ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2021
ÎNSCRIS: 16.04.12
AUG-2021
Familie
BUN

Mancarea buna, servirea lasa de dorit

Plecande de la Manastirea Cozia - vezi impresii - ne-a apucat foamea, asa ca am cautat o terasa, prima care ne-a iesit in cale a fost Terasa Dada, la vreo 3-400 m de manastire.

Cu greu am gasit o masa deoarece era o aglomeratie de nedescris + muzica live, deci tacamul perfect, norocul nostru a fost ca exact atunci s-au ridicat cei de la masa, altfel... ne-am asezat, a durat vreo 5-7 min. pana au venit sa debaraseze masa si inca vreo 10 min. pana sa vina dupa comanda. In acest interval, am fost la bar si-am comandat de baut deoarece chelnerul a spus ca merge mai repede daca merg eu la bar decat daca le aduce el, si a avut dreptate. 7 ron pepsi/mirinda la 0.5 l si 5 ron apa plata la 0.5l.

Uitandu-ma peste meniu mi-a sarit in ochi ciorba de burta - 14 ron si iahnie de fasole cu ciolan - 35 ron, inca surpriza cand vine dupa comanda ne spune ca au doar minuturi + pizza, asa ca eu comand 4 mici + cartofi prajiti, sotia piept de pui + salata iar juniorul comanda pizza.

Surpriza, nu a u trecut nici 5 min. ca a si venit comanda, partiala, a mea si a sotiei... pizza mai tarziu.

Intre timp a inceput sa cante muzica si oamenii au iesit la dans... si noi asteptam... si iar asteptam... dupa vreo 40 min il intreb pe chelner cat mai dureaza, ca daca dureaza mult anulam comanda de pizza si luam altceva pt. junior, imi spune 5-7 min si surpriza, apare cu pizza dupa 20 de min. II cer nota de plata si ii spun ca datorita servirii doresc sa platesc cu cardul, daca pizza era servita in timp normal avea parte si el de ciubuc, asa ca platesc cu cardul 73 ron.

Mancarea a fost buna, atat micii care erau de fapt niste mici mari cat si pieptul de pui au fost ok, din pacate a durat peste 0 ora pana ne-a servit pizza.

Trimis de resita2009 in 13.08.21 18:29:38
Validat / Publicat: 13.08.21 18:57:41
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA

VIZUALIZĂRI: 5971 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (resita2009); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Terasa Dada

nrs † [14.08.21 12:06:29] »

am remarcat si eu inghesuiala de la Dada, dar si voia buna existenta.

noi am preferat Casa Romaneasca unde era inghesuiala dar servirea a fost rapida, iar la 22.30 aveau tot ce am cerut (costite, tochitura, papanasi etc). de aceea am si recomandat locatia ca fiind foarte buna (vezi impresii)

resita2009 [14.08.21 13:47:43] »

@nrs: perfect de acord cu ce-ai scris doar ca eu n-am mai stat sa caut, am intrat in prima terasa care mi-a iesit in cale, norocul nostru ca am prins masa.

Oricum experienta din Romania a fost ceva hotarat ad-hoc, in masina cand ne intorceam din Bulgaria, deci fara sa studiem hoteluri, pensiuni sau restaurante unde sa mancam... dar pana l urma a iesit bine.

resita2009
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Călimanești / Căciulata?: