ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2021
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Puflene Resort — O oaza de liniște pentru toată FAMILIA

PUFLENE RESORT - O oaza de liniște pentru familii cu copii

Am ales acest loc 3 ani la rând pentru locația superba și serviciile de calitate.

Complexul este imens și nu ai cum sa te plictisești.

Copiii se pot juca in voie chiar și nesupravegheați. Sunt locuri de joaca multiple pentru copii de toate vârstele.

Sunt nenumărate locuri in tot relaxa in voie departe de orice zgomot urban, înconjurat doar de natura.

Vegetatia luxuriantă te întâmpina peste tot. Poți face plimbări lungi sau sa citești o carte la umbra unei salcii, pe o băncuța pe malul apei sau pe un șezlong lângă piscina.

despre SERVICII

Servicii de calitate, personal amabil, curățenie exemplara. Orice problema invita este rezolvată cu promptitudine. Conducerea este tot timpul prezenta și in contact cu clienții.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera spațioasă, cu balcon și baie proprie, mobila suficientă, prosoape multe și curate, inclusiv pentru piscina, lenjerii albe de calitate, salteaua foarte buna pentru un somn odihnitor intr-un pat foarte mare. Aer condiționat funcțional. Băile dotate cu uscător de par duș sau cadă. Curățenie de calitate se face zilnic.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mâncare diversificata și de calitate, Bucătărie bine organizata și foarte curată. Atât restaurantul cât și terasa sunt spațioase și curate. Micul de jun inclus in prețul cazării este de foarte buna calitate.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Resortul este foarte vast cu multiple locuri de relaxare atât pentru adulți cât și pentru copii. Amplasarea pe un Canal al Dunării ii da o nota aparte. Vegetația este specifica Deltei Dunării ai te îmbie la relaxare. Copiii au locuri de joaca și un Parc de Aventura. Complexul dispune de piscina generoasa și Pool Bar. Foarte aproape de debarcader de unde poți face excursii in Delta. Prețul cazării include și o excursie de câteva ore cu ambarcațiunea pe Canalele Dunării.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Copiii s-au distrat de minune iar noi, părinții, ne-am relaxat in fiecare loc din resort. Pe aleile largi copiii s-au plimbat cu bicicletele sau trotinetele atunci când nu erau la locurile de joaca sau la tabla de șah din marmura unde piesele le ajungeau pana la brâu. Noi ne-am relaxat la umbra salciilor, la piscina, la bar, pe terasa, la restaurant sau chiar in balconul camerei.

Trimis de Cristiana I in 08.09.21 22:45:41
Validat / Publicat: 09.09.21 09:36:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MURIGHIOL. A mai fost în/la: MURIGHIOL - Puflene Resort

VIZUALIZĂRI: 823 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cristiana I); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P19 Camerele duble cu trecere intre ele pentru familii numeroase

[09.09.21 09:35:31]

@Cristiana I: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

rowger
[09.09.21 13:38:47]

Cum ai comenta neajunsurile semnalate de alti turisti:

- lispa de curatenie

- sezlonguri rupte

- piscina interioara, sauna nefunctionale

- piscina exterioara murdara?

Ca sa enumar numai cateva din ce vad aici, pe TripAdvisor si pe Google.

Chiar 100% satisfactie ati avut?

Kavarnap
[10.09.21 12:35:15]

@rowger: Pauză și moment poetic ????, am impresia că-ntrebi retoric...

Văd că e deja al patrulea review care oferă 100% la toate criteriile, trei din ele fiind și primul pentru persoana care l-a scris... coincidențe coincidențe...

Eram și eu curios să aflu mai multe despre acest stabiliment de 500 de lei camera pe noapte cu mic dejun.

Pentru că nu l-am vizitat niciodată, și cum 300 de km mai la sud de banii ăștia o familie ca a mea stă la 4 stele all inclusive și mai rămâne și cu rest, nici nu voi merge.

cris1982PHONE CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[10.09.21 18:29:13]

@Cristiana I: Ți-am văzut videoclipurile de pe YouTube și mă bucur că ți-ai făcut cont și aici și ne împărtășești din experiențele tale turistice. Fetiței mele îi plac foarte mult videourile voastre și mai arunc și eu câte un ochi.

@rowger: Dacă te vei uita pe filmulețele de pe YouTube, ai să vezi că familia lor nu a fost interesată de piscine și șezlonguri, pentru că erau sătui de bălăceală de la mare. Tocmai se întorseseră dintr-un sejur din Bulgaria, all inclusive.

https://youtu. be/IBvS6F3kh0

youtu.be/11XZUrUmbtw

@Kavarnap:

Unii turiști își doresc să aibă și alte experiențe turistice, nu-și doresc doar all inclusive de 4 stele și să mai rămână și cu rest. La 300 km mai la sud nu se găsește Delta Dunării cu toate frumusețile ei deosebite și unice.

@Cristiana I: Te așteptăm cu mai multe review - uri, pentru că știu că ai fost prin multe locuri frumoase!

Kavarnap
[10.09.21 21:26:44]

@cris1982: Și eu așteptam cu interes detaliile solicitate de comentatorul anterior.

Nu mă-ndoiesc de vizita pe care au făcut-o ci voiam să înțeleg prin detalii referitor la unitatea de cazare și ce oferă, astfel încât să merite mulțumiri de 100% pentru 500 de lei pe noapte.

Și am comparat cu ce oferă alții la această sumă, enormă pentru o pensiune neîngrijită cu piscinele nefuncționale în iulie (cum au menționat alți vizitatori), fie ea și la marginea deltei. Chit că se achită de mic dejun și plusează (în ce condiții?) cu o excursie cu barca pe canale, nu știm până unde.

Frumusețile deosebite ale deltei adiacente nu justifică jecmăneala (până la proba contrarie) unor pensiuni pompos autodenumite” resort” , gen prezenta, cea de la Holbina sau Gura Portiței.

nrs †
[10.09.21 22:57:36]

eu cred ca Romania in loc sa se integreze in Europa se indreapta spre Africa

de ce spun asta? cativa dintre cei ce au fost pe acolo au zis ca africanii ne vad pe noi albii ca niste bancomate din care se pot scoate bani nelimitat, ori pe zi ce trece am impresia ca si "amarata" industrie HORECA din Ro are aceasi impresie despre turistii romani (altii nu prea sunt pe aici)

cris1982, Kavarnap, rowger
Alte impresii din această RUBRICĂPuflene Resort: