ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.02.2022
ÎNSCRIS: 29.06.15
FEB-2022
Familie
DEZASTRU

Cea mai proasta experienta din viata mea. Nu recomand

Nu recomand sub nicio forma!!

Hotelul este de cel mult 2 stele. Am plecat dupa 2 zile, desi aveam 4 zile rezervate.

Preturi uriase pentru ce se ofera.

despre SERVICII

Personalul de la receptie foarte amabil.

Personalul din restaurant destul de amabil.

Personalul din aquapark sub orice critica, nu pot intelege conceptul de amabilitate si relaxare.

Cameristele sunt amabile, dar sunt depasite de situatie

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camerele sunt luminoase, dar mizerabile.

Mirosul de canalizare din baie este ingrozitor, iar in camere se imbina cu mirosul de mancare de cantina, ce venea de la bucataria aflata la parterul unitatii.

Se spune ca hotelul a fost renovat in 2018, dar lucrarile de renovare au fost facute in stilul romanesc adica buleala maxima, pentru ca "merge si asa". Nu poti sa te lauzi cu un hotel de 4 stele cand, de fapt, tu ai dotari de 2 stele.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea este de cea mai joasa calitate, alimentele ce raman la fiecare masa fiind folosite la masa urmatoare (de ex: carnea de porc prajita la cuptor la pranz a fost folosita la masa de seara impreuna cu un sos lung; salata de rosii de seara a fost folosita a doua zi dimineata) in cele 2 seri cat am fost cazati am mancat doar cartofi prajiti, deoarece restul arata cumplit. Fiica noastra nu a putut manca nimic.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Hotelul se afla in afara statiunii Baile Felix, departe de orice magazin sau alta atractie. Am facut aprox 20 min de mer pe jos pina la primul magazin.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Aquaparcul se lauda cu 14 bazine. Cat am fost noi acolo, era apa doar in 6 bazine, iar instalatiile de hidromasaj sau pompare a apei functionau doar in 3 bazine.

Afara era apa in doar 2 bazine, din care unul era plin de polistiren de la cei care amenajau exteriorul cladirii. Acesta (exteriorul) este foarte afectat de intemperii si lipsa curateniei. Treptele sunt un pericol de accidentare deoarece gresia este desprinsa.

Toate geamurile cladirii sunt pur si simplu acoperite de depuneri de calcar si mizerie.

Culmea nesimtirii a fost ca la ora 19:00 a venit un nene si, cu o nesimtire tipic romaneasca, ne-a spus sa iesim din apa ca bazinele se inchid, desi programul era pina la ora 21:00. Pentru ca am vociferat ca suntem cazati in hotel, ne-a sfatuit sa mergem la bazinul hotelului de peste drum, "ca e deschis pina la 21:00".

Trimis de grigutza in 08.02.22 12:14:54
Validat / Publicat: 08.02.22 13:09:48
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BĂILE FELIX / '1 MAI'

VIZUALIZĂRI: 2876 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (grigutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19550 PMA (din 24 voturi)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.00 EUR pe cameră

webmasterX [08.02.22 12:28:13] »

Odată cu primul review, @grigutza: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Conform politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari „zero peste tot” sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate așteptată.

Dacă dorește, autorul poate reveni asupra evaluărilor, încercând să fie mai obiectiv — fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (dacă timpul alocat editării a expirat)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 06567&hid=16236.

Mioritikscris / TELEFON [08.02.22 17:27:09] »

Bine. Nu merg.

⭐ValentinB_88⭐ [08.02.22 17:36:32] »

Bine ai venit pe AFA. Ne pare rau pentru experienta ta negativa.

Nu am inteles exact. Tot sejurul de 3 nopti ar fi costat 2200? In cazul asta, nu pot sa nu ma intreb, ce vi se promitea de ~700 lei/ noapte? Vad ca ati notat apartament, dar ati fost doar 2 adulti si 1 copil. Era intr-adevar un apartament? Adica living si macar 1 dormitor? Sau cum mai exact? Niste poze ar fi de mare ajutor, mai ales pentru alti turisti care ar vrea sa se cazeze aici.

Am butonat si eu putin pe booking si vad ca la pretul de 2247 (pentru 3 nopt), caci asa imi apare mie, ar fi DELUXE APARTMENT. In poze pare mega fiță! Pacat ca in realitate nu este tocmai asa.

Ma repet din nou si din nou... pe site-urile de rezervari poze cu poate singura camera frumoasa si ok si asta poate acum 2-3-5 ani, iar in realitate Dumnezeu cu mila...

Te asteptam si cu alte recenzii, poate chiar din locuri unde ti-a placut.

Sa ne reauzim cu bine!

grigutza [17.02.22 12:42:51] »

@⭐ValentinB_88⭐:

Servus

Rezervarea a fost facuta prin [...]. (site cu personal f. ok) si a costat 2142 ron

2 adulti plus un copil de 16 ani, privit ca al treilea adult.

am avut rezervare pentru 3 nopti la apartament AquaPark cu demipensiune.

pozele prezente pe site sunt Photoshopate la greu.

nu am facut poze (acum imi pare rau...) pentru ca am fost scarbit de gradul de ospitalitate...

Va multumesc si va asigur ca voi fi intotdeauna corect in comentarii

webmasterX [17.02.22 13:31:33] »

@grigutza: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

ux124052 [26.03.22 08:12:54] »

Locație decăzută din toate punctele de vedere:apa rece în fiecare zi a săptămănii, nu doar accidental, mizerie, muncitori, curent, atitudine insolentă a angajaților! Nu vom mai reveni! Rușine să vă fie

Atitudine insolentă în momentul în care clienții își exprimă nemulțumirile

grigutza, Mioritik, ⭐ValentinB_88⭐
    Alte impresii din această RUBRICĂAquaPark President Hotel [Băile Felix]: