ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2010
DIN: Constanta
ÎNSCRIS: 04.10.09
JUN-2010
2 AD. + 2 COPII -- v: 12 & 6

O experienta foarte placuta!

Inainte de orice vreau sa multumesc din inima sponsorului acestui sejur de la Vila Manos, este vorba de agentia « VACANTA DE VIS » din Sibiu, care prin premiul oferit, materialele informative, prin sfaturi si foarte multe solicitari venite din partea noastra, ne-au raspuns cu rabdare si cu foarte multa bunavointa, utilizatorilor acestui minunat site care au apreciat postarile mele si m-au votat (va multumesc din inima! ) si nu in ultimul rand lui Cornel ale carui sfaturi m-au ajutat foarte mult. Toate impreuna au facut din cele 7 zile, o vacanta minunata apreciata de toata familia, dar si pe celelalte doua familii pe care i-am convins sa vina cu noi in vacanta, datorita in principal pretului destul de mic afisat de agentia de turism: 157 euro/pers/7 nopti cu autocar inclus dus/intors. Acum cred ca au o alta oferta mult mai atragatoare pentru aceeasi vila.

Despre drumul pana in Paralia am scris cred destul de minutios aici, deci nu cred ca veti intampina probleme din acest punct de vedere.

Inainte de intrarea in statiune am telefonat la agentia partenera « Paralia Tours » care se ocupa de cazarea din vila si pana sa ajungem au trimis o domnisoara care ne-a prezentat vila, camerele si care ne-a inmanat cheile camerelor. Ne-a povestit pe scurt despre principalele reguli ale vilei si despre pretentiile proprietarilor.

Vila Manos, vila unde am fost cazati se afla la intrarea in Paralia, pe principalul bulevard care duce catre biserica de pe malul marii foarte aproape de supermarketul Lidl. Deja stiam amplasarea vilei cu ajutorul google earth si din foarte multe fotografii de pe net, insa am fost uimit de marimea inaltimii trotuarului, unde stiam ca se pot urca masinile in parcarea din fata. Lucrurile s-au mai schimbat, autoritatile nu mai permit parcarea in fata vilei, pe strada principala, am fost usor dezamagit stiind ca nu gasesti foarte multe locuri de parcare. Totusi mi s-a permis pentru 15 minute sa parchez in fata, pana am reusit sa scoatem din portbagaj toate bagajele de care aveam nevoie. Apoi am dat ocol vilei, un ocol ceva mai mare (multe strazi sunt cu sens unic) si am parcat in spatele vilei, in poarte unui garaj unde am gasit loc. Proprietarul ne-a spus ca nu este nici o problema sa parcam acolo. Ne-am bucurat ca am gasit un loc bun, insa nici unul dintre noi nu avea vederea spre spatele vilei pentru a monitoriza masinile. Dar nu a fost nici un fel de probleme din acest punct de vedere.

Vila Este amplasata pe 4 nivele, fiecare etaj avand cate 7 camere pe nivel. Noi am fost cazati pe primul nivel, camerele cu vedere catre strada principala.

Vila dispune de un lift perfect functional si foarte silentios, noi fiind cazati la primul nivel nu ne-am folosit de serviciile lui.

Intrarea principala in vila se face din strada principala, dar se poate folosi si usa din spate, care da catre gradina, fiind in permanenta deschisa. Doar seara se incuia.

La parter intalnim un living generos cu o canapea, fotolii si scaune, un birou si un televizor mare, acolo din cate am inteles se depoziteaza bagajele la sosire si la plecare in perfecta siguranta. Noi am fost invitati acolo in prima seara cand domnisoara draguta de la Paralia Tours ne-a povestit despre excursiile care se puteau organiza si pretul acestora. Noi am optat pentru Meteore si Skiatos, urmand ca Atena si Salonicul sa le vizitam cu masina personala.

In partea din spate a vilei, afara se puteau depozita saltelele, barcile umflate pentru a nu deranja pe nimeni.

Camera Am avut camera 104 (prietenii nostrii au avut 102 si 103) singura camera din cele 3 cu 3 paturi single. Celelalte aveau un pat matrimonial si unul simplu. A fost ceva mai greu, am unit doua dintre paturi si am pus doua paturi intre ele pentru a putea copii sa doarma fara probleme la un loc cu mama lor. Eu am beneficiat de patul single, fiind cel mai mare (la propriu) n-am vrut sa ocup prea mult loc din acel pat amenajat dublu.

La camera prietenilor nostri, tot cu 2 copii de aceeasi varsta, ei avand un pat matrimonial, dar totusi mai mic decat doua paturi lipite, au fost nevoiti sa improvizeze o saltea care au montat-o si pe care a fost batalia cea mai mare pentru somn.

Dar in cele din urma ne-am descurcat si ne-am putut odihni asa cum trebuie.

Toate camerele beneficiaza de balcon, cu vederea la strada principala, acolo unde ne serveam masa sau ne beam cafeaua dimineata. Balcoanele sunt separate, astfel nu se putea vedea dintr-unul in altul decat daca te lasa-i pe balustrada balconului si priveai la vecin.

Camerele au in dotare o chicineta, ale noastre erau chiar in camera de zi, pe cand in alte camere erau separate, mult mai bine amplasate. Chicineta avea in compunere un dulap cu vesele, cateva farfurii, castroane, tacamuri, vase din inox, cratite si tagai. Ne-au fost de mare ajutor, de la Lidl am cumparat supe la cutie (1, 35 euro), cartofi congelati (1, 70 euro punga de 2, 5 kg) souvlaki (3, 20 euro 10 bucati) etc asa ca de doua trei ori am pregatit pranzul in camera. Am avut o plita electrica cu doua ochiuri care a functionat ireprosabil, adica craticioara cu cafea fierbea in maxim 5 minute. Chiuveta din inox, cu uscator, din pacate robinetul era amplasat prea sus, stropea totul in jur, iar la robinet din pacate nu curgea decat apa rece, adica bateria avea un singur robinet, cel de apa rece. Dar am rezolvat si aceasta problema dand drumul mai usor la apa.

Fridgiderul perfect functional in scurt timp a devenit putin incapator datorita bauturilor racoritoare si mancarii cumparate.

In camera am avut si un televizor micut, amplasat la inaltime, dar pe care nu prea l-am folosit, doar seara putin la desene animate pentru fetite. De aceea nu stiam nimic despre ceea ce se intampla in tara.

Baia destul de incapatoare, apa calda non stop (o singura data nu a curs, dar s-a datorat unei defectiuni pe intreaga magistrala), am gasit o hartie igienica, ulterior ne-am cumparat noi. Stiam ca nu vom gasi prosoape, de aceea am venit pregatiti cu tot ceea ce trebuia de acasa.

Singura problema legata de baie consta in lipsa unei draperii la dus, apa n-apuca sa se scurga si aproape de fiecare data patrundea in camera. Am eliminat si acest neajuns punand un prosop la usa baii si apoi nu a mai fost nici un fel de probleme.

Daca in baie ar fi existat o aerisire ar fi fost mult mai bine, s-ar fi uscat mai repede dupa dus. Exista un ventilator in baie, dar am observat ca in nici o camera nu functiona sau n-am fost noi in stare sa gasim intrerupatorul desi am apasat pe toate butoanele:). Dusul avea un furtun din pvc, mult mai util cred decat unul metalic.

Tensiune in camera exista atata timp cat cineva era acolo, in rest se oprea automat, cand se scotea cartela cu cheia de la intrare in locasul amenajat din tabloul electric, insa eu am rezolvat repede aceasta problema comutand siguranta pe tensiune tot timpul, ma deranja ca atunci cand plecam nu se puteau incarca acumulatorii la camera video sau ap. foto, iar fridgiderul isi oprea alimentarea cu energie.

In camera exista si un dulap unde am descoperit trei paturi si cateva umerase, dar nu avea nici un raft. Ne-am descurcat fara probleme.

Curatenia in camera ne-am facut-o singuri, gunoiul l-am dus in fiecare seara in pubela din fata vilei, stiam ca nu va intra nimeni in camera. Am avut si un rand de asternuturi luate de acasa pe care le-am pus pe paturi dupa 3 zile.

Camerele dinspre strada au si aer conditionat care se plateste separat cu 5 euro pe zi, insa noi n-am simtit nevoia sa-i dam drumul, in camera era destul de racoare.

Poate suparatori au fost tantarii care apareau seara in armate intregi, dar am rezolvat si aceasta problema, cumparand de la Lidl un spray care i-a nimicit complet.

Am fost nevoiti sa dormim cu usile inchise la balcon, nu din cauza tantarilor ci din cauza motociclistilor si al masinilor cu muzica la maxim. Imi venea sa arunc cu papuci in ei, vila fiind langa semafor, cand se facea rosu se adunau masini si motociclete care accelerau aiurea, stand pe loc, Indiferent daca este ziua sau noaptea, fac o galagie de nedescris. Pentru noi a fost invatatura de minte sa nu mai alegem niciodata o camera la strada, iar grecii care faceau zgomot n-aveau deloc respect pentru orele destinate linistii.

In general noi ne-am simtit bine, nu suntem foarte pretentiosi ne adaptam oriunde si in general nu lasam ca micile inconveniente sa ne strice concediul. Ceea ce am facut si de aceasta data.

Vila Manos are un aer intim, nu te deranjeaza nimeni, patronul te saluta dimineata si apoi seara, gasesti tot ceea ce ai nevoie, iar daca esti cazat catre spatele pensiunii, unde a fost cazata @ileanaexperta, careia doresc sa-mi cer scuze daca au deranjat-o copii nostri, este chiar foarte multa liniste si mult aer curat datorita vegetatiei si florilor din curtea din spate.

Despre statiune voi scrie intr-un review separat, n-as vrea sa amestec notele acordate hotelului cu cele referitoare la statiune. Tot ceea ce ma limitez a spune aici este ca statiunea mi s-a parut o combinatie intre Mamaia si Costinesti, unde am (re) intalnit semenii mei din Romania, cu calitatile si defectele lor.

Placerea cea mare a constat in reintalnirea cu @sanziana_m si a sa familie super de treaba si cu ileanaexperta cu ai sai copii extraordinari. Am petrecut cateva momente extraordinare care le voi relata in reviewul destinat statiunii.

Va multumesc inca o data si mai ales sponsorului « Vacanta de Vis » care a fost alaturi de noi inainte dar mai ales pe parcursul sederii noastre acolo prin agentia partenera locala « Paralia Tour »

Vacante frumoase oriunde va veti duce!

Trimis de pepsi70ro in 09.07.10 09:54:22

VIZUALIZĂRI: 4924 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Vila Manos in prima seara cand am ajuns noi.

biancuta
[09.07.10 09:59:31]

Azi avem reviews-uri de exceptie! Felicitari pentru excelenta prezentare!

creivean
[09.07.10 10:18:50]

@pepsi70ro

Te felicit pentru sejur şi pentru starea de spirit pe care o ai în concedii. Poate asta ne lipseşte multora ( şi mie ), pentru a ne simţi bine oriunde, trecând peste orice mici, minuscule probleme.

[09.07.10 10:29:56]

Va multumesc, ai dreptate @creivean, de cele mai multe ori ne lasam coplesiti de amanuntele care nu ne sunt pe plac, tipam la stelele hotelului si conditii, la servicii, ce rezolvam? Trebuie sa invatam sa trecem peste ele, oricum nu se poate face nimic si riscam sa ne stricam concediu.

In cazul nostru chiar n-au fost probleme si ne-am simtit minunat. Am uitat sa specific ca atunci cand am luat in primire camera chiar am ramas placut surprins de curatenia care domnea acolo. Praful era sters si de pe pereti, dar si de pe dulapul din camera, unde de obicei se uita a se da cu carpa.

Poate am gasit hotelui de 4 stele unde n-am intalnit curatenia pe care am intalnit-o aici. Felicitari din acest punct de vedere celor care s-au ocupat de curatenie!

Sanziana
[09.07.10 10:32:43]

chiar eram curioasa sa aflu despre locatia unde ati fost cazati, de abia astept sa citesc si despre statiune si sa vad cum descrii tu intalnirea de la terasa cu traditionalul grec .Voi scrie si eu in curand despre hotelul la care am fost cazati in Paralia ,gratie ajutorului tau. Pana atunci , un vot mare

[09.07.10 10:45:54]

Cam ce distanta este pana la plaja/biserica ?

TORA INGRID
[09.07.10 10:50:59]

Intr-adevar, o super prezentare, cu atata lux de amanunte si atatea solutii oferite gratis, la micile inconveniente, ca ar trebui sa soliciti patent de inovatie! glumesc desigur. Nu e prima data cand ma impresioneaza felul in care abordezi lucrurile, obiectiv fara ranchiuna, optimist dar nu naiv, pragmatic si ingenios. Pentru ca in urma cu niste ani am stat si eu la Paralia Katerini, fiind de fapt prima vacanta in Grecia, am sa adaug impresiile mele. In primul rand, cinstea si corectitudinea oamenilor: am mancat intr-o seara la un local chiar pe malul marii si am uitat cheia de la camera pe masa, si in plus, am uitat la toaleta (foarte curata, cu un aranjament floral deosebit la oglinda, multe lalele albe cu tija lunga, asezate in tot atatea vase de sticla inalte, ca niste soldati) un inel cu rubin, ce l-am scos cand m-am spalat pe maini (deformatie profesionala). De cheie ne-am dat seama cand am ajuns la hotel, sotul s-a intors si patronul zambitor i-a inmanat-o, poftindu-l inca o data sa mai venim pe acolo - mancasem niste scoici excelente. Dar inelul... abia dimineata am constatat ca nu-l am si am intrat in panica ptr ca era purtatorul unui mesaj de dragoste de la sotul meu, asa ca am mai facut un drum la restaurant, intreband despre el. Mi-a fost adus imediat, mi-au spus ca l-a gasit cel ce facea curatenie, nu stiau al cui este... Va dati seama ca din acel moment am purtat un respect deosebit grecilor. Noi am avut atunci o camera dubla (adica doua camere +chicineta) in prima se gaseau doua paturi, iar in a doua trei- desi noi eram doar patru. Aer conditionat in ambele camere, chicineta utilata cum spui si tu desi mai mult de o cafea n-am facut acolo. Camere spatioase, cu iesire pe o terasa mare, cu mobilier, fotolii, masa si sezlong, acoperita cu binecunoscutele parasolare rulate, plina de flori. La parter era receptia, mica, dar si un living spatios si terasa, de jur imprejurul hotelului, unde se manca. Noi am avut pensiune completa, dar in rarele ocazii cand chiar am mancat acolo, mancarea a fost buna, bine preparata, suficienta, proaspata. Bucatarul si ospatarii erau romani, materia prima se aducea din Romania -carne, cartofi, paste- asa incat nu am avut surprize. Altfel, toate celelalte referitor la curatenie, utilitati si facilitati erau cum ai povestit si tu. Doar ca noi eram pe o strada linistita, fara motoare ambalate. Nu-mi amintesc de tantari, cum nu-mi amintesc numele hotelului. Stiu doar ca atunci am platit aprox. 530 euro/ 4 persoane, copilele beneficiind de 50% reducere, transportul cu autocarul fiind inclus. am luat excursiile optionale la pachet, mai putin Atena, mi s-a parut prea obositor, 75 euro de persoana (Meteore, Skiatos, muntele olimp). Aproape de noi era o patiserie care a dat un atac mortal siluetei mele si unde dimineata grecoaicele, cu cosuletul sau plasa de sfoara pe mana sporovaiau neobosite. mai erau si micile localuri unde grecii se instalau la masutele de pe trotuar si-si beau cafeaua, senzatia ca nimic nu-i misca din pacea lor fiind covarsitoare.

am fost sa facem plaja si la Olympic Beach, desi era ceva de mers, dar sunt si autobuze regulate, plaja fiind mult mai larga, imensa mai bine zis.

Grecia... Grecia e mereu o destinatie dezirabila, in primul rand ptr atmosfera, fie in orasul propriuzis, fie in statiuni, pentru frumusetea marii ca cerneala, si pentru toate cele ce le stiti deja...

[09.07.10 10:59:33]

@presario, distanta de la vila pana la plaja ( cea din apropierea bisericii ) nu depaseste 200 m, dar crede-ma nici nu-ti dai seama cand ajungi acolo, noi in cele doua zile cat am facut plaje ne-am dus dincolo de port unde ni s-a parut apa mult mai curata decat in "centru", si atmosfera mai aerisita, iar pana acolo am mers aproape un kilometru pe jos, dar ne-a facut placere, sotia se alegea cu cate ceva cumparat iar copii cu inghetata multa.

@Tora Ingrid, astept cu interes reviewul despre Paralia, acum excursiile aveau pretul intre 20 de euro la Salonic si 45 de euro la Atena, fara a include intrarea de 12 euro la Acropolis.

ileanaxperta*
[09.07.10 11:26:07]

Ei, pepsi, te felicit pt. impresionantul tau review si zau de nu m-ai facut si pe mine sa scriu (cu toate ca am scris ceva inca de la fata locului, dar acum l-am definitivat si eu pe al meu) si sa postez si eu. Asa e, am petrecut cu totii o vacanta de vis la Paralia. Si un vot mare...pacat ca nu e cel cu SB dar va veni el pana la pranz sau chiar mai devreme.

...Si astept si eu ca Sanziana, sa povestesti faza cu grecul "tare" sub fusta de la taverna unde ne-am intalnit cu totii. Si poate postezi si o poza acolo...hihihi hahaha (prietenii stiu de ce!!!...)

[09.07.10 11:42:57]

Cam care ar fi acum suma necesara ( aproximativ ) pe zi - mancare, inghetata, bere, etc pt o familie 2 ad + 1 copil, la Paralia ?

[09.07.10 11:44:59]

50 euro

Uitasem sa scriu in review in ceea ce priveste camerele, ele sunt revazute cu 3 paturi sau un pat simplu si unul matrimonial pentru doi adulti si un copil. Noi fiind cu 2 copii de aceea a mai fost nevoie sa improvizam.

In general nu se accepta cu 2 copii tocmai datorita lipsei spatiului necesar, insa proprietarul a dat dovada de foarte multa intelegere atunci cand si-a dat acordul pentru agentie, fapt ce a facut posibil sejurul la aceasta vila.

[09.07.10 11:46:28]

Super rezonabila suma.

[09.07.10 11:53:52]

Depinde de cat te intainzi, pentru noi 50 de euro a fost rezonabil mai ales ca nu ne place sa aruncam bani in stanga si in dreapta fara rost.

Daca faci cumparaturile de la supermarket pentru doua-trei zile vei avea surpriza sa constati ca nici macar 50 de euro nu cheltui, cea mai ieftina bere la Lidl este 0,47 euro, pe cand la o terasa platesti intre 1,50 si 2,80 in functie de bere.

Caselota de souvlaki este 3,20 euro cu 10 bucati, deci asigura o masa fara probleme pentru 2 adulti si 2 copii.

Dar este in functie de cat te intinzi, poti cheltui fara probleme si 100 de euro pe zi

ancamariagadea*
[09.07.10 12:32:59]

Cred ca stii prea bine parerea mea despre reviews-urile tale minunate Mi-ar placea sa existe cat mai multe astfel de impresii. Desi, nu stiu din care motiv, nu m-a atras Paralia niciodata... ceea ce tu scrii ma pune totusi pe ganduri. Un vot cu mare drag!

acapulco
[09.07.10 13:04:41]

frumoasa descrierea!

dar vila in mijlocul forfotei cotidiene si balcoanele chiar in strada toate inghesuite la 1000 de epuroi sejurul eu cred ca este foarte mult

Si la relaxare ai punctat maxim foarte indulgent vis a vis de ce ai descris mai sus.

Si televizorul minuscul cocotat pe perete, se prindea vreun post romanesc!

[09.07.10 13:10:41]

Si acasa la bloc am parte de aceeasi galagie de la masinile care trec prin fata plus claxoane, trenuri, etc. Daca se inchide usa de la balcon nu mai este nici o problema, noi in prima noapte am dormit cu ea deschisa si de aici deranjul, dar inchisa, ermetizeaza perfect.

In ceea ce ne priveste televizorul, eu chiar nu m-am uitat deloc, doar copii la desene, atat.

amfost16
[09.07.10 13:19:19]

imi face placere sa-ti acord eu SB (de la Sibiu), am fost si eu in Paralia, e super...

[09.07.10 13:24:22]

pentru @acapulco, cred ca totusi am gresit punand pretul de 1000 de euro, acesta a inclus absolut totul de la excursiile optionale, suveniruri, masa pana la benzina pentru transport.

Cazarea la vila a fost gratuita datorita premiului castigat pe AFA.

Am sa rog un webmaster sa sterga pretul din fisa tehnica, este o informatie care intr-adevar poate duce in eroare, multumesc.

webmasterXY*
[09.07.10 14:15:15]

Eliminat pretul din fisa tehnica.

Este foarte util ca data viitoare sa delimitezi pretul cazarii de cel al cheltuielilor atunci cand prezinti o unitate turistica pentru a nu se creea confuzii.

[09.07.10 14:22:22]

@pepsi. ro,

Stii ca si noi am dormit exact la Vila Manos, anul trecut, indreptandu-ne spre insula Lefkada??? Si la fel am patit si noi cu parcarea, am asezat masina partea cealalta a strazii!

Un review minunat, ma bucur ca v-ati intalnit cu @ileanaxperta si cu @sanziana m!

De fapt, mi-e putin ciuda ! Ca vroiam si eu cu voi...

[09.07.10 14:29:12]

@TORA INGRID,

Foarte interesanta intamplarea ta cu inelul pierdut!

Ce te-ai fi facut daca expeditorul mesajului de dragoste al inelului pierdut, ti-ar fi cantat melodia lui Holograf: ''Ti-am dat un inel''! ???

[09.07.10 14:32:34]

web 18, daca tot m-ai urecheat, se poate atasa o melodie?

webmasterXY*
[09.07.10 14:51:24]

Atasata melodia propusa.

mariana
[09.07.10 15:13:01]

bine ati revenit printre noi siiiiiiiiiiiiii fii tu mai darnic cu restul de poveste ca fetele vad ca nu se grabesc.........

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[09.07.10 19:55:16]

Foarte echilibrat si cu multe detalii , sper ca nu a-ti avut nici o problema pe acolo si a-ti trait clipe frumoase ca si noi!

krondia*
[09.07.10 22:47:55]

Frumoasă prezentare, echilibrată. Aveam o reticenţă faţă de Paralia Katerini dar uite că dacă ai atitudinea potrivită poţi avea o vacanţă frumoasă oriunde. Felicitări!

Alina Morar
[09.07.10 23:34:39]

Bine ati venit din concediu!!!

Printre bagaje mai citesc si eu putin pe aici si vad ca astazi au fost review-uri numai unul si unul, dar nu prea am timp sa le citesc pe toate.

Foarte frumos, si de la mine vine votul cu nr. 14.

Maine seara plec si eu in concediuuuu!!!

Cred ca pe cand vin, voi avea mii de mesaje.

Legat de galagie, exact asa e si in Italia.

[09.07.10 23:40:44]

Alina, vacanta placuta, abia astept sa citesc impresiile la intoarcere!

Diana, drept sa spun si eu la inceput am avut o mica reticienta, dar a disparut extrem de rapid si m-am simtit asa cum doresc sa se simte toti intr-o vacanta. Adica MINUNAT!

[10.07.10 00:18:07]

@alina morar,

Drum bun si vacanta placuta!in Italia?

trandafir 1970
[10.07.10 01:13:08]

Primiti cu 400 de trandafiri?

Cum e Paralia, multi spun ca e plina de romani si ca a devenit o mica Mamaia... Mie mi se pare deplasata comparatia!

[10.07.10 10:16:16]

@trandafiras, Paralia este un fel de combinatie de statiuni, insa intr-adevar predomina romanii.

Alina Morar
[10.07.10 12:44:19]

Multumesc, vreme buna sa fie.

Austria, lagar Mauthausen (maine), Solden, Aqua Dome, Elvetia, Italia.

biancuta
[10.07.10 13:14:18]

Alina Morar, ai un program incarcat si cu siguranta vei vedea multe. Asteptam sa vedem si noi frumusetile vazute de tine! Vacanta placuta, distractie si, nu in ultimul rand, vreme buna!

recul*
[22.07.10 18:46:03]

nu pot sa ma abtin sa nu votez! E vorba de Grecia, doar...iar rewiev-ul e de exceptie! 400 pma fara ezitare!

luminitab
[23.07.10 09:46:14]

Ai scris din suflet. Se vede ca iubesti Grecia. Eu am fost la Paralia in 2006 . Era prima mea iesire in Grecia . Nu stiu daca exista impresii despre Hotelul la care am stat( Porto del Sol) Verific si daca nu sunt, voi scrie . Vreau sa votez review-ul tau . Sper sa reusesc .

[23.07.10 09:55:52]

Multumesc pentru aprecieri, chiar daca exista impresii despre hotelul la care ai fost cazata, nu-i deloc rau sa scrii si tu, cu cat mai multe impresii cu atat o mai ampla imagine obiectiva asupra locatiei. Si note tale conteaza, ele se adauga mediei generale.

acapulco, Alina Morar, biancuta, chelie_d, creivean, georgiana, ileanaxperta*, ionescunic, krondia*, luminitab, mariana, recul*, TORA INGRID, trandafir 1970
Alte impresii din această RUBRICĂVilla Manos: