ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.10.2022
Familie
2 AD. + 2 COPII -- v: 4, 8
BUN

Nicolas Central Apartament - citybreak la Sibiu

Este un mic apartament in centrul vechi al Sibiului. Dispune de o bucătărie dotată complet, o baie foarte-foarte mică, un hol și două camere: o sufragerie și un dormitor.

Apartamentul l-am găsit curat, aerisit, cu lenjerie proaspătă.

Bucătăria dotată cu fierbător, cafetieră, cuptor cu microunde, frigider. Nu are aragaz sau mașină de gătit. În frigider ne-au așteptat două sticle de apă, în bucătărie cafea, zahăr, ceai.

În living o canapea extensibilă, o măsuță și un smart tv, internet wifi foarte bun. Noi am avut canapeaua deschisă și făcută pentru cei doi copii.

Dormitorul are un dulap cu perne și pături, prosoape extra și papuci de casă, halate de baie. Patul matrimonial foarte comod, lenjeria curată.

Apă caldă am avut nonstop. Singurul lucru neplăcut a fost mărimea băii. Nu există practic duș în baie. Este atît de mică încăperea, încăt au putut pune doar o perdea de duș. Oricum ai face, baia va fi inundată la fiecare duș.

Pentru o singură noapte nu a fost un discomfort atât de mare. Localizarea apartamentului este atât de bună, încât am trecut peste acest aspect.

Comunicarea cu gazda a fost perfectă. Am comunicat în primul rând pe WhatsApp, ne-a întrebat de dimineață cînd ajungem, cînd să ne aștepte. La sosire am fost întâmpinați la apartament, gazda este o persoană foarte prietenoasă, dornică să te ajute cu tot ce ai nevoie. Ne-a arătat unde să parcăm, ce merită vizitat, cu ce să începem.

Fiind un apartament, nu am avut incluse doar cazarea, fără masă sau alte servicii.

despre SERVICII

O gazdă foarte bună, dornică să te ajute.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Doar baia micuță este un minus. În rest totul a fost foarte bun.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Este în buricul târgului. Cu o plimbare de 10 minute ajungi în orice parte a orașului vechi, la orice punct de interes turistic.

Trimis de pama in 03.10.22 12:09:48
Validat / Publicat: 03.10.22 14:00:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SIBIU

VIZUALIZĂRI: 292 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pama); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 TV, hol foto din living

webmasterX [03.10.22 14:00:34] »

@pama: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Apartamente în regim hotelier, SIBIU" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

mishu [03.10.22 14:10:37] »

@pama: Start vot! si Bun venit! Ai dreptate, apartamentul in sine este micut, insa in cazul vostru ati luat in calcul beneficiile si cred ca as fi procedat la fel. Avand cu voi doi copii, cred ca cea mai buna alegere este intotdeauna un aparttament, si sa fii aproape de ce inseamna locurile de plimbare de prin oras, asta compenseaza.

Normal, pentru mai multe nopti te-ar fi incomodat, dar asa a fot ok, si am vazut ca au si nota buna ceea ce inseamna ca si altii au avut parere buna.

Te mai asteptam cu alte impresii de calatorie, felicitari, votat cu mare drag.

tata123 🔱 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [04.10.22 11:19:41] »

@pama: Bine ai venit pe portalul turistic AmFostAcolo! Impresiile și recomandările postate pe site pot fi utile altor călători care caută de obicei pe Internet păreri despre un loc, o unitate de cazare sau restaurant.

În ultimii ani s-a înregistrat o creștere a cazărilor în apartamente și camere de închiriat, mai ales în context pandemic când turiștii căutau locuri mai puțin „expuse” . Rezervarea unei cazări într-un apartament reprezintă o soluție foarte bună în cazul centrelor istorice din orașele mari unde hoteluri sunt puține, dar mai ales scumpe.

Mulțumim pentru prezentare.

mishu, tata123 🔱
Alte impresii din această RUBRICĂApartamente în regim hotelier: