ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2010
OCT-2009

Către satisfăcător
Către satisfăcător

Hotel bun

Personal cred ca este un hotel bun si cel mai important e ca se afla destul de aproape de centrul vechi al orasului.

Camerele sunt curate destul de mari, paturi confortabile, internet, bar.

Dimineata mancare ok, variata dar nu va recomand sa mancati pranzul sau cina, portiile fiind mici si preturile destul de mari.

Va recomand in schimb doua restaurante destul de aproape U Medvidku si U Fleku. U Fleku e destul de scump dar merita toti banii pentru servire si atmosfera.

Eu am ramas surprins ca niciodata nu am asteptat pe cineva sa-mi ia comanda la bere. Au un singur sortiment de bere neagra facuta de ei si merge un chelner cu tava plina cu bere si unde vede ca s-a terminat intreaba daca mai doresti ceva.

U Medvidku e si el ok portiile sunt imense si bere de vreo 6 feluri inclusiv Budweiser Budvar negru si 2 feluri facuta de ei destul de alcolizata.

Mare atentie la nota de plata. De obicei sa baga ceva in plus 100 - 200 coroane.

Trimis de atalaric in 09.07.10 15:20:42
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CEHIA

VIZUALIZĂRI: 2056 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (atalaric); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 59.00 EUR pe cameră

Sanziana
    [09.07.10 20:04:45]

la U Fleku ti se aduce bere intruna pana spui ca nu mai vrei iar nota de plata peste tot in Praga include si bacsisul.

atalaricAUTOR REVIEW
    [10.07.10 12:03:08]

Nota de plata include bacsisul dar pe langa bacsis se obisnuieste si o mica greseala. Eu am patit-o de 3 ori la U Flecu.

Sincer nu ma uit la notele de plata dar erau 3 contabili acolo care au obisnuinta verificarii.

Deci de 3 ori a fost incarcata nota cu sume fixe 100 si 200 coroane.

Sanziana
    [10.07.10 14:09:11]

Rusinica! si ati spus cuiva ,ati atras atentia?Cumm ati intrat la U Flecku, nu era aglomerat?

atalaricAUTOR REVIEW
    [12.07.10 10:42:45]

Era aglomerat tot timpul, iar de rusinica nu se pune problema. Tot timpul era aceiasi placa : ne scuzati, am calculat gresit.

turist_calatorescu*
    [20.11.14 15:23:42]

Noi am stat 3 nopti la acest hotel si nu am putut sa ne odihnim decat dupa ce se culcau toti clientii de pe palierul nostru, undeva dupa ora 1.30 si dimineata ne trezeam cand apareau cameristele, adica pe la 5.30. Ziua nu se putea dormi nici macar o ora pt ca se aude absolut orice zgomot de pe hol. Dupa 3 zile de pelegrinari prin oras nedormiti, eram zombi.

Gasiti detalii la review-ul scris de mine - vezi impresii.

atalaric, turist_calatorescu*
    Alte impresii din această RUBRICĂChristie Hotel: