ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.05.2022
Familie
DEZASTRU

Sub orice critică

Gravity dragut doar!

AM fost aici cu o gasca destul de mare, cu varste intre 4 si 70 ani. unii au fost fascinati, altii dezamagiti.

Cei impresionati au fost innotatorii, unii din ei facand prima oara snorkeling, iar cei dezamagiti cei care nu stiu sa innoate si care nu s-au putut bucura de mare mai de loc din cauza flux reflux.

Am ales Gravity pt. reciful de corali de la plaja, care pentru innotatori si iubitori de snorkeling este foarte ok si foarte frumos, este o zona cu apa mai putin adanca in capatul pontonului dreapat si o zona foarte adanca fix in capat ponton, in ambele zone poti imprumuta vesta de salvare de la salvamarii de pe ponton si poti admira comorile marii Rosii (nu uitati masti sau ochelari pt apa).

Pontonul se imparte cu TROPITEL.

Mare dezamagire la plaja pt. ca nu ai marea decat pana la genunchi cam 500 m... si chiar daca mergi cei 500 m cu papuci de apa... ajungi sa te panichezi de orice misca pe sub nisip...

Alte facilitati: sunt 2 spatii de topogane foarte faine pt. copii mici 3ani + si adultiadolescenti, deschise intr-un anumit interval de timp, sunt foarte multi animatori care se ocupa de turisti prin diferite activitati incepand cu ora 10:00, masinute de inchirat electrice pe faleza, 5 piscine exterioare una din ele este infinity pool

Este un spatiu de joaca pt. copii ceva cam mic raportat la suprafata totala a hotelului. (avand 2 leagane si o mica casuta)

Hotelul inca este in constructii, un mare MINUS wifii ul doar in camera, cateva magazine langa hotel, la care poti negocia, personalul este foarte amabil si cazarea foarte ok si curata avand in vedere ca numai barbatii fac curat, mancarea bunisoara, (dar pt copii 3+ slab tare) bautura cam rea si un alt mare MINUS servirea in pahare de plastic la cina in restaurantul principal, cele A la Cart aveau pahare de sticla.

Drumul de la aeroport la hotel a fost foarte lung interminabil asta este un alt MINUS pt. cei de varsta inaintata si pentru copii nerabdatori. cam 40 minute, fiind ultimjul hotel opream pt toti turistii de la alte hoteluri, recomand transport privat pt grupuri.

Am fost pentru a 3 a oara in Egipt si cu siguranta daca ma voi reintoarce voi alege alt hotel.

Trimis de Catalina85 in 31.05.22 12:01:49
Validat / Publicat: 31.05.22 12:34:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT. A mai fost în/la: Sharm El Sheik 2015 hilton sharm waterfalls resort Hurgata 2021 albatros white beach

VIZUALIZĂRI: 2231 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Catalina85); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 topogane copii mari, adolescenti si adulti

[31.05.22 12:33:57]

@Catalina85: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Prețul indicat - „1500 euro” -- SIGUR nu a fost pentru „18 adulți + 1 copil” .

Cel mai probabil e pentru o cameră, 2 adulți -- este corect? (Sau, cumva, pentru 2 adulți + copilul de 4 ani?)

[31.05.22 12:55:12]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

nicole33
[31.05.22 15:59:36]

@Catalina85:

Dezamăgirea bănuiesc ca a fost pentru cei care NU s-au informat înainte de a rezerva sau au crezut ca, de dragul găștii, pot trece mai ușor peste acest impediment, ceea ce pare ca nu s-a întâmplat.

Logica de a merge sute de metri prin apa nici pana la genunchi peste coralul mort și tăietor, recunosc ca îmi scapă . Eu nu am avut curiozități din astea.

Cu excepția copilașului de patru ani care a fost singurul dezavantajat, toți Adulții puteau folosi pontonul pentru a înota sau doar a se bălăci in partea dreapta spre capăt, unde adâncimea apei nu era mare. Cei mai temători puteau folosi vestele puse gratuit la dispoziție. Pentru amatorii de snorkeling știu ca a fost de vis

Rodel
[31.05.22 19:33:27]

Eu am stat anul trecut la hotelul vecin, Tropitel, de care am fost încântată. La Gravity mergeam la magazine. Nu m-aș fi gândit că e „un dezastru” !

Pe mine nu m-a deranjat fenomenul flux-reflux, știam la ce să mă aștept și mi s-a părut chiar interesant. Făceam plimbări lungi prin nisipul / mâlul de la mal și am văzut doar partea plină a paharului.

Nu mă pronunț cu privire la serviciile de la Gravity, dar anul acesta, a fost mai scump decât Tropitel.

Ați fost în centrul stațiunii Sahl Hasheesh?

[31.05.22 20:04:23]

@Rodel: nu, nu am ajuns din pacate, a fost si frig... am prins vant mult si lipsa wifi, si rezervarile la a la cart pt 18 pers foarte greu de facut si comparand cu alte hoteluri ar fi pe ultimul loc.

[31.05.22 20:09:40]

@webmasterX: e ok pe harta da

prerul pt 2 adulti + copil 4 ani clar

[31.05.22 20:12:28]

@nicole33: da pt amarorii de snorkeling foarte fain, mie mi a lipsit marea si pt copil, l-am dus si la ponton, dar cu un copil de 4 ani ajungeam greu????, plecam greu????

[31.05.22 21:11:46]

@Catalina85: Mulțumiri -- am modificat în caseta tehnică -- prețul a fost pentru 2 adulți + copil 4 ani (în loc de 18 adulți + copil 4 ani)

milusPHONE
[03.06.22 12:53:46]

@nicole33: Din inamplare, urmarind informatii despre Hurghada, am citit multe dintre ecourile dvs si mi-a lasat impresia ca mustruliti pe toata lumea fiind„a tot cunoscatoare"!

nicole33
[03.06.22 13:38:03]

@milus:

Falsa impresia ta.

Vorbesc doar despre ce știu, am experimentat personal sau am văzut cu ochii mei.

In cazul de fata, după ce am petrecut o frumoasa vacanța de doua săptămâni la Tropitel -hotelul din imediata vecinătate cu care Gravity împarte acum același ponton, cred ca îmi pot exprima o opinie cât se poate de pertinenta cu privire la plaja, intrare in mare sau snorkeling.

Cine vrea sa profite de informațiile oferite de mine poate alege încunoștința de cauza și poate avea o vacanța așa cum își dorește, cine doar se simte "Muștruluit" și alege orbește ceva ce nu i se potrivește va reveni pe sait nemulțumit.

Alegerea este a fiecăruia... Eu nu oblig pe nimeni sa-i placa ce mi-a plăcut mie

Catalina85, milus, Rodel
Alte impresii din această RUBRICĂGravity Hotel & Aqua Park: