ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2008
ÎNSCRIS: 03.09.08
AUG-2008
[?] AD. + 1 COPII

Oaza de relaxare

Cazarea s-a facut repede - 10 min, asta daca ajungeti dupa 2 (pentru ca atunci este ora la care va puteti caza), simple formalitati. Se vorbesc mai multe limbi la receptie - engleza, germana, romana (nu toti).

Camere nu foarte spatioase, dar curate (zilnic curatate), baie cu dus, apa calda tot timpul, tv cu posturi pentru majoritatea turistilor - rusi, bulgari, romani, nordici, polonezi, cehi; personal prietenos cu zambetul pe buze.

Restaurant curat, mancare foarte buna pentru orice pretentios (carnivor, vegetarian, copii mici), multe feluri de ceai, sucuri, sosuri, prajituri, cereale, supe pasate etc; Practic se mananca de la 08.00 pana la 21.30 si se bea pana la 24.00 in regim all inclusive. Bautura straina costa, la fel ca si coctail-urile.

Exista animatori si program diferit in orice seara la zona de spectacole (un teatru in aer liber).

Locuri de parcare nu suficiente (aprox 50) dar gasesti in zona destule, la strada.

Singurul minus ar fi parcul din complex care nu este amenajat decat pe fuga, iarba cam uscata, un singur leagan, putin nisip, dar piscina te face sa uiti de asta caci este deosebita. Pleaca de la 0cm (special pentru copii) si se adanceste pana la 60cm ca apoi sa se continue in stanga pana la 1.20m. Exista o piscina de copii, una de adulti nu mai adanca de 1.80, cu topogane, si un jacuzzi. Sezlonguri gratis pentru cei cu bratara all-inclusive. Salvamar prezent la piscina, care chiar isi facea treaba si fluiera tot timpul la cei care nu respectau regulile interioare. Multe familii cu copii mici...

Trimis de b77eru in 03.09.08 07:40:33

VIZUALIZĂRI: 1226 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (b77eru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 restaurantul hotelului
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[18.05.09 17:40:24]

Buna, poti sa-mi spui dc exista AC in camere? Mersi

b77eruAUTOR REVIEW
    [19.05.09 09:15:30]

Nu, in camera unde am stat eu nu era. Dar sa stii ca nu am simtit lipsa. In albena poti sa spui ca esti la marginea padurii, daca nu in padure. Marea si multi copaci fac ca temperatura sa nu treaca de 29, 30 de grade in zilele caniculare. Daca de exemplu in bucuresti erau anul trecut 33-34 de grade sau mai mult aici erau 28-29 departe de apa.

Acest hotel, de fapt complex, asa cum ii este numele, este compus din mai multe corpuri. Intreaba la agentie daca in corpul cu receptia (care este si mai scump) au camere cu aer conditionat (cred ca au). Eu am platit 100 euro/zi 2pers+copil all inclusive.

Am de gand anul acesta sa merg tot acolo, pentru ca este aproape, mancarea este incredibila, este curat, au salvamari si la piscina, aerul este foarte curat, pana si femeia care face curat iti zambeste si iti da buna ziua - unde ai mai vazut asa ceva??

[19.05.09 09:55:21]

Mersi mult....si eu ma gandesc sa ma duc tot acolo, pt k pretul este f ok.

Cred k undeva pe la sf lui august, dar pana pe 1 sept.

Mersi mult

[22.05.09 23:39:11]

mda, deci nu au ac...dar daca b77eru nu i-a simtit lipsa in august ,eu care merg in iunie cred ca ma descurc cu siguranta.

[22.05.09 23:40:46]

Ok, sa ne spui cum a fost....

[22.05.09 23:46:46]

sigur! revin cu review complet!

[23.05.09 08:35:46]

Ok, si poze din camere te rog mult de tot. Vacanta placuta!

[23.05.09 23:52:58]

poze din camera....am notat.

b77eru, indiralisa_26, mirunik_nico*
    Alte impresii din această RUBRICĂ.COM Hotel: