ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2021
REGIM MASĂ PC
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT
2 AD. + 2 COPII -- v: 14 si 7 ani

Premier Fort Beach / Fort Club Hotel4

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Vacanta linistita si relaxata

Am ales destinatia Bulgaria, la recomandarea unor prieteni, insa si datorita conditiilor sanitare, dar la reintoarcerea in tara, venim tot din tara cu cod rosu😁

Drumul ales a fost prin vama Turnu Magurele - Nikopol, am ajuns dimineata la 7 si un sfert, am avut de asteptat pana la ora 8, cand era primul bac catre bulgari.

Mai sunt la orele 12,16 si 19,30

Vama a fost destul de libera, 3 masini mici, restul camioane.

De acolo am mers catre Burgas, drum prin munti, nu foarte bun, multe limitari de viteza si autostrada Trakia, aprox. 90 km.

despre SERVICII

Personalul amabil, mereu zambitor, nu am avut obiectii.

Am fost intr o perioada in care am prins destul de liber, am inteles de la personal ca au avut cu cateva saptamani in urma hotelul plin 100%, majoritatea fiind romani.

Pot sa ma laud cu toti romanii care au fost in aceeasi perioada cu noi, majoritatea cu copii, familii civilizate si cu bun simt.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Anul acesta, avand echipa mai mare, am cautat oferte pt 2 adulti si 2 copii, unul din copii avand peste 12 ani a fost incadrat la adulti.

La acest hotel am gasit apartament cu 2 camere plus living, dotat cu bucatarie completa, plita, cuptor, hota, vesela, cana pt fiert apa, prajitir de paine, hota, balcon si 2 bai, una dintre ele avand chiar si masina de spalat.

Curatenie s a facut zilnic, prosoapele au fost schimbate zilnit, lenjeria a fost schimbata o data.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea suficient de variata, de la mic dejun pana la cina.

Am avut toate sortimentele de carne, porc, vita, miel, curcan, pui, rata, peste (macrou, hering, biban, somon, pastrav, rechin, etc), fructe de mare, etc.

Conceptul hotelului este cu sau fara masa inclusa, putand opta pentru mic dejun, 2 mese pe zi sau 3 mese pe zi.

Nu are concept All Inclusive, bauturile sunt contra cost.

Se servesc in timpul mesei sucuri de la dozator, sau apa tot de la dozator, la liber.

In fiecare dimineata se putea face ceai, cafea, capucino sau ciocolata calda, iar un bucatar pregatea mini pancakes, care au avut mare cautare printre copii.

Dulciurile destul de fade, fara gust, aratau frumos, dar ramaneau nemancate mereu.

Alte dulciuri cu cautare au mai fost cheese cake urile si sortimentele de inghetata, la care puteai pune topping.

Salate diversificate, sosuri de dressing, mai multe sortimente de branza si cascaval, paste pizza, etc.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Frumoasa trecerea din resort catre plaja, dar plaja fiind ingusta, maturata din cand in cand de valuri, nu se puteau pune sejlonguri, se sta doar cu prosopul din dotare.

Nisipul fin, intrarea lina in apa, in unele portuni in primii metri mai exista ceva pietre.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Animatie pt copii, activitati ziua la piscina, iar seara spectacole pt copii si adulti, destul de ok.

Trimis de bullet123 in 11.09.21 17:17:44
Validat / Publicat: 11.09.21 18:04:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Golden Sands, Golden Park Hotel
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bullet123); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P15 Piscina principala, cu topoganele.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmaster [11.09.21 18:55:17] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

bullet123