ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.11.2022
Cuplu
BUN

încărcat de pe telefon!

Adalya Ocean Deluxe

Adalya Ocean Deluxe a fost hotelul care l-am ales pt o săptămână speciala noua. Am zburat cu HISKY, 1.30 minute și de la aeroport am ajuns în 45 de minute pt ca ploua tare și era dimineața, șoferul nu a mai făcut pauza de 15' de tigara spre bucuria tuturor.

despre SERVICII

Am ales acest hotel după multe căutări, noi am fost în "saptamana de miere" din 15.10 și am avut mari emoții pt vreme. Hotelul frumos, nu foarte mare cu 2 corpuri de clădire cu 4 nivele. La recepție se vorbea engleză dar ei sunt obișnuiți cu nemții, 98% din turiști sunt nemți, noi eram singuri romani din hotel????. De aici probabil și calitatea serviciilor, am ajuns la 9 dimineața și în 10 minute eram în camera cu toate formalitățile făcute.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am avut camera cu vedere laterala la mare, suficient de spațioasă.

În camera aveai: prosoape de toate felurile, produse de igiena (șampon, balsam, săpun la dozator, periuțe +pasta de dinți, spuma de ras+lamă, căști pt păr), geanta de plaja tare drăguță, șlapi de hotel, minibar care se reumplea zilnic (cu apa, bere Efes, 2 sucuri cu pai, 2 cola și 2 napolitane și 1 pachet de sticksuri????).

Singurul minus care l-am găsit hotelului a fost mobilierul din camera care se vede ca are urme de uzura dar nu sa te deranjeze astfel încât sa nu mai revi. Curățenia se face zilnic, se schimbau prosoapele zilnic și lenjeria de 2 ori pe sejur nu am ce reproșa.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

În privința mâncării totul la superlativ, la micul dejun zilnic fresh de portocale, brânză cu mucegai, omlete, oua, fructe, patiserie... ca peste tot cereale, etc.

Pranzul în restaurantul principal mai slăbuț, în schimb la piscina sau pe plaja aveai pizza pe vatra, cartofi copți și umpluți cu ce vroiai, burger, tot felul de preparate care peste tot erau servite a la carte și pe plaja și la piscina, înghețată foarte bună peste tot, gozleme umplute cu ce vroiai, adică mâncare peste tot dar foarte gustoasa și calitativa.

Cina era festin pește zilnic la grătar, fructe de mare gătite în tot felul dar ce m-a impresionat vreo câteva seri a fost sushi corner... Un deliciu, multe combinații și vizuale și gustative.

De prăjituri nu mai vorbesc???????????? am mâncat zilnic chessecake în tot felul de combinații. Erau delicioase, a fost a 6-a oara pt mine Turcia dar aici prăjiturile erau ca la carte cu brânză, cu lapte, macarons cu faina de migdale, de o calitate excepțională nu știu dacă sunt asa pt ca ma repet, erau doar nemți dar au fost desăvârșite.

Au și patiserie acolo beam cafeaua după masa cu o super priveliște și mai mâncăm o felie de chessecake ???????? zilnic (la întoarcere +3 kg deși ne plimbam zilnic 10 km, dar nu am regretat cu asa bunatati????)

Am mers în ultima seara la a la carte la restaurantul Mexican, mâncarea bunicica dar nimic ieșit din comun.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja superba, lata cu întrare lina în apa, un nisip foarte fin, nu am ce reproșa bar pe plaja ce servea la prânz mâncare a la carte.

Am avut ghinionul de 3 zile de ploaie și nori fiind în Octombrie dar nu era frig. Apoi 27-28°C și soare de am făcut plaja ca vara. Mare călduță... Aproximativ ca la Marea Neagra în iunie, dar am făcut baie deși la început pt mine părea rece, te obișnuiai.

Piscina frumoasa în exterior dar nu am încercat-o pt ca suntem amatori de mare. Cea interioara era în renovare, am cautat-o deoarece am fi mers în zilele cu ploaie dar nu am putut avea acces. Prosoapele de plaja se schimbau la Spa și lângă era piscina interioara de aceea am vazut-o.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Nu am mers la spectacole am preferat sa ne plimbam. Zilnic erau activități și pe plaja și la piscina. Muzica live seara la Patiserie, muzica internațională.

Recomand hotelul cu tot dragul, nu am ce reproșa în afara de mobilierul care ar trebuie pe alocuri schimbat în camera, în rest nota 10 pt tot.

Trimis de ana mari in 02.11.22 16:19:09
Validat / Publicat: 02.11.22 19:43:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya și Alanya

VIZUALIZĂRI: 4470 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ana mari); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterPHONE
[02.11.22 20:05:57]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

krisstinnaPHONE
[02.11.22 20:09:08]

@ana mari: Casă de piatră, multă fericire și noroc!

[02.11.22 20:12:16]

@krisstinna: Va mulțumesc frumos ????????. Sănătate multa tuturor

[02.11.22 22:06:57]

@ana mari:

casa de piatra si multe vacante reusite in continuare. Noi am fost tot din 15.10 (tocmai am povestit si eu experienta noastra), probabil ca am mers cu acelasi avion , diferenta au facut-o autocarele care aveau destinatii diferite, insa pe ni nu ne-a plouat, ploaia a venit ceva mai tarziu, insa ati avut noroc astfel ca ati ajuns mai repede la hotel. Pot spune ca as alege in continuare acceasi perioada (adica dupa 1 octombrie, cand temperaturile sunt ceva mai scazute iar apa marii minunata.

Felicitari pentru articol, votat cu mare drag.

M'LiviuPHONE
[02.11.22 22:15:12]

Felicitări. O vacanță frumoasa si reușită. Da calitatea serviciilor poate fi influențată de celelalte naționalități. Dar de cele mai multe ori asta este un avantaj. Eu asa il văd!

Prețul unul foarte bun!

[02.11.22 22:21:01]

@m liviu: Mulțumesc frumos pt urări. Este a - 6a oara Turcia pt mine, soțul a fost de peste 10 ori dar hotelul asta a fost top... Ne-am gândit ca probabil au păstrat standardul ridicat din cauza nemtilor.

[02.11.22 22:24:06]

@mishu: Va mulțumesc frumos, sincer nu știu dacă as mai veni în octombrie, poate din 1 maxim. Preferam iunie sau septembrie, eu ador căldură. Mulțumesc frumos pentru urări. ????????

ana mari, M'Liviu, mishu
Alte impresii din această RUBRICĂAdalya Ocean Deluxe Hotel [Evrenseki]: