ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2010
    ÎNSCRIS: 11.07.10
    JUN-2010

la PMM* = 77 USD

Cel mai bun pana acum

complexul este destul de mare cu o gradina f. frumos amenajata.

pana la plaja ai 4 piscine din care una e pentru copii si are in ea un mic aquapark, la fiecare piscina sunt si baldachine, prosoape de plaja, umbrele sezlonguri toate sunt gratuite.

sunt 5 restaurante, asiatic, italian, nemtesc si inca doua internationale si traditionale, vreo 7 baruri, bar si pe plaja, sezlonguri, umbrele, baldachine, prosoape gratuite si pe plaja.

toata ziua mancai pana nu mai puteai, mancarea diversa, nu aveai cum sa nu fii multumit sau sa nu te saturi, aveai de unde sa alegi.

arhitectura hotelului nu era cine stie ce dar are servicii de calitate, curatenie peste tot ireprosabila, e adevarat am primit o camera cam mica dar cu o vedere f. frumoasa, 1309 nr. de camera cu vedere si la receptia hoptelului, la piscina, la gradina, la lac si la mare, avea camera o pozitie f. buna de unde vedeai tot.

daca nu aveai chef sa mergi pe jos la plaja, mergeai cu vaporasul care are program de la 8.00 la 23.00 zilnic. oriunde in complex erai servit de ospatari la masa, la sezlong la piscina, la plaja, peste tot, in receptie etc.

camerele, toaletele, curate, organizat si aranjat peste tot.

plaja destul de intinsa, apa curata si limpede.

spectacole in fiecare seara cu profesionisti nu cu animatori amatori, musica live in fiecare seara tot cu alti cantareti la barul de pe lac, toti sunt foarte serviabili si amabili, pana acum a fost cel mai bun hotel la care am stat, merita sa incercati.

apropo, daca mergeti la luxor e bine sa va luati apa cu voi fiind f. cald, noi am luat cu noi vreo 16 flacoane de apa la jumate pe care le/am tinut la frigider si la congelator le/am infasurat in ceva prosoape si au ramas reci pana la intoarcerea la hotel. in luxor au fost 39, 40 de grade dar templul din karnak e superb. vizavi de hotel sunt o multime de magazine unde vanzatorii sunt un pic cam insistenti, dar chiar vizavi s/a deschis un magazin cleopatra center unde preturile sunt fixe.

hotelul este mai mult al nemtilor ei fiind in proportie de 75 la %, cativa cehi, francezi, rusi mai putini, f. putini unguri, noi in prima saptamana am fost 6 romani da dupa ce au plecat nasii nostrii am ramas doar eu si cu sotul meu singurii romani in tot hotelul, fiind un hotel f. ok nu inteleg de ce sunt atat de putini romani in el, sa fie de vina oare pretul de 800 de euro pe persoana cu toate taxele incluse pe 2 saptamani? mie nu mi se pare f. mult, merita toti banii va rog sa ma credeti.

eu il recomand cu cea mai mare incredere.

Trimis de macra dorina* in 11.07.10 22:59:09
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT. A mai fost în/la: hurghada, hotel seagul

VIZUALIZĂRI: 6060 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (macra dorina*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P86 gradina frumoasa din jurul piscinei,vedere de pe terasa de la receptie
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 77.00 USD pe cameră

presario
    [12.07.10 09:48:32]

De unde ati avut plecarea cu avionul ?

zpedro*
    [12.07.10 12:06:07]

bine ca nu ai avut numarul camerei 1408. mie nu mi-a placut felul lor de a fi, inclusiv angajatii hotelului erau dornici de a face bani. Nu mi se pare normal sa fie trecut ca regula ca nu am voie sa rezerv sezlong la plaja sau piscina, si la plaja ei sa rezerve cu noaptea in cap.

[18.07.10 22:56:26]

din cluj

[18.07.10 22:58:57]

crede/ma am fost in cateva locuri pana acum aproape la aceeasi bani sin nici unul nu ne/a multumit ca si danabeach,cu noi au fost f.draguti.

[29.08.10 18:27:30]

scuze de deranj ,as dori sa plec la acest hotel si as dori sa stiu daca in mare trebuie sa intru cu incaltari speciale. multumesc

[31.08.10 21:25:51]

daca intrii in partea din mijloc a plajei care se adanceste mai repede nu ai nevoie,dar daca in trii in partea din stanga a plajei unde apa este mai mica acolo da,ai nevoie,asta daca sunteti mai sensibili,dar totusi e bine sa.i ai la tine,noi am fost fara si nu am avut nici o problema,doar daca mergeti cu copii.

[03.09.10 14:49:44]

mulumesc pt raspuns,mai am o intrebare minibarul este gratis

[03.09.10 23:26:30]

da,e gratis

[04.09.10 21:21:49]

multumesc,scuze pt deranj

[06.09.10 17:31:26]

scuze mai am o intrebare magazinul cleopatra despre care vorbbesc multi este aproape de hotel.intreb pt ca toti ne indeamna sa nu mergem in hurghada pt ca e sinistru multumesc.

[06.09.10 17:45:25]

scuze viza unde se plateste pt agentia din tara ne-a spus ca se plateste la ei.

[06.09.10 21:55:05]

deci,hotelul danabeach resort este situat la vreo 25 km.de hurghada dar intr/o zona f.ok,jur imprejur sunt hoteluri f.frumoase iar vizavi e plin de magazine iar magazinul cleopatra este char vizavi de hotelul danabeach dar mai este unul putin mai in sus de hotelul sunrisemamlouk palace iar viza noi am platit/o la agentia de turism de la noi din tara de unde am luat biletele.

costin1968
    [12.09.10 13:19:13]

Cum e cu Snorkeling-ul si/sau Scufundarile?

Ma intereseaza situatia lor, pe plaja DANA, te rog!

MULTUMIRI ANTICIPATE!

zpedro*
    [12.09.10 14:27:24]

cleopatra e cam la citeva sute de metri de hotel, ma refer la cel din dreptul lui sunrise mamlouk palace

[14.09.10 21:11:29]

noi nu suntem cu snorkelingul sau cu scufundarile dar am vazut multi care faceau snorkeling si aveau si un centru de scufundari, plaja e f. intinsa si lata.

Andreea91h
    [16.02.18 22:03:30]

Am si eu o intrebare. Am inteles k marea este destul de mica cand intrii... poti sa te duci in larg gen sa iti ajunga apa pana la gat (eu nu stiu sa inot) dar nici nu as vrea sa stau in apa doar pana la genunchi maxim. Citesem la cineva ca nu ar fi o trecere lina si deodata marea ar avea o adancime mare ceea ce nu cred k ar fi asa.

alinabarleanu, Andreea91h, costin1968, macra dorina*, zpedro*
    Alte impresii din această RUBRICĂDana Beach Resort: