ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.09.2021
ÎNSCRIS: 29.12.11
SEP-2021
Familie
EXCELENT

Un hotel boutique tare șic

Pentru scurtul nostru sejur anual pe litoralul românesc am ales de data asta noua stațiune în curs de dezvoltare Mamaia Nord Năvodari. Știam că aici în această zonă, se ridică multe hoteluri noi și moderne așa că aveam de unde alege!

Am ales să petrecem două nopți la Hotelul Onda Boutique. Acesta este situat pe strada T2 (ce lipsă de imaginație) la numărul 100. Accesul până la hotel se face pe un drum desfundat. În apropierea hotelului se află și un mic șantier, dar acest lucru nu a fost foarte deranjant pentru noi.

Chiar în fața hotelului se află o curte interioară, unde sunt destule locuri de parcare. Noi am ajuns în jurul orei 10 dimineața cu gândul să lăsăm mașina acolo și să mergem la plajă. Surpriza a fost că domnișoara de la recepție a fost foarte amabilă și ne-a dat camera pe loc. Hotelul este dispus pe trei etaje. La parter este recepția plus restaurantul, iar pe cele trei etaje sunt camerele de locuit. Atât recepția, cât și restaurantul sunt decorate cu mult bun gust și sunt tare vesele.

Noi am primit o cameră la etajul al doilea. Hotelul nu are lift, așa că a trebuit să cărăm bagajele pe scara un pic cam îngustă.

Când am ajuns în cameră am avut o surpriză foarte plăcută, parcă totul arăta mai bine ca-n poze. Camera este foarte modernă. Pe jos aveam un parchet impecabil, iar la ferestre perdele și draperii foarte necesare dimineața, când răsare soarele.

Patul era mare și foarte confortabil, iar așternuturile erau impecabil de albe. Am avut nevoie până la urmă și de plapuma care era într-un dulap, deoarece luna septembrie s-a dovedit foarte capricioasă. Lângă pat aveam amplasate două noptiere, iar deasupra lor două aplice moderne. Deasupra patului era un tablou foarte colorat.

Prin cameră mai aveam un birou cu două scaune plus un șifonier. Există și un aparat de preparat cafeaua foarte util pentru noi dimineața. Deasemenea aveam și televizor LCD și aer condiționat, dar nu le-am deschis absolut deloc.

Camera beneficia și de un balcon generos dotat cu două scaune și o măsuță. Vederea de la balcon era destul de ok, în zare se vedea și marea.

Baia este deasemenea spațioasă și foarte modern utilată. Este dotată cu duș și cu obiecte de igienă de calitate medie. Apa caldă venea instant, iar prosoapele era foarte curate. Deasemenea aveam și un aparat de uscat părul.

De la recepție ni s-a precizat că onor curățenia se face numai la cerere. Noi am stat doar două nopți așa că am ales să nu beneficiem de acest serviciu. Apropo recepția nu este permanentă, iar dacă aveam nevoie de ceva aveam la dispoziție un număr de telefon la care să apelăm. Tot la acest număr comandam din cinci variante de meniu, micul dejun pe care urma să-l primim dimineața.

Acesta era inclus în prețul camerei. Se servea dimineața între orele 8 și 10 la cochetul restaurant de la parter. Acesta era compus din produse de calitate de care am fost foarte mulțumiți. Doar sucul am putea spune că era cam lungit.

În spatele restaurantului era o mică terasă și o grădină amenajată pentru copii. Aceasta a fost și singurul nostru disconfort la acest hotel, nu din pricina hotelierilor, ci din pricina altor turiști. Erau două familii din Alba veniți cu puradeii din dotare, care în prima seară au ajuns pe la 12 la hotel și nu s-au lăsat până nu ne-au trezit pe toți. Norocul nostru că a doua zi dimineața au plecat. Am vrut să mă iau de ei dimineața, dar când i-am văzut că pleacă i-am lăsat în plata domnului. În rest a fost totul ok la acest hotel.

Plaja este situată cam la 10 minute de mers pe jos. Pentru a nu trece prin șantier am primit codul de acces de la un hotel alăturat și am putut trece astfel prin curtea lui. Ăsta ar fi un inconvenient, dar nouă chiar ne place să mergem un pic pe jos să facem un pic de mișcare.

Gazdele în frunte cu proprietarul au fost foarte amabile de la începutul, până la sfârșitul sejurului nostru. În ultima zi i-am întrebat dacă putem face check-out later și ne-a spus că nu-i nicio problemă, putem să plecăm când vrem. Mai rar așa ceva! Din acest motiv și nu numai, recomand un sejur la acest hotel.

despre SERVICII

Servicii de nota 10, nimic de reproșat

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am fost foarte încântat de ceea ce am găsit acolo. Foarte bun raportul calitate preț.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Micul dejun foarte bun.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Zona este încă în dezvoltare și ăsta ar putea fi um mic inconvenient. Deasemenea este situat la 10 minute de mers pe jos de plajă!

Trimis de robert in 22.09.21 10:31:20
Validat / Publicat: 22.09.21 11:17:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 366 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P04 camera de hotel

[22.09.21 10:47:20]

Excelentă recomandarea

Mutat în rubrica "Onda Boutique Hotel [Mamaia Sat], MAMAIA" (nou-creată pe sait)

[22.09.21 10:51:46]

@webmasterX: mersi frumos!

Este situat pe strada corectă, dar cam 100 metri mai spre Mamaia!

[22.09.21 10:55:09]

@robert: rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=27091.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră în partea de jos a paginii;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • robertAUTOR REVIEW
    [22.09.21 11:00:54]

@webmasterX: da e ok! mersi frumos!

44°18'10.6"N 28°37'06.4"E

[22.09.21 11:20:23]

@robert: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate.

webmasterPHONE
    [22.09.21 11:24:56]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

Dana2008PHONE
    [22.09.21 11:36:00]

@robert: Da, arată foarte bine camera, terasa, restaurantul... felicitări pentru alegere!

Mulțumim frumos și felicitări pentru articol și fotografii!

Alegeri inspirate! Călătorii plăcute! Numai bine!

[22.09.21 12:00:36]

@webmaster: Mersi frumos!

[22.09.21 12:03:03]

@Dana2008: mersi frumos! Toate bune și vouă!

nrs †
    [22.09.21 12:49:04]

strada T2 (ce lipsă de imaginație)

lipsa de imaginatie zici? stii unde era sediul central Rewe Romania? tarlaua 73 parcela 25 Snagov Ilfov

robert