ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2010
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 13.10.08
JUN-2010

Absolut superb acest sejur

In primul rand, doresc sa precizez ca este a doua vacanta in Turcia, o tara de care m-am indragostit. Primul sejur a fost in Kusadasi, la hotelul Asena, de care am fost foarte incantat. Insa, acum, ducandu-ma in Bodrum (Saint-Tropez-ul turcilor), pot spune ca nu se compara cu Kusadasi. Faptul ca nu au fost romani, in afara de grupul nostru, de 10 persoane, ca am fost inconjurati de niste peisaje de vis, curatenie, mancare foarte buna, distractie la maxim si mult bun simt pretutindeni, ma face sa spun ca a fost cel mai grozav concediu de pana acum.

Va recomand cu incredere hotelul Grand Newport din Bodrum, clasificat la 4*, pentru ca este deosebit. Asezarea acestuia ofera un orizont de vis (o sa adaug si cateva poze), este foarte curat, iar cei din personalul hotelului sunt foarte primitori.

Concediu placut tuturor.

Trimis de valeriu in 07.07.10 18:41:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi - Asena Hotel

VIZUALIZĂRI: 4804 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (valeriu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotelul privit din fata
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 3 voturi)

presario
[07.07.10 19:34:50]

Te rog sa ne dai - cand ai timp - mai multe detalii despre hotel, mancare, bauturi incluse, etc, piscine, plaja.

valeriuAUTOR REVIEW
[08.07.10 00:06:44]

Te salut si iti dau detaliile solicitate.

Piscina hotelului este mare, cu 3 nivele (pentru copii, pentru cei care nu stiu sa inoate,adica 1.50 m-1.60 m si un nivel mai inalt, peste 1.60 m), este foarte curata, este deschisa intre 8.30-18.30.

Nu am precizat faptul ca au sala de fitness, accesul fiind gratuit, au baie turceasca gratuita (insa nu e nimeni acolo care sa te ajute, trebuie sa va faceti singuri acea baie).

Mancarea a fost foarte buna, multe salate, mancare calda (4 feluri zilnic), iar la cina aveam si gratar, pateuri calde, cartofi prajiti.. multe prajituri bune si fructe proaspete.

Hotelul nu are plaja proprie.. iar la acest hotel sunt 2 variante de a merge la mare. Una este pe scarile hotelului, prin spate.. duce catre un ponton foarte frumos, cu perne si umbrelute, dar cu pietre in apa, este mai mult pentru cei care stiu sa inoate. A 2-a varianta este cea practicata de noi, zilnic, pe jos. Este de mers in panta (pentru ca acest hotel este pe varful unui deal inalt), dar foarte placut sport, mai ales dupa o masa copioasa. Se merge pe drumul din fata hotelului, cam 500 de m, cu aproximatie. Varianta ar mai fi cu microbuzul (gratuit), care vine in fata hotelului si ii ia pe cei care vor sa mearga la acea plaja. Singura problema sunt orele de dus si de intors, au un program tare ciudat si anume: de plecat la orele 10,11 si 12, de intors la 15,16 si 17 (prin urmare, exact atunci cand nu e bine sa faci plaja, intre 11-17). De aceea noi am optat pentru mersul pe jos. Insa, pentru prima zi e bine sa luati microbuzul de ora 10, pentru a vedea unde va duce, ca sa stiti cum sa ajungeti in locul acela. Precizez ca acolo sezlongurile si umbrelele sunt gratuite, iar plaja este superba.

Daca mai aveti nevoie de lamuriri, astept intrebari.

presario
[08.07.10 09:32:25]

OK, multumesc pt detalii

ovy2k5
[06.06.11 15:33:08]

Cum sunt bauturile... ce se poate bea (racoritoare, bere)

ovy2k5, valeriu
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Newport Hotel [Gumbet]: