ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2022

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 2 MIN

Restaurant Hotel Intermonti 4*, din Livigno, mâncare gustoasă și diversificată

(continuare)

La restaurantul hotelului Intermonti4* din Livigno am mâncat timp de 5 zile și pot să spun că mâncarea a fost foarte gustoasă, diversificată, nerepetitivă.

Cazarea a fost cu demipensiune, cu servirea tip bufet suedez.

Au fost foarte multe variante de preparate din bucătăria italiană și internațională pe care nici nu am avut cum să le gust pe majoritatea. Personalul ne oferea detalii despre preparate, au fost extrem de amabili. Majoritatea chelnerilor erau tineri din Cluj, bucuroși că au clienți din România. Managerul hotelului este din Timișoara, este o persoană foarte amabilă, foarte implicat și interesat de calitatea serviciilor oferite clienților.

Restaurantul nr. 1 la care am mâncat este foarte mare ca suprafață, modern, elegant, cu mobilier din lemn păstrând specificul stațiunii și foarte curat.

Hotelul dispune de trei restaurante, Restaurantul nr. 1 pentru md și cină, cu servire tip bufet, Pizzeria Bistrot pentru prânz, cină, coktail, cu meniu a la carte, Sala Colazione pentru md cu servire tip bufet.

Am întrebat managerul dacă se poate mânca la restaurant dacă nu ești cazat la hotel. Acesta mi-a răspuns că da, se achită la recepție. Pe timpul verii se poate mânca la terasa din curte.

Servirea tip bufet era asistată, se făcea mereu curățenie pe masă în timp ce mâncam ca să nu rămână farfurii din care nu se mai consumă și se adunau deșeurile de pe masă.

Ce am mâncat și mi-a plăcut mult a fost omleta moale cu bacon la micul dejun, salată verde, salam, șuncă, cașcaval, prăjitură, clătite, ananas foarte dulce, etc.

Fructele atât proaspete cât și din compot erau prezente în permanență, prăjiturile de asemenea. La cină aveam mai multe variante de torturi și prăjituri cu fructe, ciocolată, diverse creme, toate delicioase.

Am mai mâncat: paste, ton, somon, friptură de vită, salate felurite, zucchini, budinci cu spanac și alte legume, scoici, creveți, anghinare, etc.

Dacă mai trec prin Livigno cu siguranță voi trece și voi mânca și la acest restaurant unde m-am simțit foarte bine.

despre SERVICII

Amabilitate

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Măncare foarte gustoasă și diversificată, nici torturile savuroase nu s-au repetat cât am stat acolo.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

lângă pârtia de schi, stație de autobuz lângă hotel

Trimis de Dana2008 in 29.06.22 20:35:41
    Validat / Publicat: 29.06.22 22:31:18
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.

VIZUALIZĂRI: 1229 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P04 Restaurant Hotel Intermonti 4*, din Livigno

[29.06.22 22:30:25]

Mutat în rubrica "Unde mâncăm în zona Livigna?, LIVIGNO" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER UndeMâncăm]

[29.06.22 22:40:06]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

• SOCIALs

• pagină generată în 0.049839019775391 sec