ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.11.2022

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Iubesc Mauritius dar Coral Azur Beach mi-a lăsat un gust amar

Am avut o experiență neplăcută in ceea ce privește cazarea la acest hotel.

Am platit suplimentar pentru o camera cu vedere la ocean și inițial ne-au dat o camera cu vedere spre niste magazii. Soc când am intrat în camera și ne-a izbit un miros de canalizare. Scurgerea la chiuveta era înfundată iar dusul te făcea să vomiți. In baie am găsit doar 2 prosoape mici care cândva fuseseră albe acum erau un alb spre maro cu nenumărate pete.

Mobilierul camerei data din 1986 (când a fost inaugurat hotelul) și arata jalnic. Nu exista un șifonier sau un dulap adecvat în care sa poți să îți ții hainele. In schimb am găsit o improvizație care constă într-o bara cu 3 umerase peste care se trăgea o perdeluță. Pereții era jerpeliți și aspectul camerei jalnic.

A trebuit să port mai multe discuții cu cei de la recepție și a doua zi ne-au dat o alta camera, de fapt camera pentru care plătisem. Nici cea de a doua nu era prea grozava dar fata de prima era mult mai buna.

Am avut parțial vedere la ocean, vedere pentru care plătisem suplimentar peste 150euro, am avut un șifonier adevărat dar același mobilier jerpelit și prosoape la fel de patate.

Curățenia se făcea o data pe zi că în anii 1900. O biata fată venea cu niște saci in spate, matura (nici vorba de aspirator) si spala pe jos.

Geamul la baie nu se putea deschide era blocat și inițial nu am înțeles de ce. Dădea spre gradina din spate unde cred că erau amplasate fosele iar mirosul care venea era înfiorător.

In fiecare seara era chipurile program de divertisment, program care constă în muzică data la maxim. Doua seri la rand am avut parte (în același timp) și de programul de divertisment oferit de hotel și de doua petreceri private (hotelul că sa își mai rotunjească veniturile organiza nunti, botezuri etc. pentru localnici) cu muzica la maxim până la ora 24.

Cazarea a fost sub orice critica și pot spune că se apropia de conditiile de cazare ale unui hotel de 2 stele din stațiunea Eforie. Sunt convinsă că dacă aș fi strecurat în pașaport 20 euro la cazare aș fi primit din start camera pentru care plătisem.

Concluzia pe care am tras-o e că nici pe departe acesta nu este un hotel de 3 stele. Una e chiar prea mult și nu înțeleg cum de sunt promovați de multe agenții de turism din România.

despre SERVICII

Întâi trebuie sa spun că aceasta a fost a doua noastră vacanta in Mauritius. Suntem îndrăgostiți de insula asta micuța și de locuitorii ei.

Dar trebuie sa spun că serviciile oferite de Coral Azur sunt foarte proaste. Trebuia să le aduci aminte tu, că oaspete, că trebuie să îți schimbe prosoapele, că trebuie să îți aducă hârtie igienică etc.

Am aflat din pură întâmplare că agentia noastră de turism ne lăsase un mesaj la recepție, mesaj pe care cei de acolo nu mi l-au transmis nici după 10 ore. A trebuit să merg și să întreb eu daca am mesaje.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Foarte nemulțumiți. Așa cum am spus ne-am simțit că la Eforie Sud la 2 stele. Hotelul nu are propria plaja in schimb are o piscină pe langa care sunt amplasate niste șezlonguri de plastic fara nimic pe ele și asta le face teribil de incomode.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Masa tip bufet. Mâncarea nici buna nici rea, aș putea spune mediocră. Curățenia în restaurant lasă de dorit. De doua ori am găsit tacâmurile cam murdare. In mare aș putea spune că era un fel de cantina cu pretenții de restaurant.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Zona in care se afla hotelul, Mont Choisy este foarte frumoasa dar nu există nici un magazin din care sa poți cumpăra o sticla de apa sau altceva. Trebuie sa faci câțiva km. buni până în Grand Baie.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Mari posibilități de relaxare nu sunt la hotel. Cel mult poți face plaja și baie in ocean putin mai încolo de hotel.

Trimis de Elena- in 16.11.22 21:20:26
Validat / Publicat: 17.11.22 07:44:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAURITIUS. A mai fost în/la: Mauritius, coasta de est. Excelent.

VIZUALIZĂRI: 2611 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Elena-); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 A treia excursie cu catamaranul in vestul insulei!
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 134.85 EUR pe cameră

[17.11.22 07:42:09]

Bun revenit pe site, cu impresii

Mutat în rubrica "Coral Azur Beach Resort, MAURITIUS [INSULA]" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 09869&hid=27793.

webmasterPHONE
    [17.11.22 09:19:38]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

[13.02.23 21:29:22]

@Elena-: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

• SOCIALs