ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.03.2022
Familie
BUN

la PMM* = 783 DKK

Hotel Best Western Hebron - Copenhaga

Am fost in luna februarie cazati la acest hotel pentru doua nopti.

Este situat aproape de gara fiind astfel bine conectat atat cu aeroportul cat si alte zone din oras.

Am avut un zbor de dimineata si pentru ca nu ne grabeam am optat pentru transferul catre hotel cu autobuzul. Am facut aproximativ 45 minute. La intoarcere am optat pentru tren care bineinteles ca a fost mult mai rapid (aproximativ 15 minute).

Hotelul este foarte chic, are si o gradina dar vremea nu prea ne-a permis sa ne bucuram de ea.

La sosire ne-am lasat bagajele in camera special amenajata, am baut cate o cafea in lobby si apoi am pornit la explorat.

Ne-am intors in jurul orei 15 si am luat primit cardurile de la camera. Am avut o camera twin situata la etajul 1 cu vedere catre strada. De mentionat ca izolatia nu era foarte buna de aceea dis de dimineata ne trezeam in zgomotul facut de cei care se ocupau de aprovizionare. Ca tot am ajuns la acest aspect, nici peretii nu izolau foarte bine caci se auzea totul de la vecini. Cam acesta a fost singurul inconvenient.

In rest camera era foarte calduroasa, caloriferele (unul in camera si altul in baie) se puteau regla individual dupa bunul plac.

Camera era basic, cu mocheta pe jos dar fara nici un miros neplacut, o mica masuta in zona ferestrei cu 2 fotolii, o zona de birou cu un scaun. Nu era frigider/minibar ci doar o cana fierbator si doua cani. Dulapul era cu o usora nota antichizata si nu prea incapator dar asta ar fi un inconvenient pentru cei care ar sta mai multe zile, Noi am lasat bagajul pe suportul de valiza care era langa dulap.

Curatenia era impecabila, se face cu multa raspundere din cate am vazut trecand pe langa niste camere care se eliberasera.

Incepand cu ora 07 se poate servi micul dejun care este inclus in pret. Din cate am observat se pune mult accent pe ideea de organic/bio, plus ca erau multe fructe. In zona produselor calde aveau omleta si carnaciori prajiti. Erau si clatite dar personal nu mi-au placut (poate pentru ca erau reci). Tot acolo puteai gasi ceva variante pentru vegani.

In rest: fructe proaspecte (cum am mentionat), dar si deshidratate care puteau fi combinate cu cateva varietati de iaurt.

In concluzie: optiuni destule chiar si pentru pretentiosi. De mentionat ca incaperea nu este mare raportat la numarul de camere de aceea dupa ora 8 devine agolomerat (erau chiar persoane care asteptau la rand). Si nu, nu erau distantate mesele din cauza virusului deoarece tocmai ce se renuntasera la restrictii (nu se mai poarta masca nici in interior).

Alte doua aspecte improtante: dispune de lift (pentru cei cu bagaje multe e un aspect important) iar WiFi ul functioneaza foarte bine.

Acestea sunt impresiile mele, este un hotel pe care il recomand: curat si cu un personal foarte amabil.

despre SERVICII

Personal amabil, de la receptionera pana la personalul de curatenie sau de la micul dejun.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera noastră nu a avut balcon (nu stiu sigur daca alte canere -superioare, dispun de balcon). In nici o camera nu este minibar. Saltelele sunt un pic cam subtiri si prea moi.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mic dejun diversificat.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Aproape de gara, aproape de centru si cu un magazin Lidl in apropiere pentru cateva cumparaturi.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

De shooping nu prea am avut parte din cauza preturilor. Am luat doar un magnet pentru care am platit 5 euro. (da, am achitat in euro, in rest am achitat totul cu cardul deci nu stiu cum arata moneda lor :)

Trimis de tripyy in 06.03.22 10:25:48
Validat / Publicat: 06.03.22 12:43:48
  • A fost prima sa vizită/vacanță în ȚĂRILE SCANDINAVE

VIZUALIZĂRI: 829 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tripyy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 783.00 DKK pe cameră

webmasterX [06.03.22 12:42:21] »

Mutat în rubrica "Best Western Hotel Hebron, COPENHAGA" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

webmasterX [06.03.22 12:42:37] »

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

tripyyscris / TELEFON [06.03.22 13:09:11] »

@webmasterX: coordonatele sunt ok.

tripyyscris / TELEFON [06.03.22 13:11:20] »

@webmasterX: am actualizat.

webmasterscris / TELEFON [06.03.22 13:24:17] »

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

Yoda [06.03.22 20:31:31] »

@tripyy: Daca nu ma inseala privirea, in poza 09 in stanga este niste pate. Daca nu l-ati incercat, data viitoare sa nu-l scapati, pateul din Danemarca este extraordinar. Cel putin asta cred eu.

Si mai cred ca micul dejun a fost suficient de bogat.

tripyyscris / TELEFON [06.03.22 20:43:39] »

@Yoda: da, nu te inseala privirea ????

Chiar mi-a facut cu ochiul dar chiar nu stiu de ce nu l-am încercat. Poate daca as fi stiut nu l-as fi ratat. Am sa tin cont pe viitor.

Da, opțiunile de la micul dejun au fost suficiente si cu produse alese cu grija din punctul meu de vedere.

tripyy, Yoda