ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2021
3 AD. + 1 COPII

AUTORUL NU ar recomanda

Aurora Hotel2

Fugiti de acest hotel!

Am ales acest hotel datorita faptului ca este printre putinele ramase in zona neatinsa de "criminala" reamenajare a plajei din Statiunea Mamaia.

despre SERVICII

- In momentul in care am ajuns, am fost intrebati cum a fost facuta rezervarea. Am raspuns ca am facut prin [... ] si ca am solicitat prin dvs. sa avem doua camere renovate. Domnisoara receptionera a fost efectiv deranjata ca i-am spus acest lucru si a spus ca rezevarea camerelor se face la hotel si nu prin agentie. Apoi ne-a dat camerele pe care le avea care, bineinteles nu erau renovate.

Ar trebui, dupa parerea mea, sa faca o diferentiere de pret pentru camerele renovate, sa nu fie nevoie sa te rogi de personal sa ai acces la acestea.

despre CAMERE & COND. CAZARE

- curatenia... este aproape inexistenta... femeile de serviciu sunt niste persoane in varsta, plictisite de ceea ce fac, intra in camera, bazaie un minut un aspirator obosit, sterg cu mopul prin baie, schimba sacul de gunoi si cam atat.

Nu exista notiunea de a curata pe sub pat. Am fost nevoit sa mut patul cu 20 de cm datorita faptului ca nu puteam trece pe langa el cu carutul copilului. O priveliste dezolanta pe cei 20 de cm descoperiti. Smocuri de par, firimituri, mizerie. In baie, pe jos, smocuri de par de la turistii dinainte... bleah!

- Am avut neplacuta surpriza ca, pe data de 04.09.2021, in conditiile in care hotelul era plin, pe la ora 07.50, cand inca dormeam, sa fim treziti de un nene care, doua etaje mai jos, dadea cu ciocanul tencuiala jos de pe pereti. M-am dus la el si i-am spus ca, daca aveam nevoie de zgomotele de santier, puteam sta linistit acasa...

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea la restaurant destul de diversificata.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Portiune de plaja inca neatinsa de "criminala" reamenajare.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

-Am mers si noi intr-o zi la piscina... eram un grup de 6 aduti si un copil. Am considerat ca ar fi normal sa alaturam 6 sezlonguri, pentru a fi impreuna.

Cum m-a vazut, omul de paza al piscinei, ca agent de securitate nu pot sa-i spun ca nu prea arata, a si sarit cu tupeu si obraznicie, sa ma intrebe de ce mut sezlongul. I-am spus ca suntem 6 si avem nevoie toti de un sezlong si nu e normal ca 4 sa stea intr-o parte si restul la 15 metri departare. La care respectivul a inceput, cu o atitudine aroganta sa comenteze ca nu avem voie sa mutam sezlongurile si sa ameninte. In momentul in care i sa cerut sa se legitimeze a intors ostentativ legitimatia agatata de gat si a luat o atitudine provocatoare. L-am lasat in plata Domnului sa dea din gura sa-l auda lumea de la piscina...

Trimis de sven73 in 15.09.21 17:28:25
Validat / Publicat: 15.09.21 19:56:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Hotel Comandor

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sven73); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [15.09.21 19:53:26] »

@sven73: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =105379&hid=790.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

pagină generată în 0.0482559204102 sec