ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2021
NOV-2020
Solo
BUN

Micro Vacanta - Relaxare si Apa

E a 2-a oara cand am fost la Vila Teleconstructia si asta pentru ca imi place locul (cu mici exceptii) Am scapat greu de la munca doar pentru 4 zile si aveam nevoie de un pic de relaxare.

De data asta vorbind tot cu managerul - un tip serios dar foarte simpatic, mi-a zis sa-i dau un avans inainte: apoi cand i-am spus ca ii pot plati integral banii online prin card bancar: s-a razgandit :) probabil si-a amintit de mine.

Ajuns in Vila m-a intampinat cea mai simpatica receptionista ever. I-am explicat ca vreau sa platesc integral suma pentru sejur si a acceptat. Da am rugat-o mult: sunt un tip curat si foarte pregatit, imi iau cu mine tot in rucsac asa ca te rog nu am nevoie de camerista! a zis ca e ok! si o sa le transmita!

Mi-a dat o camera la etajul 3 (poate intr-un alt sejur sa-mi dea o camera mai jos ca ma omoara lombosciatica) ce se afla intr-o zona cam intunecata, in fine: cercetez zona, intru in camera si observ ca pe masa exista o pereche de pantaloni scurti! Imi dau rucsacul jos si ma pregatesc sa pun toate lucrurile la locul lor. Pun obisnuitul Nu Deranjati! pe usa apoi cobor iar la receptie ca sa anunt ca in camera mea s-au gasit acei pantaloni scurti si i-am si adus la receptie.

Toate bune dar cand intru in camera observ cartela cu nu deranjati cazuta: Ohh asta nu mi-a placut si m-am dus a 3-a oara la receptie: ea mi-a spus ca inca nu avusese timp sa anunte cameristele ca sa nu intre la mine in camera... si...

Pacat ca inca de 2 ori in cele 4 zile ale sejurului cameristele au mai intrat in camera chiar daca au vazut semnul cu Nu deranjati ceea ce e deranjant putin!

Oricum, asa cum e, mie Vila Teleconstructia imi place pentru Piscina Incalzita si Welness, de aceea ma voi duce si anul asta tot in noiembrie de ziua mea!

despre SERVICII

Nu am nevoie de serviciu de camera si cu toate ca scria Nu deranjati! au intrat de 3 ori cameristele. Personalul e promt.

Un mare minus fata de anii trecuti nu am mai gasit pe acel baiat care facea cocktailuri gustoase in zona piscinii: Pacat hotelul era plin si sigur s-ar fi gasit multi doritori: asa ca daca aveam nevoie de ceva de la bar: trebuia sa sunam sa vina o femeie de la bar sa ne serveasca lucruri simple: un suc, o apa: dar cocktailurile au disparut.

In schimb am fost la masaj (si eu sunt maseur dar si bioenergoterapeut) si tipul de la masaj are vocatie si e foarte bun: un pic cam prea strasnic masajul pentru mine da e super ok.

Nici anul asta nu am vizitat barul si sala sportiva. Cand dau de apa nu mai ies de acolo ca ma simt ca pestele in apa.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera bunicica, cu urme de uzura (se vede ca nu s-a mai restaurat nimic) Baia foarte utilata cu toate alea: pacat ca eu nu folosesc nimic din baie: am samponul, prosoapele si halatul meu. Am avut probleme cu televizorul din prima zi: a venit cineva si l-a facut da cam tot prost a mers (cu purici) Da eu nu sunt foarte critic.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Micul dejun inclus in sejur: excelent (daca vii la masa la ora 8) daca nu vii: nu prea gasesti multe ca hotelul era plin ochi.

Mancarea foarte scumpa: de data asta nu am mai luat teapa sa comand ciorba de burta ca anii trecuti si s-o las intacta in farfurie.

Un sfat: nu va atingeti de lava cake: e oribila. In schimb am mancat bun niste creveti cu icre cam 50lei portia parca: putin dar delicios a fost.

Nu sunt omul care sa manance mereu la aceiasi restaurant: cunosc slanicul foarte bine.

Un dulce ce mi-a placut a fost o prajitura cu fructe de padure: pe care am consumat-o frecvent chiar mi-am luat si cateva portii cand am plecat pt drum.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Slanicul e frumos daca esti cautator de o oaza de liniste si de ape bune. Ar fi multe lucruri de investit in aceasta statiune dar tre sa te si multumesti cu ceea ce este deja.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Sunt multumit de serviciile de welnes din vila teleconstructii dar total nemultumit despre faptul ca in afara de bar (pe care nu l-am vizitat niciodata) nu exista loc de socializare: La intrare in hol spre receptie exista 2 canapele mai mult pentru oamenii ce stau la coada sa intre in hotel decat pentru socializare.

In restaurant nu am vazut decat odata adusa o orga: in rest doar stiri la televizor sau cel mult muzica.

Restaurantul e mic si fiind multi copii nu te intelegi cu nimeni: da ce sa-i faci de aia sunt copiii. Au fost oameni de la mine din oras pe care ii cunosteam bine si nu am putut socializa cu ei, pentru ca nu ai unde. Mi-am facut doi prieteni pe care i-am ajutat facandu-le un program la hidromasaj: ca ma pricep la toate. Nu exista nici un om care sa aibe grija de piscina, sauna sau hidromasaj.

Relaxare da: cand intru in apa sunt perfect relaxat: distractie 0 din pacate!

Trimis de iluminarea-spirituala in 13.08.21 08:31:47
Validat / Publicat: 13.08.21 09:24:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SLĂNIC MOLDOVA. A mai fost în/la: Am fost peste tot in Slanic, sunt un cunoscator al locului, vin aici in fiecare an de cand eram mic.

VIZUALIZĂRI: 1907 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iluminarea-spirituala); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterscris / TELEFON [13.08.21 10:28:13] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

• Alte impresii din această RUBRICĂVila Teleconstrucția: