ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.04.2022
RĂU

Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

O vacanță eșuată!!!

Printr-o agenție..., vai mama ei..., zbor cu avionul ok, personalul aeroportului execrabil, resortul drăguț..., multe piscine pentru copii...

despre SERVICII

Personalul lasă mult de dorit, de la recepție până la ultimul debarasator, organizare foarte slabă, mult sub așteptări!!

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera destul de bună, deși este foarte veche, mobilier din anii 80, minibar..., 2 ape plate...

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mâncarea slabă calitativ, iar varietatea dezastru., zilnic aceeași mâncare, dezgustător pentru un resort care se respectă!!! Totul este sub orice critică la capitolul servicii!!!

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plajă destul de bună, chiar dacă pe alocuri sunt pietre mari unde se pot accidenta copiii, apa limpede, foarte curată, sezlonguri bune și suficiente!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Programul de divertisment slab, barurile cu băuturi autohtone, de foarte slabă calitate!!

Trimis de ux124195 in 11.04.22 21:00:21
Validat / Publicat: 12.04.22 07:03:24
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 2877 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux124195); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.04.22 07:03:10]

@ux124195: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 07068&hid=26773.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux124195 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

valentinag
[12.04.22 12:49:32]

Din 950E scazi avionul 700, iti mai raman 250E. Pentru 35E pe zi, cazare si mancare 3 persoane, trebuie sa te astepti ca n-o sa fie cine stie ce. E de preferat sa ne setam asteptarile conform banilor platiti, altfel o sa fim dezamagiti si e pacat de vacanta sa ne-o stricam!

nicole33
[12.04.22 21:13:12]

@valentinag:

Din păcate, puţini sunt cei care calculează costurile concrete şi mai puţini cei care îşi asumă că vor beneficia de condiţii şi servicii proporţionale cu banii daţi, modeste în cazul de faţă, departe de ce ar fi beneficiat alegând un resort care costă dublu sau mai mult.

[12.04.22 21:55:10]

@valentinag: așa am gândit înainte de a merge., dar am primit asigurări de la agenție că totul este în regulă din toate punctele de vedere..., deci..., eu știu ce înseamnă vacanță., am fost în vacanțe..., la resorturi de top, chiar pot să fac diferența...

nicole33
[13.04.22 00:16:48]

@ux124195:

Agenţia tu ai ales-o, aşa că nu văd motive să te plângi.

Ce anume te-a deranjat la personalul din aeroport şi când anume: la sosire sau la plecare?

Despre snorkeling văd că nu ai amintit nimic, deşi se pare că erau şi corali şi peşti pe acolo şi m-ar interesa o confirmare din partea ta care ai fost acolo.

barurile cu băuturi autohtone, de foarte slabă calitate!!

Bănuiesc că ai ştiut dinainte de a rezerva că în conceptul all inclusive doar băuturile locale sunt gratuite. Că acestea sunt proaste este adevărat, dar şi asta puteai afla cu o minimă documentare. Voiai ceva de calitate, alegeai un hotel cu ultra all inclusive care să includă şi băuturi de import, dar plăteai mai mult sau mult mai mult. Mai ieftin ieşeai dacă ai fi cumpărat o sticlă de băutură bună din Duty Free-urile din aeroport sau din oraş în primele 48 ore de la aterizare în baza paşaportului.

=

Nu am fost la acest hotel, nu ştiu care este situaţia acolo, dar mă surprinde să fie totul atât de rău având în vedere faptul că hotelul face parte din lanţul Pickalbatros, un lanţ cu hoteluri bune, cu servicii bune şi cu turişti mulţumiţi.

La fel de surprinzătoare este nota dată de tine de doar 4,75 pentru un hotel cu media 9,5 (excepţional!) pe booking din aproape 900 de recenzii .

Alegeri inspirate pe viitor!

[13.04.22 08:25:48]

@nicole33: am amintit în mesajul anterior desteptu-le că mi s-a dat asigurări din partea agenției că TOTUL este foarte ok la acest resort., recenziile de pe booking la care faci referire sunt facute pe lanțul pikalbatros.,

am discutat cu turiști care au fost la celelelate resorturi și mi-au spus că serviciile au fost ok, evident pentru All inclusive, nu pentru Ultra All, am facut precizarea..., ȘTIU diferențele, AM FOST la servicii de TOP, CUNOSC TOATE detaliile., inteligentu-le..., care te crezi... !!!

[...] eu spuneam că resortul este frumos doar că serviciile lasă mult de dorit, chiar și pentru All inclusive, mai mult din nota de pe booking, am zis că nu are cum să nu fie ok raport pret-calitate, inteleptu-le..., dar se pare că nu încerci altceva decât să mă contrazici!!!

[...]

[13.04.22 08:30:34]

@ux124195: galben și 2 zile suspendare pt atac la persoană, jigniri

Anca2012PHONE
[29.04.22 07:29:52]

Total de acord cu @ux124195... am avut bilete cumpărate din Octombrie 2021 pentru vacanta de Paște 3 pers 1900 euro... încă ne aflam aici si Suntem total dezamăgiți de ce am găsit:

1. am primit o camera ok doar după ce am dat șpagă

2. Mâncarea... trăiască pizza și cartofii prăjiți... zilnic, 7 zile!!! Nicio diversitate! Fix aceeași mâncare zi de zi! Sunt intr-adevar vreo 4 restaurante asiatic, mediteranean... însă toate cu aceeași mâncare!

3. La plaja îți trebuie obligatoriu încălțări speciale pentru apa... sunt multe pietricele, bolovani, corali însă sunt și fasii destul de mici de nisip fin. Fiind fenomenul de flux/reflux, doar după amiaza te poți bucura de o apa puțin mai adâncă... în rest ajunge pana aproape de genunchi.

Exista o diversitate mare de pești care vin și înoată pe langa tine, chiar aproape de mal... este spectaculos... am văzut inclusiv pisici de mare ????

În rest, aceeași țigănie ca la noi... mulți care vin și te agasează cu excursii, masaje etc

Piscine multe și destul de mici. Toboganele pentru copiii mai mari nu sunt toate funcționale.

Multe persoane care intra îmbrăcate în piscina + papucii... efectiv ți. e scârbă!

3. Programul de entertainment pentru adulți 0... doar ceva răsuflat pentru copiii mici.

4. Seara, programul de divertisment pentru copii + desene animate doar în limba rusa.

Mai sunt show-uri acrobatice, karaoke... langa teatrul de vara exista un spațiu unde poți practica baschet, mini-golf și ping-pong

Pe terasa, solista de. abia se aude... de vis.

Vorba ghidului: it, s your choice to be happy or not! ????

[29.04.22 09:10:03]

@Anca2012: mă bucur mult că mai sunt și oameni corecți, fără a fi influențați de alții pentru diferite interese., asta e realitatea din păcate., pentru un lanț hotelier care se respectă cum este Albatros., și care are 5 stele., serviciile lasă muuult de dorit., eu nu fac reclamă și nici anti reclamă., sunt corect și atât, drept dovadă la același lanț Albatros dar la resortul Moderna serviciile sunt mult mai bune, mai aproape de realitate, deci se poate... !!! Eu am scris aceste lucruri adevărate pentru a ajuta turiștii care vor să meargă la acest lanț hotelier. Vă doresc vacanțe frumoase tuturor! (preț-calitate)

Anca2012, ux124195, valentinag
Alte impresii din această RUBRICĂAlbatros Palace Sharm Resort: