ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2022
Cuplu
RĂU

Către satisfăcător
Către satisfăcător

Nimic din ce a fost odata...

A fost doar pentru un weekend.

De mic am iubit Neptunul ca si statiune, iar hotelul Neptun din Neptun a fost mereu ca ceva greu de atins, mai ales in perioada de pana in ' 89 cand doar "strainii" erau cazati aici. Mai mult de atat, am iubit acest loc ptr pasajele din "B. D. la munte si la mare" unde au fost filmate cateva scene. Restul este Istorie...

despre SERVICII

Am fost dezamagit insa de cateva aspecte... Toti angajatii cu foarte mici exceptii tineri in jurul a 20 de ani, angajati sau in practica nu stiu, dar stangaci ptr un astfel de hotel.

Normal ca de undeva trebuie sa inceapa si ei munca, dar totusi... cand ceri 100 euro pe noapte intr-un hotel in dezmembrare... poate ar trebui sa fi atent la detalii.

Am fost foarte surprins sa vad ca check-inn se face la ora 16.00... mai nou... iar daca vii "intins" sa mergi la plaja... si trebuie sa te schimbi in costum de baie ti se ofera o mica incapere cu rol de garderoba plina cu conserve si fara de vreun scaune etc sa te schimbi. Big minus...

despre CAMERE & COND. CAZARE

Zona de receptie si lobby-ul foarte ok si te astepti sa regasesti acelasi still si confort in camere, dar nu. Mobilier vechi, tocit, parchet de pe timpul lui nea Nicu. Camere mult prea simpliste si saracacioase.

Repet, pentru 500 lei pe noapte si ptr ceea ce a fost acest hotel, pot spune ca jalnic sunt aranjate. Pot intelege ca sunt costuri foarte mari in renovarea unui asemenea loc, dar macar fa-o cu still. Pozele cred ca sunt graitoare...

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Hotelul nu mai are restaurant, micul dejun servindu-se in apropierea receptiei. A fost okay. destul de bogat si proaspat... dar cu mancaruri si salate cam inutile pentru un mic dejun. Dar repet, okay atat cantitatic cat si calitativ. Probabil singurul plus al acestei minivacante.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Un alt plus ar fi parcarea gratuita, dar pretul "gratuitatii" fiind regasit in cel al camerei. Ca toate hotelurile din Neptun, pana la plaja ai ceva de mers, lucru de care aveam cunostinta inca din anii precedenti.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Ca si distractie sau petrecere a timpului liber in hotel sau in imediata lui vecinatate, cam zero. Gradinile interioare, piscina sau alte astfel de lucruri poate intr-un viitor indepartat.

Ca si o concluzie, am platit mult pe cazare, mai ales pentru ceea ce am primit stand acolo. La acelasi pret sau chiar ceva mai mic puteam alege alte locatii muult mai confortabile si in alte conditii de cazare. A fost un moft legat de istoria acestui hotel pe care l-am iubut mai ales ca fiind un landmark pentru Neptun. Din fericire, mai sunt multe alte optiuni pentru Neptun ptr viitor.

Trimis de Coniss in 12.08.22 09:35:24
Validat / Publicat: 12.08.22 12:00:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP.

VIZUALIZĂRI: 748 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Coniss); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Intrarea hotelului.

[12.08.22 11:57:54]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Neptun Hotel, NEPTUN / OLIMP" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

[12.08.22 11:59:41]

webmasterPHONE
[12.08.22 12:17:10]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

ConissPHONEAUTOR REVIEW
[12.08.22 12:59:41]