ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2022
3 AD. + 2 COPII -- v: 4 si 9 ani
EXCELENT

Vacanta Paralia Katerini - Grecia. SUPERB

Buna ziua,

In perioada 25-31 iulie 2022 am fost in Paralia Katerini, cazati la Smell Sea - o pensiune foarte frumoasa si cu o doamna foarte de treaba.

Am plecat din Dr. Tr. Severin-PF2-Nis-autobanda pana la Paralia (costuri autobanda: 6 euro Serbia, 7 euro Macedonia de Nord si 5,80 euro Grecia - -totul achitat in euro la punctele de taxare), de alimentat in afara Romaniei am alimentat la iesirea din Macedonia de Nord la OKTA - 20 litri motorina 33 euro si la intoarcere in Serbia la LUKOYL - 15 litri de motorina 22 euro. Am stat la dus adunat cam 4 ore in vami si la intors 3 ore, nu se respecta decatre soferi benzile de intrare toata lumea vrea sa treaca in fata, poate daca ar fi dirijat nu s-ar sta asa mult.

Despre Paralia Katerini noua ne-a placut totul, atentie nu trebuie sa placa la oricine.

asa cum spuneam am stat la Smell Sea o pensiune foarte frumoasa, cazati intr-un apartament cu 2 camere, baie privat, kicineta si 2 balcoane dintre care unul a facut toti banii (foarte spatios).

Am servit masa la mai multe taverne dintre care Struga (foarte inghesuita nu aveai loc sa iesi de la masa decat daca se ridica vecinul - am fost o data si apoi gata stop), restaurant Maria foarte frumos si "aerisit" recomand cu caldura, Pasta Italiana si aici foarte ok si la inca o taverna nu mai retin numele (peste drum de Pasta Italiana) la care deasemenea nu ne-a placut. Preturile sunt ok si cam identice peste tot.

Cu mentiunea ca la Restaurant Maria si Pasta Italiana sunt niste portii foarte mari, pot spune ca 2 persoane se satura din 2 ciorbe si 1 felul 2.

Ai impresia ca esti in Romania se vorbeste limba romana in proportie de 80% peste tot.

Plaja la 100 metri de pensiune foarte frumos, noi am stat 2 zile la sezlong dupa care am cumparat umbrela si la cearceaf, cam 80% din timp in apa care a fost super.

Super Market la 50 metri de pensiune cu preturi unele nu toate mai mici ca la LIDL.

Una peste alta la anul vom reveni acolo si ne vom caza tot la Smell Sea si vom servii masa numai la Restaurant Maria.

Daca doriti alte informatii si cunosc va raspund.

Sa aveti vacante placute si drumuri line.

despre SERVICII

Superb, Gazde foarte ospitaliere si gata sa te ajute in orice problema.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Confort foarte bun, paturi relaxante si saltele bune, dotare excelenta, apartament 2 camere, baie, kichineta, AC functional, WIFY bun. Am dormit excelent si aceasta privinta sunt cam pretentios.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Vila nu are Restaurant propriu, am servit masa in Statiune.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaje buna, cu intrare in apa lina. Nisip fin. Cam multa iarba de mare.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Ar trebui mai multe locuri de joaca pentru copii in rest ok.

Trimis de eugenleo47 in 10.08.22 15:36:01
Validat / Publicat: 10.08.22 20:36:53
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2329 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eugenleo47); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [10.08.22 15:55:30] »

@eugenleo47, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Smell Sea Villa, PARALIA KATERINI" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Descoperă Paralia Katerini]

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 08713&hid=27645.

webmasterX [10.08.22 20:36:34] »

@eugenleo47: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

• INFO: Membrii AmFostAcolo beneficiază de oferte speciale pentru această destinaţie - Solicită o ofertă personalizată

• pagină generată în 0.057203054428101 sec