ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2022

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Către satisfăcător

Camin de nefamilisti!

Am doriti ceva ieftin, cat mai ieftin cu putinta. Am gasit aici cu 1600 lei, 5 nopti cu demipensiune, 2 adulti + 1 copil 8 ani.

Am ales sa ies din tara pe Negru Voda, mare greseala, am stat in vama 2.50 h, comparativ cu cele 7 minute petrecute la intoarcere prin vama Ruse-Giurgiu :)...

Drumul dus a fost scurt dar prost, la intoarcere VARNA-RUSE, muuult mai bun. RECOMAND!

despre SERVICII

Receptia e ok, vorbeste bine engleza, iti ofera toate informatiile, probabil stiu de ce te vei lovi in continuare, si de aceea incearca sa mai indulceasca amarul ce te va invalui tot sejurul.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Hotelul - mai bine spus: Caminul de nefamilisti, are 13 etaje, cu cca 7 camere/etaj.

La ultimul etaj exista un bar cu iesire pe balcon unde au niste scaune din plastic, poti bea acolo o cafea si admira privelistea. Am fost, nu era nimeni, zona are potential dar vanzatoarea de 70 ani, in halat si ioc engleza, te face sa te intrebi ce naiba cauti acolo. Iei totusi o cafea, te asezi pe scaun rugandu-te sa nu se rupa, admiri privelistea si cam asta a fost.

Exista 2 lifturi, vechi, cu un sistem ciudat de inchidere, vesnic aglomerate; daca esti cazat la etajul 7 cum am fost noi, urci in lift in sfarsit si... de cele mai multe ori urca, deoarece a fost chemat de sus, dupa care cobori si iei cam toate etajele, ajungi dupa 5-6 minute si la parter. Ciudat sistem de operare, de multe ori am preferat scarile.

Televizorul este mic, vechi, mobilierul antic. Am avut AC, functiona chiar ok, balcon cu o priveliste frumoasa. Par peste tot, de intrat nu a intrat nimeni in acele 6 zile, ieseam din camera la 09.00 si ma intorceam la 22.00 de obicei, nu am gasit nimic ' miscat' :)

Piscina exterioara este goala, cu zeci de sticle goale aruncate in ea.

Piscina interioara ba e inchisa, ba e deschisa, miroase ca naiba din cauza apei minerale pe care o promoveaza intreaga statiune. Sala fitness-inchisa.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Aici e o mare buba. Este primul hotel unde nu am putut sa-mi fac un ceai. La micul dejun, undeva intrun coltisor, am gasit plicuri c ceai, am luat un pliculet, l-am pus intro ceasca, dar nu gaseam apa. Am remarcat pana la urma un dozator, dar nu era in priza, am intrebat si mi-a raspuns ca NO WATER, YOU NEED A PAY :)

Fiind prima zi am zis sa nu incep cu stangul, am solicitat 2 sticle mici de 500ml cu apa plata si un pahar cu bere, mi-au cerut 10 leva :) am inghitit in sec, am platit. Las aici poza cu paharul cu bere primit :) jumatate gol.

Personalul este total dezinteresat, mancarea de duzina.

A fost cel mai slab hotel in care am stat vreodata.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Pana la plaja mergeai pe jos cca 10 minute. 8 leva sezlong, 8 leva umbrela. Se adanceste lent, potrivia pentru copii, nisip fin peste tot.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Statiunea in sine este destul de anosta, departe la ani lumina de Sunny Beach sau Nisipuri.

In Nisipuri ajungi in 20 minute cu un autobuz (1,6 leva biletul/sens) sau in 5-10 minute cu masina proprie, Nisipuri fiind la cca 8 km. distanta.

Trimis de euON in 09.08.22 11:58:03
Validat / Publicat: 09.08.22 12:28:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Obzor-Sunny Beach-Duni-Albena-Nisipurile de aur-Pomorie-Balcik-Elenite

VIZUALIZĂRI: 693 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (euON); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 Vedere panoramica.

webmasterPHONE
[09.08.22 12:39:17]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

Yoda
[09.08.22 14:16:09]

@euON: Eu ma tot intrebam daca hotelul ala mai functioneaza sau e doar o ruina. Se pare ca functioneaza... oarescum. Pacat de el, ar putea fi renovat si aranjat.

[09.08.22 22:01:17]

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[09.08.22 22:53:06]

@euON:

Cam masochistă dorinţa ta, dar uite că ţi s-a împlinit şi ai găsit un sejur foarte foarte ieftin, însă tot nu a fost bine, pe principiul, "cât dai atâta face".

