ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.12.2021

The Plaza Hotel Edirne4

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

The Plaza Edirne 2021

Era spre finalul lunii noiembrie când am hotărât să facem o ultimă escapadă pe anul 2021. Nu ma pot plânge față de vara trecută anul acesta am avut parte de mai multe ieșiri incepand cu vacanta din vara in Turcia am bifat ulterior Tulcea, Râșnov, Sighișoara si chiar ajungând pe la Roma dar aici mai mult cu treburi. Totuși... Turcia are farmecul ei aparte. Ospitalitatea, mâncarea lor si preturile te atrag tot timpul. Asa ca am ales The Plaza Edirne datorita impresiilor scrise pe Afa, datorita poziției al prețului si chiar vroiam sa încercăm și alta locație.

Drumul foarte ok, prin vame am trecut repede deși era vineri.

despre SERVICII

Personalul amabil inclusiv cei de la restaurant.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camerele mari noi avand un studio cu 2 dormitoare, living, baie si o bucătărie.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Am servit micul dejun de 2 ori. Meniul era fix si mai suplimentau dacă doreai pe parcurs. La capitolul fructe stau slăbuț oferind doar un singur fel...

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Ca poziție aproape de Erasta Mall intr o zona liniștită mai puțin aglomerata. O zona unde am mai stat de multe ori...

[fb]
Trimis de m liviu in 19.12.21 08:36:26
Validat / Publicat: 19.12.21 09:21:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Istanbul, Izmir, Antalya, Marmaris, Oludeniz, Pamukkale, Gelibolu, Ayvalik, Afyon, Akkay, Aliaga, Kusadasi, Didim, Ozdere, Kutahya
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Bulgaria Ungaria, Italia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (m liviu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P13 Dormitorul cel mare!

PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19550 PMA (din 24 voturi)

ECOURI la acest review

irinad CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [19.12.21 16:33:24] »

@m liviu: La puţin timp după ce v-aţi întors voi, ne-am îndreptat noi spre Edirne, pare-se ca şi anul trecut sau aproape. Sunt total în asentimentul tău când spui

Turcia are farmecul ei aparte

, căruia, zic şi eu, nu-i poţi rezista. Când ţi-a intrat la inimă, greu să nu dai cu nasul măcar un pic prin ea.

Văd că The Plaza şi-a menţinut standardele în mare măsură, deşi pe ici, pe colo, mai pot apărea şi mici nemulţumiri uneori.

Felicitări pentru excursie, felicitări pentru perseverenţă!

irinad, Yoda