ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.12.2021
NOV-2021
Cuplu
EXCELENT

Pabisa Bali Park

Aveam o saptamana libera, (ultima din luna noiembrie), de duminica pana duminica urmatoare, zboruri sunt pentru alte destinatii (cu plecare din Basel) insa in cursul saptamanii.

Stiu ca am spus ca nu ne petrecem de doua ori concediul in acelasi loc insa exceptia intareste regula. Am urmarit doar sa fie alt hotel.

despre SERVICII

La receptie, personalul foarte amabil. In general, angajatii hotelului pe care i-am intalnit au fost ok.

Noi alegem intotdeauna formula all inclusive. De obicei, in afara de faptul ca poti sa bei in timpul mesei, ai acces la bar in restul zilei (sau ma rog de la ora 10, depinde de hotel). Chiar si in tarile musulmane am putut sa consumam un coctail sau orice bautura alcoolica, nu si aici.

Cu stupoare am privit biletul primit de la receptie (valabil pentru primele doua zile), cu care aveam acces la un bar la cativa pasi de hotel de la ora 18-20. Puteai sa consumi 3 pahare/persoana si aveai de ales intre bere, sangria si inca unul sau doua feluri de bauturi.

In prima seara nu am fost, a doua seara am zis: hai sa vedem cum e: sotul a baut o bere si eu un pahar de sangria (aveam eu in cap ca apa colorata rosu cu felii de mere care am baut-o in Sharm el Sheikh nu era sangria cum au spus ei) ca sa nu zic ca nu stiu ce gust are sangria. Ambele bauturi au fost servite in acelasi tip de pahar (ca un pahar Berzelius mai inalt...). Bem fiecare paharul si dam sa ne ridicam cand chelnerul se apropie si ne intreaba daca sa ne aduca iar cate un pahar (intre timp a facut cate un X in una din cele trei casute - aveam dreptul la 3 pahare...) Am multumit si am iesit si cam aceasta a fost totul, nu am mai fost deloc pe tot timpul sejurului la bar.

Hotelul ne-a oferit si o vizita la Palma Aquarium pe care am apreciat-o!

despre CAMERE & COND. CAZARE

Constructie noua, tip contemporan si minimalist, hotelul mi-a placut mult. Curatenia ireprosabila, camera mare si luminoasa cu vedere spre piscina si spre hotelul Pabisa Bali. Baia dotata cu dus, erau consumabile (lipsea balsamul pentru par, crema hidratanta pentru corp, etc), balcon mare.

Barul aproape gol, cu cateva sticlute de apa, red bull contra-cost...

Hotelul are 4 * superior insa nu am avut nici halate nici papuci.

Temperatura din camera a fost foarte agreabila, nici cald nici frig.

Nu stiu daca e pentru ceva criza asta sanitara insa pot sa afirm ca e un motiv de multe lucruri suprimate.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Masa stil bufet, eu imi gasesc cu usurinta ceea ce imi face placere, sotul mai putin datorita faptului ca lui nu ii plac fructele de mare si pestele, care le-au servit din abundenta. Iar fac aluzie ca pentru un hotel 4*superior nu am intalnit in viata mea o varietate atat de restransa propusa.

Dimineata la micul dejun era in schimb de toate pentru toti.

Probabil ca datorita faptului ca era ultima saptamana de functionare, -hotelul s-a inchis in ziua urmatoare plecarii noastre, pana in februarie- nu s-au mai aprovizionat, au urmarit sa epuizeze alimentele ce le-au mai ramas in stoc?!

Personalul din bucatarie si sala foarte serviabili.

Masca obligatorie peste tot in afara de momentul in care mancai. Gel dezinfectant la intrare in restaurant si mai erau si manusi de unica folosinta pe care trebuia sa le folosesti cand te serveai. Daca a-ti vedea cum faceau unii, nici nu stiu daca era de ras sau de plans... de-a dreptul anapoda.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

foarte aproape de plaja, magazine, am vizitat Acvariul care este la o jumatate de ora pe jos (pe malul marii) de hotel.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Hotelul dispune de 2 piscine in exterior, un jacuzzi si inca o piscina mai mica, piscina acoperita si incalzita, mai are si sauna, spa.

Trimis de nela b in 12.12.21 17:34:27
Validat / Publicat: 12.12.21 18:50:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA. A mai fost în/la: Sun Club El Dorado

VIZUALIZĂRI: 1064 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nela b); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P18 paella cu fructe de mare

[12.12.21 18:45:18]

Mutat în rubrica "Pabisa Bali Park Hotel [Playa de Palma], MALLORCA" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

nela bAUTOR REVIEW
[12.12.21 18:51:54]

@webmasterX: buna! da este perfect, e acolo unde sunt buldozerele care pregatesc terenul pentru a face fundatia!

webmasterPHONE
[12.12.21 19:05:19]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

nela b