ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.02.2022
2 AD. + 2 COPII -- v: 11/13
EXCELENT

la PMM* = 400 AED

O alegere inspirata!

Towers Rotana este un hotel de 4 stele, situat pe Sheikh Zayed Road lângă Burj Khalifa și la 10 minute de Dubai Mall. Hotelul se află vizavi de stația de metrou Centrul Financiar. Ofera WiFi gratuit, sistem centralizat de climatizare, centru de fitness și terasă cu piscină în aer libercu vedere la Bulevardul Jumeirah

Opțiunile de luat masa includ restaurantul Teatro și Restaurantul Flavours on Two, deschis pe tot parcursul zilei care oferă mese tip bufet pentru mic dejun, prânz și cină

Towers Rotana Dubai se află la 12 km de Aeroportul Internațional Dubai și la câteva sute de metri de Muzeul Viitorului. Se oferă parcare gratuită.

Rezervarea a fost făcută prin agenție cu aproximativ 2 luni înainte cu un avans de 10 la suta (100 eur) și diferența de 900 euro cu 9 zile înainte, total 1000 eur / mic dejun / 3 adulti și 1 copil, camera tip family cu pat dublu extra large și o canapea extensibila foarte confortabila. Am avut și optiunea de rambursare integrala având în vedere contextul pandemic dar totul a fost bine și nu am avut nevoie de rambursare.

PRO:

1. poziția excelentă a hotelului aproape de plaja LA MER (4 KM) și de obiective importante ca Burj KHALIFA, Dubai Mall etc

2. foarte multe restaurante /fast fooduri / supermarket cu preturi bune în apropiere

3. clinica privata pt testare covid pe aceeași strada cu hotelul la câteva sute de m

4. mic dejun bogat, același în fiecare zi dar gustos și cu produse de calitate

5. personal amabil și prompt (am pierdut o gentuta în hotel și am recuperat-o de la obiecte pierdute)

6. timp scurt de așteptare la lifturi deși hotelul parea plin de turisti

CONTRA:

1. atenția la detalii: hotel este un pic vechiut: furtun dus defect, masuta din camera cu sticla zgariata și matuita, mocheta (chiar am o problemă cu hotelurile cu mocheta în sensul ca par imbacsite de praf acele mochete indiferent cât le-ai aspira)

2. menajerul era un tânăr amabil dar cam împrăștiat: mai mereu uita câte ceva: sa pună gel de dus, sa lase mai multe prosoape (s-a rezolvat după ce i-am lăsat bilet scris), sane lase lenjerie pentru canapeaua extensilbila, să ne aducă alte halate de baie în locul celor pe care de la sine putere le luase sa le curețe... etc

3. din întâmplare am văzut pe un panou ca ofera bus gratuit către plaja și către Dubai Mall ei nu ne-au informat despre aceste facilitati și chiar aș fi vrut sa o facă.

Concluzia

Ca de fiecare data va scriu și lucrurile bune și cele mai puțin bune, voi alegeți dacă vi se potriveste sau nu

eu îl recomand datorită pozitionarii, a raportului calitate preț (pentru Dubai în vârf de sezon, prețul a fost excelent) și a personalului amabil.

despre SERVICII

personal amabil

despre CAMERE & COND. CAZARE

minibar aprovizionat zilnic cu apa

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

excelent

Trimis de indiralisa_26 in 03.02.22 12:10:57
Validat / Publicat: 03.02.22 12:42:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ORIENTUL MIJLOCIU. A mai fost în/la: Dubai, Al Khoory Atrium

VIZUALIZĂRI: 1346 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (indiralisa_26); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 cea mai apropiata plaja : LA MER , si cea mai frumoasa si linistita zona ..de vis
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 400.00 AED pe cameră

mprofeanuPHONE
    [03.02.22 12:58:39]

@indiralisa_26: Foarte bună cazare într-o zonă atât de cunoscută cu tot ce aveați nevoie. Micile neajunsuri așa cum bine precizezi sunt de nebăgat în seama.

Prețul este doar pentru cazare și mic dejun sau include și avionul!? Agenția a acordat tot pachetul?

[03.02.22 13:02:00]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente (din anul curent sau anul trecut!) în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

indiralisa_26AUTOR REVIEW
    [03.02.22 13:19:23]

@mprofeanu: Doar cazarea cu md =1000 eur, prin agentie, zborul a fost cu Wizz si l-am rezervat pe cont propriu, pt noi 4 orice agentie ar avea un pret cu mult mai mare daca as lua tot pachetul prin ei decat pe cont propriu, nu ca nu as vrea sa merg prin agentie dar as iesi mai scump

Cazarea am rezervat-o prin agentie pentru ca mi-au dat un pret mai bun decat booking (apropo, este o agentie cu care colaboreaza Afa)

Multumesc pentru ecou!

Alina53
    [03.02.22 23:40:51]

Ați rezervat cameră Club Rotana cu acces la Lounge?

indiralisa_26AUTOR REVIEW
    [04.02.22 10:00:58]

@Alina53: Nu, am rezervat camera tip family (asa era trecuta la agentie) si pe booking am vazut-o ca suita.

Alina53, indiralisa_26, mprofeanu
    Alte impresii din această RUBRICĂTowers Rotana Hotel: