ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.06.2022

Desert Rose Hotel5

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Vacanta la Desert Rose

Am petrecut impreuna cu cei doi copii (17 si 12 ani) o saptamana in Hurghada in resortul Desert Rose. Am ales acest hotel dupa recenziile primite pe net de la alti turisti si dupa ce am vazut fotografii cu resortul

despre SERVICII

Personalul este amabil, politicos si serviabil. Cu privire la promptitudine, pot exista oarecare intarzieri, justificate de numarul turistilor. Oricum, au o armata de angajati si toti muncesc permanent.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Cazarea a fost buna in corpul 4000 si am avut internet wi-fi in camera si imprejurimi (100m). Curatenia a fost facuta zilnic (am lasat 1$ pe minibar) si minibarul a fost aprovizionat zilnic. Apa nu ne-a lipsit. Noi am avut o camera tripla superioara cu vedere la piscina

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea a fost diversificata si cred ca poate satisface toate gusturile. Mancare am gasit de la 7 dimineata pana la 2 noaptea.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja se poate face atat pe malul marii, cat si la piscine. Nu a fost aglomerat nicaieri si am gasit cu usurinta sezlonguri.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Echipa de entertaiment se ocupa de distractia clientilor cu spectacole, seri tematice si petreceri.

Citește și CONTINUAREA aici

[fb]
Trimis de Carmen47 in 03.06.22 20:40:28
Validat / Publicat: 04.06.22 08:52:09
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Carmen47); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P13 Resort la apus

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.30 USD pe cameră

webmasterX [04.06.22 08:50:42] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

webmasterX [04.06.22 08:51:52] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =107587&hid=394.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

webmasterX [04.06.22 16:35:57] »

@Carmen47: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

sologiuc eugen [14.06.22 20:32:05] »

buna ziua

in august vom merge si noi la acest resort. Mai este problema cu vaccinarea pentru Covid 19? Se cere test sau altceva in aeroport?

Multumim pentru eventuale raspunsuri.

doina-goga*scris / TELEFON [14.06.22 22:51:18] »

@sologiuc eugen: eu plec acum in 23 Iunie... trebuie test sau vaccin... păna in August se pot modifica multe.Se actualizeaza si pagina Ministerului de externe ,saptamânal ,unde apar noutatile ,conditiile de intrare in Egipt...sa aveti un concediu reusit!!!

Carmen47scris / TELEFON [15.06.22 06:55:51] »

@sologiuc eugen: Atat eu, cat si copiii am avut certificatele de vaccinare. Nu ne-au fost solicitate decat la cazarea in resort. Am trimis la resort un mail inainte cu cateva zile inainte de plecare si i-am intrebat si mi-au raspuns ca au nevoie ori de certificat de vaccinare, ori de test PCR. Pe drum nu ne-au fost solicitate. Eu iti recomand sa te interesezi de conditiile de calatorie si cazare in apropierea plecarii.

Carmen47, doina-goga*, sologiuc eugen