ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2022
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 04.06.17
JUN-2022

Către satisfăcător

La pomul laudat sa nu mergi niciodata cu sacul

Am fost cazat in perioada 14-21 iunie 2022 la Compass Stalis Beach hotel.

O experienta proasta pe care nu o recomand nimanui, nu isi merita cele 4 stele care sunt insirate la agentiile de turism, poate vreo doua ar merita.

Pprogramul all inclusive este intr-o varianta originala in sensul ca la pranz se mananca fast food din meniul a la carte si nu ai ce alege daca stai 7 zile, multe din preparatele din lista nu se pot face pentru ca sunt prea scumpe (fructe de mare, peste), bauturile sunt limitate la rachiu, ouzo, bere si vin suc si apa.

Proprietara hotelului este o persoana prefacuta, daca iti arati nemultumirile se uita urat, a fost nevoie sa intervina reprezentanta agentiei de turism sa mancam si noi un peste intr-o zi la pranz.

In ultima noastra zi au venit doua turiste, cred ca erau din Germania si la pranzul de tip fast food le-au refuzat cartofii prajiti drept garnitura la un snitel, au facut un pic de tam tam si le-au fost adusi cartofi natur si multa paine. Mi-era mila de ele ce probleme vor mai avea cu mancarea tinand cont ca erau in prima zi de sejur.

Micul dejun era acelasi in fiecare dimineata iar la cina greu gaseai doua feluri de mancare gustoase si acestea se repetau cam la 2-3 zile, lipseau cu desarvarsire celebrele branzeturi cretane din lapte de capra si oaie, merele, portocalele, bananele erau feliate ca la cantina, nu ca la restaurantul unui hotel de 4 stele.

Curatenia in camere e bunicica, nu ne-a schimabat prosoapele in ultimele 4zile desi la receptie era afisat ca acestea se schimba la doua zile, in baie era destul de multa umezeala, scurgere apei a la sifonul din pardoseala nu avea o cadere corespunzatoare si ramanea multa apa in baie dupa dus, paravanul de sticla era prea mic, ventilatorul de aerisire facea un zgomot prea mare.

Pacat de pozitionarea foarte buna a acestui hotel pe plaja se nisip, pentru ca administratorii acestuia nu stiu sa profite din plin de acest lucru lucrurile pozitive au fost prea putine pentru a mai fi evidentiate.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Cadru narural mirific.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Plaja si baie.

Trimis de flobicu in 28.06.22 16:41:10
Validat / Publicat: 28.06.22 17:18:32
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3251 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (flobicu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster26 [28.06.22 17:18:16] »

@flobicu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 07898&hid=27540.

Mutat în rubrica "Compass Stalis Beach Hotel [Stalida/Stalis], MALIA" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

Te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI, inclusiv în titlu!), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

simona_vladscris / TELEFON [23.08.22 17:54:15] »

Cu parere de rau, dar ce ati cautat, aia ati gasit... Cum sa iei all inclusive in Grecia??? Sa stai tolanit pe plaja hotelului asteptand ora de masa??? Sa nu mergi sa vizitezi ceva ca pierzi pranzul??? Din greseli (costisitoare) invatam.

flobicuscris / TELEFON [23.08.22 18:24:36] »

@simona_vlad: poate că mai am nevoie și de tolaneala

flobicuscris / TELEFON [24.08.22 11:00:59] »

@flobicu: am și vizitat însă pe banii pe care i-am plătit am primit prea puțin. te vedeam pe tine cum ai fi reacționat.

flobicu, simona_vlad

• pagină generată în 0.033529996871948 sec