Sinceră să fiu, nu ştiu ce aşteptări ai avut de la această vacanţă atât de ieftină, care, absolut previzibil, te-a dezamăgit.

Eu consider mereu că sunt prea săracă pentru a cumpăra lucruri ieftine şi proaste şi aplic aceeaşi strategie şi în materie de vacanţe, astfel evitând dezamăgirile.

Cel mai adesea X euro în plus pot face diferenţa dintre o vacanţă ratată şi una mulţumitoare, iar eu prefer să plusez.

Televizorul este mic, vechi, mobilierul antic

Hotelul a fost renovat prin 2012.

Bine, la cum arată, mie mi-a părut într-o renovare perpetuă în ultimii 15 ani .

Hotelul NU are plajă proprie.

Tu descrii plaja publică din staţiune aflată la o distanţă rezonabilă de hotel.

Alegeri mai inspirate!

euONPHONEAUTOR REVIEW
[09.08.22 23:02:10]

@nicole33: Așa se reacționează aici la recenzii reale dar negative? Încurajați pe bune ca oamenii sa-și vadă de treburi. Păcat!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[09.08.22 23:17:16]

@euON:

Ce ar fi trebuit să fac în opinia ta?

Să te felicit pentru performanţa de a găsi o vacanţă atât de ieftină în plin sezon?

Ei bine, nu o voi face, pentru că nu ai făcut nicio şmecherie.

Eu zic că este foarte bine că ai povestit experienţa nefericită avută la acest hotel, poate aşa vor înţelege şi alţii că, alegând un preţ foarte mic, riscul de a-şi rata vacanţa este maxim.

Sfatul meu este să nu mai cauţi niciodată preţul cel mai mic şi să fii interesat mai degrabă de cel mai bun raport calitate preţ. Tu, faci cum crezi, desigur

euONAUTOR REVIEW
[10.08.22 09:37:56]

@nicole33: Pentru moment am facut o sesizare in speranta ca acel review va fi sters, totodata facandu-mi promisiunea de a nu mai scrie review daca hotelul nu este de minim 5 stele, ori daca experienta nu este minim placuta.

Dezamagirea e cu atat mai mare, in conditiile in care ma trage de urechi tocmai acea nicole33 pe care o citesc cu atat drag. Nu am experienta si limbajul tau, am incercat sa expun ceea ce am trait-simtit acolo, si tare mi-ar place ca altcineva sa inteleaga la ce sa se astepte atunci cand alege sa se cazeze in acel ghetou.

Eu nu am gasit acele informatii aici pe amfostacolo, astfel incat am considerat ca este de bun augur sa sparg gheata.

euONAUTOR REVIEW
[10.08.22 09:47:22]

@webmaster45: Punctul marcat de dumneavoastra reprezinta intrarea in parcare, hotelul fiind usor mai jos, spre sud-est, unde este acel dreptungi roz care reprezinta de fapt amprenta hotelului.

nicole33PHONE CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[10.08.22 10:17:19]

@euON:

Imi pare rău dacă ai interpretat greșit comentariile mele. Sincer, îmi pare rău de experiența proasta avuta la acest hotel mai ciudat.

Mereu am susținut ca Așteptările trebuie sa fie in concordanța cu prețul plătit, dar recunosc ca nici eu nu m-as fi așteptat sa fie atât de rău acolo.

Nu am intenționat sa te judec sau sa te "trag de urechi" pentru alegerea făcută, dar ti-am sugerat sa alegi hoteluri cu un bun raport calitate preț, asta nu înseamnă nici foarte ieftin, nici foarte scump, ci sa primesti cât mai mult pentru banii dați. Aici văd eu arta unei alegeri inspirate.

Nu am susținut ca ar trebui sa mergi doar la hoteluri scumpe de cinci stele, chiar dacă eu nu cred ca as alege sub patru stele bulgărești, dar nu conteaza ce-mi place mie.

Am subliniat utilitatea articolului scris de tine prin care avertizezi cititorii asupra riscurilor la care se expun alegând acest hotel. Nu trebuie sa soliciți ștergerea.

Despre decizia de a nu mai scrie nu sunt eu in măsura sa comentez, poate vei reveni asupra ei. Fiecare experiența, rea sau buna, povestită pe AFA poate folosi cuiva la un moment dat.

euON, Yoda
Alte impresii din această RUBRICĂJoliot Curie Hotel: