ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.02.2022
DEZASTRU

Sub orice critică
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Jalnic! Jalnic! Jalnic! Nu mergeti niciodată in acest hotel!

Am ales aceasta cazare in urma recomandarilor tututor vedetelor care vin cu siguranta gratuit la acest hotel (altfel nu imi explic de ce tot lauda acest hotel jalnic)

despre SERVICII

Personalul de la receptie si micul dejun foarte amabili si ospitalieri! Nu am nimic de reprosat!

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera intradevar foarte mare si spatioasa insa nimic renovat! Mocheta jalnica, îmbâcsita si patata, plapuma si pernele de cea mai proasta calitate (la fel ca acum 15 ani la pensiunile sub 100 de lei -efectiv niste carpe, aveam impresia ca sunt niste prosoape imbracate in lenjerie), perdelele arse de tigari si patate!

Halatele marime universala M cred, pt barbati mai inalti sau peste 80 kg recomand sa veniti dvs cu halatele altfel nu puteti merge la piscina cu ele, chiar si dupa ce sunati sa cereti alta marime tot pe aceea o primiti :)) ))

Balconul f mare - singura steluta pe care o acord camerei!

Baia mare insa nimic special! totul este f vechi si uzat in camere!

Am platit o mica avere pt cele 2 zile petrecute si nu as recomanda in viata mea acest hotel cuiva! Nu se compara nici 1% cu Ana Hotels sau Teleferic! Nu exista comparatie niciodata!

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Micul dejun diversificat, insa la un pret atat de piperat mi se pare normal (asa cum procedeaza cei de la Teleferic si isi respecta oaspetii- gatesc omleta in fata dvs cu absolut orice doriti in ea) ca si omleta aici sa fie din "oua" nu din prafuri!

Despre restaurantul Miorita... numai critici! In primul rand ospatarii sunt de o nesimtire crunta, fiind oaspeti ai hotelului si ajungand tarziu dupa drum ora 21:03 in restaurant (ultima comanda fiind la 21:00) nu au vrut sa ne mai serveasca, doar pt 3 minute!!!) este inacceptabil daca iti respecti oaspetii! Ne-au vorbit f arogant si ne-au poftit afara!

Preturile exagerat de mari si fara motiv! Ciorba se fasole in paine bataie de joc, mancare pt caini! Platoul rece la fel bataie de joc, resturi de la micul dejun de dimineata!!! Inacceptabil!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Pentru zona de spa nota 10! Singurul motiv de lauda saunele si piscinele!

UN MINUS si aici este ca nu poti comanda nici macar o apa plata, asadar daca doriti sa stati cu copiii la piscina 2 -3 ore sa va aduceti din camera ceva fiindca nu o sa fiti serviti nici macar cu o apa plata :)) ) exista un singur dozator de apa si acela de cele mai multe ori gol!

Trimis de Simonasimo in 20.02.22 20:51:45
Validat / Publicat: 21.02.22 07:00:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în POIANA BRAŞOV. A mai fost în/la: Teleferic Grand Hotel, Ana Hotels, Rizzo Boutique

VIZUALIZĂRI: 1243 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Simonasimo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 75.00 EUR pe cameră

[20.02.22 21:31:58]

@ux123810: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 106702&hid=4741.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux123810 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

SimonasimoPHONEAUTOR REVIEW
    [20.02.22 22:30:55]

@webmasterX: Din pacate sau din fericire nu am facut absolut nici o poza, doar cateva filmulete mai drăguțe pentru instagram (cei drept au cateva cadre dragute pt poze doar ... insa daca puteti lasa recenzia mea chiar si asa ar fi de mare ajutor, poate alte persoane vor aprecia fiindca am spus sincer parerea mea! Poate vom reusii sa le mai dam jos din "gradele" de mare hotel si sa promovam intradevar ce merita! Va promit sincer ca voi comenta tuturor "vedetelor" care vor recomanda acest hotel si vor face reclama bartec, fiindca un hotel care se respecta nu are nevoie de atat reclama insistenta din partea unora!

[21.02.22 07:19:13]

@Simonasimo: Mulțumiri pentru schimbarea username.

MarinaCoPHONE
    [21.02.22 07:52:11]

@Simonasimo: poate n-ar fi rău să puneți măcar un video care să ilustreze ce ați spus.

Acum știu că multe restaurante țin la politica ultima comandă la ora X. Ceea ce nu e neapărat o scuză.

Sincer prețul e enorm pentru ce ați primit.

În plus, din ce am văzut pe aici nu e chiar lăudat.

În ceea ce privește ce ați spus legat de recomandările "vedetelor", mă întreb ce fel de vedete, iar dacă sunt nune mari cu siguranță au tratament special. În plus este o vorbă "la pomul lăudat să nu mergi cu sacul".

k-lator
    [21.02.22 10:32:25]

@Simonasimo:

Dacă aș fi văzut și ceva poze, cred că mă lămuream mai bine, mai ales că ca ai notat cu zero și cazarea și masa. Nu este totuși cam prea dur?

Eu am fost în Franța, într-un hotel micuț, de munte, unde se gătea strict numărul de porții pentru oaspeții din momentul respectiv (pe baza unor alegeri facute la micul dejun), iar dacă ratai intervalul orar în care se servea cina, puteai să-ți iei adio de la orice fel de papa până a doua zi dimineață!... Așa am mâncat baghetă cu unt din traistă ????

Și nici nu ne-am întrebat ce făceau cu porțiile care ni s-ar fi cuvenit nouă ????

Deci se poartă și pe la case mai mari și mai simandicoase.

SimonasimoPHONEAUTOR REVIEW
    [21.02.22 16:01:55]

@k-lator: Raportat calitate -pret este 0! Nu am facut filmulete fiindca sincera sa fiu nu m-am gandit ca o sa vin acasa si o sa scriu aici sau o sa raportez undeva. Dar vreau sa stie cei care intra aici sa citeasca (eu inainte de a pleca oriunde citesc) ca nu merita! Unde mai pui ca preturile sunt urcate in functie de vreme, de persoanele cazate, etc etc...

leonasch
    [22.02.22 09:42:19]

O intrebare de naiv, si anume 2 nopti 2600 lei, si totusi?

De ce? In fiecare zi vad pacaleli si excrocherii si totusi lumea nu se uita la bani? O mare enigma ramane acest mod de abordare!

k-lator, leonasch, MarinaCo, Simonasimo
    Alte impresii din această RUBRICĂAurelius Împăratul Romanilor Hotel: