ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2021

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Teapa

In fata hotelului este parcare de mașini, un loby mic de pensiune, nu de hotel in Antalya. Recepție minuscula

despre SERVICII

Ospătarii cam amețiți, făceai o comanda și uitau de tine, mai ales la ora 4 când schimbau tura rămâneai cu ochii in soare.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera urâta cu acele oglinzi, lenjerie învechita, fără uscător pe balcon, patul din balcon l-am folosit pt a usca costumul de baie. Baia urâta.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

In privința mâncării stau bine, foarte multă salata, dulciuri foarte bune

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Intrarea in apa lina, puțin pietriș la început, se adâncește destul de repede, șezlonguri suficiente atât pe ponton cât și pe plaja., fără bar pe ponton, doar la plaja și foarte sărăcăcios,

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Singurul hotel care nu are un bar deschis 24/24. Am 15 ani de Antalya și este prima oară unde mi-am făcut ness in camera ca să-l iau cu mine pe ponton

Trimis de habron in 06.09.21 11:42:24
Validat / Publicat: 06.09.21 16:33:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara, Belek, Kemer, Side

VIZUALIZĂRI: 4481 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (habron); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 204.00 EUR pe cameră

[06.09.21 16:32:07]

Odată cu primele impresii încărcate, la mulți ani de la însriere, @habron: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- completările pot detalia condițiile de cazare întâlnite; gradul de mulțumire referitor la servicii, amabilitatea personalului; detalii referitoare la masă (dacă e cazul); cadrul natural; posibilități de acces în zonă șamd.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

Sau... poate ceva video de pe acolo? — link încărcare video.

[06.09.21 16:32:47]

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [07.09.21 06:42:43]

@habron:

Ceea ce tu numeşti "ţeapă", eu aş zice că este vorba de lipsă de informare.

Deh, nu toată lumea vine cu avionul. Cei care merg cu maşina se bucură să-şi poată parca maşinile la umbră chiar lângă intrarea în hotel.

Recepţia nu ştiu dacă trebuia să fie mai mare cât timp check in-ul nu se desfăşoară la modul clasic la recepţie, ci, elegant, într-o cameră adiacentă recepţiei, stând comod pe canapea şi ronţăind o alună, o bomboană etc.

Este plin internetul de fotografii cu camerele de la Adam&Eve, cu pereţii integral din oglinzi, cu sistemul de iluminat etc. Tu nu le-ai văzut înainte de a rezerva?

Eu am scos pe balconul foarte mare de 16 mp singurul scaun din cameră şi l-am folosit pentru uscarea costumelor de baie. Patul din balcon poate avea utilizări mai interesante .

Nu ştiu de ce nu ţi-a plăcut baia, dar... chestie de gust.

șezlonguri suficiente atât pe ponton cât și pe plaja., fără bar pe ponton, doar la plaja și foarte sărăcăcios, ...

Nu era niciun secret în faptul că nu există bar pe ponton. Unele hoteluri nu au nici măcar ponton .

Eu am apreciat faptul că barul de la plajă se deschidea la ora 9 dimineaţa, mai devreme ca la alte hoteluri.

Singurul hotel care nu are un bar deschis 24/24.

Adam&Eve nu este singurul hotel care nu are un bar deschis non stop. Poate singurul din cele vizitate de tine. Disco barul închidea la ora 2.30, iar celelalte baruri erau deschise până la miezul nopţii. Chiar dacă este un hotel numai pentru adulţi, oamenii mai şi dorm în vacanţă.

Eu nu m-aş fi plimbat cu ness-ul după mine din cameră, apoi pe acele holuri lungi şi tot resortul până la capătul pontonului, când puteam, mult mai comod, să iau o cafea din restaurantul principal dacă doream să o beau pe plajă. Înainte de ora 7 cafeaua era disponibilă la early breakfast.

Ar fi amuzant dacă nu ar fi trist că după "15 ani de Antalya" şi 7 ani de la înscrierea pe AFA ai debutat pe sait cu un articol despre un hotel care te-a nemulţumit.

Oare de ce nu ai scris şi despre vacanţele minunate petrecute în Turcia care te-au determinat să tot revii?

habronPHONEAUTOR REVIEW
    [07.09.21 09:26:10]

Buna ziua, îmi pare rău ca primul meu articol dintr-o vacanța in Turcia a fost sa fie negativ. De mult voiam sa iau legătura cu tine pt a mai schimba impresii despre hotelurile pe care as mai putea sa le aleg in Antalya.

Din ce am citit scris de tine și tu preferi sa bei i cafea buna dimineața. Eu sunt foarte matinala, la 6,30 merg pe ponton sa savurez cafeaua cu o tigara. In sala unde era micul dejun cu program 3,30 -7., cel de lângă restaurantul principal aparatul de cafea era scos din priza.

Referitor la loby bar, nu ai preferat niciodată sa savurezi seara o cafea la răcoare, cu o muzica ambientala plăcută?

Eu știu ca tu mergi cu masina, dar nu are un aspect plăcut aceea parcare la intrarea într-un hotel. Primul impact când cobori din autocarul ar trebui sa fie: Oau!

Nu sunt de loc mofturoasă, dar in loc de un ice cofee sa bei lapte cu cacao, nu e prea ok la banii plătiți. Unde ai mai văzut tu PINA colada făcută in castron și răsturnată pe urma in acele recipiente in care se pune ayranul? Deci la barul de la plaja doar asta aveau.

As dori sa ma contactezi. cu respect G.H.

habronPHONEAUTOR REVIEW
    [07.09.21 16:38:17]

@webmasterX: da, este bine pozitionarea

habron
    Alte impresii din această RUBRICĂAdam & Eve Hotel: