ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.09.2021
SEP-2021
Cuplu
PREȚ 1160
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Opționale cu plecare din regiunea Hurghada

Excursii optionale

TIPĂREȘTE URM de aici

Fiind prima iesire in Egipt, m-am documentat amanuntit despre excursiile pe care le-am putea face.

Citind impresii postate pe AFA, am ales sa iau legatura cu domnul Medo Fateem- Bon Voyage Tours Hurghada, pe whatsapp. Pot sa va spun ca raspunsul domniei sale a fost foarte prompt (2 min), trimitandu-mi un pliant cu excursiile optionale in limba romana. Am stabilit cu dansul ca ne vom intalni la hotel in ziua sosirii.

A fost foarte punctual, ne-a oferit un pret foarte bun pentru cele 3 excursii pe care le-am ales: Luxor-Valea Regilor, Sahara park (saffari) si sesiune foto cu delfinii. Esarfele pentru saffari ni le-a facut cadou. La Luxor ne-a pus la dispozitie ghid roman.

Nu ratati experienta cu delfinii, e ceva ce nu poti descrie, trebuie sa simti.

Intr-una din zile, l-am sunat sa il intreb daca nu ne poate ajuta cu un tur al orasului Hurghada; a fost foarte amabil, a venit si ne-a luat cu masina personala si ne-a plimbat vreo 3 ore, exact unde ne-am dorit (Moscheea, Biserica Copta, magazin cu preturi fixe - unde am beneficiat si de 30% reducere din preturile afisate -, fabrica de parfumuri-ulei - RECOMAND, precum si Hurghada Marina.

La intoarcerea in hotel, ne-a oferit un platou mare de prajituri traditionale, ffff delicioase.

Multumim, Medo!

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

In magazinul unde am facut cumparaturi, proprietarul ne-a imbracat in costume traditionale de beduini.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Pe insula bananelor am avut o experienta wow cu un puiut de crocodil de numai 2 saptamani.

Trimis de Cammmy21 in 22.09.21 10:34:30
Validat / Publicat: 22.09.21 11:18:34
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cammmy21); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P20 Hurghada Marina