ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2010
ÎNSCRIS: 06.07.10
JUN-2010

Super vacanta

Pt. cei care au scris numai prostii despre acest hotel nu pot sa spun ca sunt ori ***** ori *****.

Dupa ce am achitat vacanta, am intrat pe forum sa vad impresii desre acest hotel si m-a luat groaza cand am vazut ce au scris ***** astia.

Dar deja platisem si ne-am zis ca asta e. Dupa ce am fost acolo pot sa spun ca am numai cuvinte de lauda despre hotel, mancare peisaj si orice altceva.

Nu stiu ce nu le-a convenit rasfatatilor astora, dar am mai intalnit si alti romani acolo si lor li s-a parut la fel, o alegere buna.

Hotelul nu are marmura si pereti de aur, dar este ok. Poate ca cei care au scris de rau, au fost pana acum numai in Dubai si apoi au facut o escala la Kervansaray! ?

Va recomand hotelul, este de fapt un compex cu circuit inchis in care nu te plictisesti, au tot felul de activitati.

Trimis de gabiy in 06.07.10 21:38:21
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Bodrum.

VIZUALIZĂRI: 3202 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabiy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

webmasterXY*
    [06.07.10 22:18:12]

@gabiy iti recomand la modul cel mai serios sa-ti controlezi ceva mai bine limbajul colorat, aici pe site nu sunt permise jignirile la adresa altor utilizatori. Deocamdata, fiind nou pe site iti atrag atentia, data viitoare se lasa cu cartonas.

[07.07.10 19:57:40]

sorry

Onix
    [08.07.10 00:52:54]

Mi-ar placea sa stiu daca imi poti da mai multe detalii in legatura cu mancarea, restaurantele in care poti manca, barurile si activitatile din timpul zilei cat si cele din timpul serii. Saptamana viitoare ma duc la acest hotel si mi-ar placea sa fiu pregatita. Cosmeticele din baie(sapun, gel de dus, sampon) sunt de calitate, sau trebuie sa vin cu cele personale?

[11.07.10 15:21:39]

Buna! Mancarea e foarte buna, e gen bufet suedez, sunt multe feluri, pe o farfurie sau mai multe (cum faceam noi) o sa iti pui cate putin din toate. Noi asa am facut si pot sa spun ca dupa 7 zile nu am reusit sa mancam din toate felurile. Ma refer mai mult la pranz si cina. Micul dejun este la fel in fiecare zi (omleta pe care ti_o pregateste in fata ta, cum vrei tu), salam, cascaval, carnaciori, fructe, lapte, cereale, gemuri, clatite etc. Mananci cat poti si bei cat poti. Noi ne-am ingrasat toti 2-3 kg.

O singura data mananci la rest. a-la-catre (turcesc sau pescaresc), noi am ales turcesc, dar mai bine mancam la cel de zi cu zi. Mancarea turceasca e cam naspa (carne de oaie).

Baruri sunt 4 afara si unul in hotel la oricare comanzi ce vrei si bei pana cazi jos. Au bere la dozator da e mai buna ca a noastra la sticla, vin la dozator si la sticla (sa il cautati pe Fatih-barman) pe care noi l-am invatat sa ne dea numai sprit cu vin din sticla, cokteiluri, sucuri etc.

Au discoteca hotelului pe plaja, inghetata, seara sunt niste spectacole super (cea cu ansamblul turcesc e de vis).

Baie turceasca, sauna, sala forta in hotel. Nu o sa te plictisesti. Trebuie sa iti iei cosmeticele de acasa, la hotel sunt sapunele si sticlute de gel.

Neaparat sa merge-ti o zi in croaziera pe mare, e de neuitat. Bazarurile sunt la doi pasi. Sa va targuiti cu turcii (ex. au cerut 25 E pe niste sandale si le-am dat 15 dolari). Ne-am luat si narghilea cu tutun si carbuni. Vacanta noastra a fost super!

[11.07.10 15:47:37]

Apropo cauta pe youtube, kervansaray kundu, am bagat si acolo 5-6 filmulete "by gabiy".

dmonicutza
    [26.07.10 13:15:15]

Am si eu o intrebare: cum este marea si intrarea in mare cu nisip sau pietre?

[27.07.10 22:06:38]

Plaja este privata, cu sezlonguri si un fel de umbrare mari, nu stiu cum sa le numesc. este foarte ok si pentru ca barul este chiar pe plaja si poti sa iti iei ce vrei de acolo gratis.

sunt pe niste portiuni mici de pe plaja pietricele dar este acceptabil, nu cum au scris unii. intrarea in mare langa ponton este cu nisip, prin alte locuri mai sunt si pietricele dar ti-am spus este acceptabil nu iti face griji in priviinta asta.

apa se adanceste dupa 10-15 m, poti face baie linistita, chiar si cu copii. este mai bine ca la noi din toate privintele, o sa vezi. este un vis!

dmonicutza, gabiy, Onix
    Alte impresii din această RUBRICĂCrystal Centro Resort (ex Amara; ex Kervansaray Kundu) :