ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2010
    JUL-2010
    2 AD. + 2 COPII -- v: 4 si 7 ani

ARTICOL ARHIVAT

Vacanta 2010

Tinand cont ca anul trecut am fost in vacanta tot la Kaliakra Standard, am sa incerc sa punctez diferentele remarcate de mine

Un plus fata de anul trecut:

Toaleta din holul hotelului nu mai miroase a dezinfectant, anul acesta au pus ceva mirositoare bune pe acolo

Apa plata se gaseste si gata imbuteliata, la sticle de 1, 5 l. Exista un frigider in holul hotelului care este plin în permanenta.

Chelnerii la masa parca sunt un pic mai vioi si debaraseaza mesele mai repede.

Showrile de seara sunt mai impresionante, animatorii nu mai sunt cei de anul trecut.

Am vazut in restaurant mai multe scaune pentru copii, anul trecut erau foarte putine.

Un mare plus este noua parcare a hotelului... au marit parcarea din spatele hotelului, cea de pe deal... acum sunt locuri suficiente de parcare.

Au terenuri de tenis, tot sus pe deal, langa noua parcare.

Minusuri:

Au schimbat sezlongurile de pe plajă – asta este principala mea nemultumire. Nu mai sunt cele de plastic, cu saltelute galbene. Acum sunt sezlonguri cu cadru metalic si cu un fel de plasă. Poate pentru ei sunt mai practice, dar mie personal imi placeau mai mult cele din plastic pentru se putea ridica spatarul in mai multe pozitii. Cele noi au o singură pozitie la spatar, adică doar pe spate...

Este alta echipa de animatori care nu vorbeşte deloc romaneste. Principala limba este germana, apoi rusa

Nu mai este spectacol pentru copii. Anul trecut aveau show pentru copii de la 20, 30 la 21, 30 dupa care urma cel pentru parinti. Anul acesta spectacolul incepe la 21. 30.

Se face diferenta intre turistii germani şi cei romani. Bauturile servite la bar nemtilor sunt intotdeauna luate de sub tejgea...

Mai exista inca romani care isi umplu farfuriile pana la refuz dar nu mananca nici macar jumatate din ce au in ea, romani care vorbesc tare si deranjeaza pe cei din jur.

Nu mai exista coltul cu mancare pentru copii, sau cel putin eu nu l-am gasit. Acum mancarea este la gramada, dar stati fara grija... gasiti ce sa dati de mancare la copii.

După părerea mea sunt diferenţe minore peste care se poate trece cu puţin optimism şi lipsă de cârcoteală.

Eu şi anul acesta am plecat foarte mulţumită şi odihnită de la Kaliakra, asa ca recomand in continuare acest hotel familiilor cu copii.

Trimis de vero_vero* in 09.07.10 20:08:20
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Hotel Kaliakra

VIZUALIZĂRI: 3892 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vero_vero*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

amfost16 [10.07.10 09:26:03] »

diferenta se va face tot timpul intre noi si nemti, nu stiu de ce va mirati...

stefandirjan [10.07.10 13:40:32] »

Am fost si eu anul trecut la acest hotel si am bilete si pentru anul acesta in august.

Unul din putinele lucruri care nu mi-au placut a fost acela ca saltelutele de pe sezlongurile de la plaja se strangeau destul de repede seara, noi dorind sa stam mai mult.Am citit in review-ul tau ca anul acesta s-au schimbat sezlongurile vechi cu unele metalice si cu un fel de plasa.Te rog sa-mi dai,daca poti, mai multe detalii despre aceste sezlonguri,nu mai este nevoie de saltelute,etc.

Multumesc,

Stefan

vero_vero* [12.07.10 07:07:46] »

Nu, Stefan, nu mai este nevoie de saltelute. Au scos de pe plaja sezlongurile cu saltelute si le-au inlocuit cu aceste noi sezlonguri. Pentru mine cel mai dificil a fost spatarul, pentru ca nu se putea regla in mai multe pozitii...dar am supravietuit. Nu te gandi si tu la dezastre...romanul se adapteaza, stai linistit...Sotul meu a reusit sa rupa unul, dar, dragul de el...nu as putea sa dau vina doar pe sezlong...ca are si el suficiente kg. Parerea mea este ca aceste sezlonguri nu vor rezista pana anul viitor, pentru ca pur si simplu nu sunt trainice....

Domnul acela enervant, care la ora 6 seara venea si iti lua salteluta, nu a disparut. Acum are sarcina, sa inchida umbrelele....Dar daca ii faci semn ca o inchizi singur cand pleci, nu protesteaza...te lasa in pace!

Daca mai ai nelamuriri, iti raspund cu mare placere!!!

Inca o data , vacanta placuta celor care abia acum pleaca in concediu!

laurentis [24.07.10 10:37:57] »

Vero vero poti te rog sa detaliezi cum e cu discoteca copiilor? nu mai exista deloc sau au mutat-o la 21.30?

Multumesc

laurentis [25.07.10 19:40:55] »

Multumesc

verabrad [11.01.11 13:14:33] »

buna ziua,

as vrea sa merg anul acesta si va intreb daca in camera standard ati avut loc cu doi copii (cum i-ati culcat?)

ce fel de paturi sunt?

va multumesc!

vero_vero* [11.01.11 14:40:19] »

In camera se afla o canapea, un pat dublu si un pat de o persoana... asa ca... copilul cel mic (4 ani) a dormit pe canapea (canapea de doua locuri, care nu este extensibila), eu am dormit in patul dublu cu copilul mai mare (7 ani)... iar tati a dormit singur singurel.

Poti sa stai linistita, este loc suficient de dormit.

Este o alegere foarte buna hotelul, il recomand cu toata caldura.

Daca mai ai intrebari, iti raspund cu mare placere!

Noa [13.02.11 09:10:13] »

Am vrea si noi sa mergem la vara acolo. Poti sa-mi spui prin ce agentie ai mers? Am inteles ca sunt putine agentii la noi care au acest hotel.

webmaster15 [13.02.11 09:34:23] »

Poti sa-mi spui prin ce agentie ai mers?

Pe privat, va rog frumos!!!

vero_vero* [14.02.11 07:37:30] »

Am incercat sa ii raspund pe privat, dar nu pot pentru ca nu are activata optiunea...

Dar cred ca nu este nicio problema daca spun numele agentiei, deoarece este o agentie promovata pe site... adica ALTOURS.

Noa, sfatul meu este sa te grabesti daca doresti vacanta la acest hotel. Este printre primele din Albena care se ocupa... asa ca... grabeste-te.

webmaster10 [14.02.11 08:30:02] »

@vero_vero de fapt mesageria userului in cauza este deschisa, pe de alta parte trebuie spus ca Altours este de fapt EuroTravel TGV, agentie turistica intr-adevar recomandata de AmFostAcolo.ro

vero_vero* [14.02.11 09:02:39] »

Multumesc mult!!!

laurentis, Noa, stefandirjan, verabrad, vero_vero*