ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Prima si ultima data la Royal Wings

DUPA 3 CONCEDII PETRECUTE LA DELPHIN PALACE DELUX-LARA ANUL ACESTA AM ALES ROYAL WINGS - PROASTA ALEGERE.

ANIMATIE FOARTE SLABA, PERSONALUL FOARTE NEPRIMITOR, MANCARE ACCEPTABILA. ERAM APROXIMATIV 700 DE ROMANI IN HOTEL SI NU PREA POMENEAU DE ROMANIA. AU FOST CATEVA FAMILII DE ROMANI CARE S-AU TRANSFERAT LA DELPHIN PALACE.

INTR-O SEARA AM IESIT IN ORAS SI NE-AM INTORS PE LA 21:45 SI NU AM MAI GASIT NIMIC DE MANCARE. AM INTREBAT LA RECEPTIe UNDE PUTEM SA MANCAM SI NOI CEVA SI NE-AU TRIMIS LA PATISERIA DE LANGA RECEPTIE UNDE ERAU DOAR PRAJITURI, ATUNCI UNUL DINTRE PRIETENI S-A ENERVAT RAU SI A CHEMAT MENEGERUL CARE NE-A DUS LA RESTAURANTUL CU SPECIFIC TURCESC UNDE NE-A DAT CEVA DE MANCARE.

ERAM FOARTE NEMULTUMITI SI DE PROGRAMUL PE CARE IL AVEAU IN TIMPUL ZILEI DE EX. PISCINA DE COPII FUNCTIONA LA ORELE CAND ERA CEA MAI MARE CALDURA DE LA 10 - 12:30 SI DE LA 14:30 - 17 SEARA POOL BARUL SE INCHIDEA LA 22:00, IAR DIMINEATA PANA LA ORA 10:00 IN CURTEA HOTELULUI NU ERA DESCHIS NICI UN BAR SAU TERASA.

AM INCERCAT SA DISCUTAM LA RECEPTIE INSA NE-AU EXPEDIAT FOARTE REPEDE ZICANDUNE CA ACESTA ESTE PROGRAMUL HOTELULUI SI DACA NU NE CONVINE SA RECLAMAM LA RELATII CLIENTI UNDE AVEAU PROGRAM PANA LA 16:00.

Trimis de elegancemih in 10.07.10 16:09:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: 2005 SHERWOOD - LARA 2007, 2008, 2009 DELPHIN PALACE-LARA

VIZUALIZĂRI: 4331 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elegancemih); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

webmasterXY*
    [10.07.10 16:17:54]

@elegancemih, bine ai venit pe site, insotesc aceasta urare si cu o recomandare: incearca pe viitor sa nu mai scrii cu majuscule, este destul de obositor de citit si parca ai tipa la noi, ceea ce nu este cazul, nu?

[10.07.10 17:11:53]

Mda, este clar, daca ai fost la DELPHIN PALACE DELUX este bine sa nu mergi la RW ca faci comparatii si sejurul va avea de suferit. Oricum trebuie sa tinem cont si ca un sejur la RW este ceva mai ieftin decat la Delphin cam cu 400-500E pt 2 persoane (depinde de agentie) si aceasta diferenta se simte in oferta celor doua hoteluri.

Pe de alta parte, eu cand am fost la RW agentia de turism mi-a dat un pliant cu programul aferent tuturor obiectivelor din hotel, asa ca mi-am facut programul meu in functie de programul hotelului astfel incat sa nu apara situatii delicate.

Pana la urma cand cumperi un sejur trebuie sa fii la curent cu tot ce ofera hotelul respectiv si sa judeci doar daca nu a fost respectat programul. Altfel inseamna ca hotelul respectiv sa functioneze dupa cum vrea fiecare... ceea ce nu este normal.

Eu zic ca trebuia sa punctezi la servicii faptul ca v-au invitat la restaurantul turcesc pt ca ei nu erau obligati la acest lucru. Daca nu ai fost la masa in perioada cand trebuia, asta este, trebuie sa te descurci.

Urmare celor de mai sus, cred ca ai punctat f putin la capitolul servicii tinanad cont ca ei au incercat sa va multumeasca si v-au ajutat cu masa la resturantul turcesc.

La animatie ai pus 0%... chiar daca nu ti-a placut, totusi ai punctat f dur.

Punctajul pt plaja si mare este ciudat, pt ca este aceiasi plaja si aceiasi mare si la RW si la Delphin, diferenta fiind poate ca la Delphin sunt plante pe marginea pontonului si bar chiar pe ponton.

Sa stii ca iti sustineam punctul de vedere expus in review-ul tau daca spuneai despre curatenia care lasa de dorit, despre mancarea care era veche, despre camera care era murdara, nu era dotata cu tot ce trebuie, chestii deastea... Dar daca depunctezi un hotel pt ca nu ai gasit mancare la 21.45 desi masa de seara s-a incheiat la 21.30 si pt ca programul la pool bar sau la piscinele de la aqua parc era altul decat cel pe care il doreai tu, eu nu sunt de acord.

elegancemihAUTOR REVIEW
    [10.07.10 17:30:55]

da ne-au oferit masa la ora 22: 00 pentru ca in receptie se aflau 6 familii de romani care urmau sa se cazeze, iar cand am pomenit de programul hotelului si mai exact ca la 10: 00 toate barurile erau inca inchise nu mi se pare normal.

scuze am gresit din neatentie am punctat invers bucataria si masa cu distractie si relaxare.

[10.07.10 17:57:59]

citind ecoul imediat anterior, am vrut sa inversez intre ele notele de la 'Distractie si relaxare' si 'Bucatarie si masa', insa CRED ca aceasta corectura a fost deja efectuata, fie de autor (prin editare), fie de catre unul dintre colegii webms.

amfost16
    [10.07.10 18:24:46]

foto sunt super ok, imi pare rau ca nu a fost la fel si sejurul vostru acolo, nu fiti suparati pt. ca data viitoare va fi mai frumos, dar in alta parte... multa bafta...

camelysa
    [14.07.10 14:19:52]

Pt. Vali tulcea

diferenta de pret intre cele doua hoteluir nu este de 400-500 euro ci doar pana in 100 euro iar comparatie intre ele nu exista.

Eu am venit acum de la RW si stiu f. b cum este acolo.

Curatenia lasa de dorit fiind zile in care la ora 16. 00 nu era facut curat in camera si trebuia sa ne ducem sa cerem expres acest lucru iar minibarul il umpleau doar cand isi aduceau aminte.

[14.07.10 14:52:43]

Preturile variaza de la agentie la agentie... insa in cel mai fericit caz gasesti diferenta de 100E/persoana pt un sejur de 7 zile. In acest caz sejurul a fost de 11 nopti (cu doi copii) si am anticipat ca ar fi fost o diferenta de 400-500E (pt toti membrii familiei) fata de un sejur la Delphin. Si eu cred ca nu am exagerat...

Pe de alta parte insa review-urile din 2010 se dovedesc a fi negative pe banda rulanta si atunci tind sa cred ca poate nu mai este ce am gasit eu in 2008.

Oricum tinand cont de continutul acestei postari imi pastrez opinia in ceea ce priveste depunctarea fara acoperire a hotelului.

[14.07.10 15:02:04]

Ca un sfat... daca ai fost la Delphin nu trebuie sa mergi la RW, decat daca ai avut o scadere de buget si nu iti mai permiti tot la Delphin. Am si eu la servici colegi care au fost la Delphin si nu vad cu ochi buni RW... .

Oricum camelysa, mult mai echilibrat review-ul tau... una este sa dai acestui hotel 30% sau 24% grad de satisfactie si alta sa ii dai 82% cum este cazul tau...

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [14.07.10 15:07:11]

si eu sunt fan Delphin insa ii dau dreptate lui vali_tulcea mai sus. Cunosc RW-ul si consider ca notele de la acest review sunt de o severitate neobisnuita., probabil exagerata.

camelysa
    [14.07.10 16:36:30]

Diferentele de pret sunt de 6 euro /persoana noapte. Motivul pt care am ales RW sau RD sunt topoganele pt ca in rest mi-am dat seama de anul trecut de la RD ca nu sunt aceleasi conditii ca la Delphin

Sper sa nu se intample la fel si cu hotelurile Delphin cand vor fi asaltate de romani.

Ne meritam soarta. Nu stim sa ne comportam si probabil de aceea suntem tratati asa.

[15.07.10 08:53:36]

Daca tu ai gasit oferte pt cele doua hoteluri care sa fie atat de apropiate ca pret, f bine...

Eu prin ce oferte m-am uitat nu am gasit diferente atat de mici...

hgrigorescu
    [06.03.11 13:38:04]

HELP!!

Buna,

Cred ca numai voi ne puteti ajuta sa ne hotaram. Vrem sa plecam in Septembrie cu 2 copii (unul de 4 ani ptr care nu ne facem probleme cu mancarea si unul care va implini 1 an in septembrie). Intre Royal Wings, Limak Lara si Delphin Diva ce ne sfatuiti sa alegem?

victoria2000
    [07.06.11 03:54:37]

am fost in 2009 la royal dragon--side a fost super si in 2010 la royal wings dezamagitor.

camelysa, hgrigorescu, vali_tulcea, victoria2000
    Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Wings Hotel: