ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.01.2022
Familie
6 AD. + 4 COPII -- v: 1-12
EXCELENT

Concediu relaxant

Nei Pori in anul 2021... o statiune infratita cu Eforie Nord, sa zicem ????

Dupa 6 ani in care am vizitat doar insule grecesti, am decis ca in 2021 sa vizitam aceasta statiune continentala, cu iesire la Marea Egee. O statiune relativ noua, dupa spusele localnicilor, dar si dupa modul in care sunt construite asezarile, cu inaltimi de maxim 2+M.

O statiune curatica, cu o faleza foarte animata pe timp de seara, unde puteai pierde foarte usor cateva ore la plimbare.

Cazarea am avut-o la Hotel Manolas, ales in mare parte datorita recenziilor de pe AFA, si nu am dat gres, despre hotel, o recenzie detaliata, merita!

Plaja: nisip fin, sezlonguri cat vezi cu ochii, aerisita, adica si la ora 11 gaseai sezlong liber, in plin sezon, intrarea in apa lina, perfecta pentru familii cu copii, marea... nu-i ca-n Lefkada ????

Restaurante multe, cu prepoderenta pe faleza, as recomanda aici AVRA, o afacere de familie, unde te simti foarte bine, mancare gustoasa, n-am dat gres cu nimic!

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Locatia statiunii este perfecta pentru cei care vor sa viziteze si altceva... noi de ex am fost la:

Meteora

Croaziera in Skiathos

Prionia-parcul national Olimp, punct de unde pleaca o multitudine de trasee pe muntele Olimp, aflat la altitudine de 1100m, drumul pana aici oferind cateva panorame superbe asupra localitatilor din vale.

Cada lui Zeus, in drum spre Prionia, dar nu este ceva de neratat.

Ultimul, dar nu cel din urma: Palaios Panteleimonas! Un satuc traditional, readus la viata de turismul din zona, care mi-a ramas la inima, pur si simplu minunat, sa te plimbi seara pe strazile inguste, pavate cu piatra, recomand oricui, care ajunge in zona, nu veti regreta! Aici recomand restaurantul Agnanti Traditional Restaurant, mancare buna, cu o terasa minunata!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Statiunea ofera multiple oportunitati de distractie, de la masinute si trambuline, inchirieri de biciclete, la terase cu muzica de club, erau si cateva unitati de cazare care erau parasite, fiind vizibila instabilitatea din turism din ultimii 2 ani, insa una peste alta a fost un concediu reusit, am fost 3 familii, cu copii, care s-au simtit bine.

Trimis de ionutbin in 14.01.22 15:13:19
Validat / Publicat: 14.01.22 16:03:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Lefkada, Corfu, Thassos

VIZUALIZĂRI: 5151 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionutbin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 Vedere terasa Agnanti

• Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Nei Pori: