarte sic, complet utilat si nu cred ca iti poti dori ceva ce sa nu gasesti acolo

Comunicarea cu gazda a decurs cursiv, am primit instructiuni clare si precise pentru self check-in si check out

Are 2 dormitoare si un living cu bucatarie deschisa, o baie cu 2 chiuvete si cada si separat toaleta

Are un balcon pe o laterala a living-ului si un balcon mai mare pe toata lungimea living-ului; balconul este un loc placut, dragut amenajat cu o masa si 4 scaune, unde seara mai stateam la o bere si ne pregateam programul pentru a doua zi

Chiar langa cladirea cu apartamentul este o pizzerie (foarte buna) si o brutarie, vizavi e o farmacie, la 500-600 m un supermarket, la 200-300 m o bacanie cu aprozar; este situat foarte aproape de gara iar pana la plaja locala e cam 1 km

Apartamentul este utilat cu de toate:

- Bucataria are toate: vesela diversa, cafetiera (ne-a lasat cateva consumabile), masina de spalat vase (si aici am avut cateva pastile de detergent), frigider, plita, cuptor, toaster, ceainic electric

- Dormitoarele sunt impecabile, cu asternuturi, saltele si perne de calitate; la unul din dormitoare este amenajata si o mica zona de lucru, cu un birou + un scaun; conexiunea wi-fi este foarte buna

- Living-ul are o masa cu cateva scaune, o canapea si TV smart

- Wc-ul + o chiuveta mica sunt intr-o incapere separata fata de cada + alte 2 chiuvete; aici era si o masina de spalat rufe

In dormitorul mare si in living exista cate un aparat de aer conditionat, iar in dormitorul mic exista un ventilator

Asa cum spuneam, apartamentul era utilat cu de toate: uscator de rufe, ace + ata de cusut, fier + masa de calcat, uscator de par, pilote si paturi suplimentare, consumabile in baie si in bucatarie (pastile de cafea, condiment, ulei, otet, sare piper, ceai, cafea, prosoape de bucatarie, detergent, bureti, lavete, folie aluminiu, folie de copt, saci de plastic, matura, aspirator, galeata, mop, hartie igienica, prosoape etc)

Are si un loc de parcare in garajul subteran, dar nu este potrivit pentru masini mai mari (gen SUV), iar parcarea e anevoioasa, pentru ca accesul e in rampa destul de inclinat si foarte stramt; asa ca, dupa ce ne-am chinuit in prima seara sa parcam, am preferat apoi sa lasam masina pe strada sau in parcarea gratuita care se afla la 100-200 m de bloc, langa parculet. Sunt ceva parcari si in spatele blocului, pareau libere, dar ne-a fost teama sa nu fie totusi rezidentiale si sa nu ocupam vreun loc al cuiva, asa ca am preferat sa parcam in alta parte

In perioada in care am fost noi (septembrie-octombrie 2022) am platit aprox 125 euro/noapte; in apartament se pot caza lejer 4 persoane; nu stiu sigur daca canapeaua din living este extensibila; daca este, atunci in apartament de pot caza pana la 6 persoane

Am inchiriat din platforma Airbnb si pare ca doar acolo este listat; il veti sub denumirea “3p centre ville garage proche gare” , iar gazdele sunt Roberto si Florian

Una din cele mai bune cazari pe care le-am avut!

Trimis de Chloe in 20.05.23 23:07:29
Validat / Publicat: 20.05.23 23:30:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FRANȚA.

VIZUALIZĂRI: 2576 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P30 living

[20.05.23 23:30:15]

Mutat în rubrica "Apartamente regim hotelier, NISA [NICE]" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

[20.05.23 23:31:59]

@Chloe: Am rezolvat și pozele care au făcut probleme la încărcare -- dacă dorești, poți folosi „super-edit-descriere-poze” pentru a adăuga text-foto...

amfostacolo.ro/pic_add9fi ... ustE=1#f1365428

[21.05.23 11:31:28]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

• SOCIALs

• pagină generată în 0.046618223190308 sec