ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2021
SEP-2021
Business
PREȚ 26 lei
Raport PREȚ/CALITATE: REZONABIL

Unde mâncăm în București?

La mama

La mama e un brand cunoscut în București. Sunt mai multe locații. Eu am fost la cea din Ștefan cel Mare. Adevărat, acum ceva timp am avut o tentativă să folosesc serviciile celor din George Enescu. Era cumplit de cald, căutam umbră și răcoare, am văzut copaci la ei dar nu m-am înțeles deloc cu modul de aranjare al terasei astfel că nici un loc nu mi-a părut corespunzător, astfel, am ieșit fix la fel cum am intrat.

În locația din Ștefan cel Mare, terasa era închisă deși afișe pe pereți ne pofteau pe terasă. Deja s-a făcut prea frig.

În interior, însă, era plăcut. Au maxim 10 mese lungi, din lemn, cu bănci cu spătar, de-asemenea, lungi. Încăperea restaurantului e într-un fel de construcție paralelipiped încă ce pare sezonieră dar nu este că o știu de mulți ani acolo. Nu e nouă, clădirea asta, are niște uși de lemn ce amintesc de vremuri apuse dar, afară de uși, totul este bine îngrijit. Astfel că devine un loc aproape pretențios.

Au multe comenzi Take away că mulți curieri se perindau pe acolo.

Servirea este ireproșabilă, o fată profi ne-a luat comanda cu profesionalism. Am comandat spanac și cartofi cu rozmarin. A fost delicios și, cu adevărat, ca la mama. Spanacul = 16 lei, cartofi =10 lei dar celelalte prețuri sunt, cu adevărat mari.

Mi-a plăcut ce am servit dar nu cred că mai merg. Mai bine merg în munți, la cabană, unde cartofii costă 5 sau 6 lei.

despre SERVICII

Serviciile sunt ireproșabile.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mi-a plăcut ce am servit.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Urban

Trimis de Mioritik🕊️🎄 in 21.09.21 16:30:22
Validat / Publicat: 21.09.21 17:36:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mioritik🕊️🎄); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P12 La mama, Ștefan cel Mare, București