ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2021
Familie
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Excursii optionale din Hurghada Egipt

Recent întoarsă din Egipt Hurghada vreau sa împărtășesc experiența noastră din aceasta vacanța.

am ales un pachet de 3 excursii optionale Luxor tur privat, Orange Bay și Sahara Park Safari

Toate cele 3 excursii am ales sa le facem printr-o Agentie locală din Hurghada și anume Shahim Tour Hurghada mai exact l-am contactat pe Amir Gemy un egiptean de nota 10, a trimis pe cineva la hotel pentru a ne prelua pana la agenția lui din Hurghada, unde am fost întâmpinați cu multă bucurie si profesionalism. Am luat legătura cu Amir încă din țara înainte de plecare am primit oferta împreuna cu toate excursiile organizate cu descriere.

Excursiile au fost peste Așteptările noastre, ghizii foarte bine pregătiți, ne-au furnizat informații importante despre Egipt, tradiții, locuri, mod de viața, istorie și multe alte lucruri extrem de interesante.

Luxor m-a fascinat, istorie de peste 4000 de ani, temple conservate fantastic de bine, o frumusețe copleșitoare, valea regilor cu ale sale morminte impresionante, masa de prânz inclusă la o locație tradiționala cu mâncare excelenta, noi am sles sa facem o vizita și pe insula cu plantație de bananieri, nu am regretat alegerea făcută, o oaza de verdeața unde am fost intamplinati cu platouri de fructe proaspete răcoritoare pentru caldura de afara au fost binevenite, sucuri proaspete din fructe și trestie de zahar preparate pe loc. O mini zoo cu maimuțe, crocodili de NiL și câteva păsări, o familie tradiționala ce administrează insula. A fost o experiența interesanta.

Sahara Park pot descrie in trei cuvinte, adrenalina, beduini, și un apus de soare de vis. O experiența pe care as repeta-o oricând.

Orange Bay este o plaja exotica gen Bora-Bora, extrem de frumos amenajată cu o apa incredibila„am făcut și doua opriri de snorkeling, am mâncat un prânz excelent pe vas, ne am plimbat cu banana di canapeaua, o zi frumoasa cu oameni minunați alături.

Recomand cu mare dtag și încredere agenția lui Amir, o echipa profi, dedicați sa satisfacă tiriștii, sunt extrem de prietenoși și atenți la detalii, oameni frumoși cu un vibe excelent.

vom reveni in Egipt curând mai sunt multe de descoperit, Amir prietenul nostru ne va fi din nou alături in noile experiențe Egiptene.

PS deși a fost cald nu pot sa spun ca era insuportabil. cel mai cald mi s-a părut la Luxor însă nu pot spune ca nu se poate rezista Creează puțin disconfort dar este ok.

Trimis de addadeia in 14.08.21 16:58:10
Validat / Publicat: 14.08.21 18:00:56

VIZUALIZĂRI: 3323 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (addadeia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.08.21 18:00:29]

Odată cu primul revie încărcat, la muulți ani de la înscriere, @addadeia: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

elenaadinaPHONE
[15.08.21 13:56:37]

Ma bucur ca v-a plăcut în Egipt și în excursiile opționale! Sigur veți avea amintiri frumoase la iarna! ????

addadeiaPHONEAUTOR REVIEW
[15.08.21 16:45:50]

@webmasterX: cu siguranța amintirile vor rămâne undeva in suflet pentru totdeauna

aleex30PHONE
[07.01.23 17:18:47]

Salutare, da nu ne spuneți si preturi? Plusuri si minusuri?

addadeia, aleex30, elenaadina
Alte impresii din această RUBRICĂOpționale cu plecare din regiunea Hurghada: