ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2021

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

As spune NU

Am aflat de acest resort dupa un research pe internet. Parea potrivit pentru copii, gradina zoo ne-a atras, insa este de negasit.

despre SERVICII

Am ajuns acum trei zile in jurul orei 17:30. Dupa aproximativ 20 de minute de conversatie fortata in engleza (nimic nou in Turcia), am primit cartelele pentru camere (suntem doua familii).

Ne-au dus cu o masina de golf pana la niste cladiri adiacente cladirii principale. Un prim semn de intrebare, avand in vedere ca noi am platit pentru o camera in cladirea principala cu sea view.

Avand in vedere situatia, am [vrut] sa aflam de ce nu am primit ceea ce am ales. Ne-am mobilizat si cu copiii dupa noi, am mers la recepție. Nimeni nu intelegea nimic, sau cel putin, nu voiau... am sunat agentia de turism. Discutii interminabile, fara rezultat imediat.

In mare, dupa aproximativ 2 ore de așteptări, camera nu poate fi schimbata ca sa aflam mai apoi ca au fost singurele doua camere disponibile si din cauza aceasta nu am primit in main building.

Ca si concluzie, dupa doua zile (ieri) s-au eliberat doua camere in cladirea principala si ne-au mutat. Aceleasi conditii, insa.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Din exterior, aduce a Gural Premier, dar cladiri mult mult mai invechite. Din interior... aduce a un hotel de 2,3 stele MAXIM.

Camere atat de mici incat nu ai loc sa iti asezi bagajul. O baie de 2 pe 2, cu dus si mobila invechita.

Mobilierul din camera, la fel. Sunt cu sotul si fetita si am primit 3 paturi single. Unul din ele, pat pliabil pus in singurul colt liber posibil din camera.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea... deloc diversificata. Probabil in context de pandemie, s-au luat alte masuri. Asa ca nu mai exista autoservire, te plimbi insa pe la zonele de mancare si e un responsabil care iti va pune in farfurie atat cat doreste el, adica foarte putin. Intr-un fel de e inteles, avand in vedere cata risipa alimentare e cu regimul all inclusive. Dar totusi, daca ai obrazul gros si ceri in plus, vei primi si o privire aroganta.

Optiunile de mancare sunt zilnic in proportie de 90% aceleasi. Putina varietate, oricum. Programul cinei este de la 19-21, iar daca ajungi la 20:30, nu mai ai mare lucru de mancare. In jur de 21 fara 10 incep sa stranga TOT, deci este haos.

Dupa cum am spus, au trecut trei zile si noi inca nu am mancat înghețată. Le-am luat doua inghetate fetelor din congelator, o singura optiune. O inghetata ambalata in valoare de 1 leu, as estima. Cum sa vii in resort si sa afli ca gelateria se deschide abia la 18?!?!?!

Asadar, capitolul mancare - dezamăgitor.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja este neintretinuta, cu intrare brusca in apa. Dupa nici 5 pasi inainte, apa ajunge la 1,40 m.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

In ceea ce priveste aquaparkul si zona de joaca a copiilor. Un program incredibil!! NOT.

Se deschide la 10, se închide la 12. Ca mai apoi sa deschida la 15 pana la 17!! Efectiv este de toata jena programul. Si daca ai norocul sa prinzi deschis, trebuie sa ai si noroc sa prinzi un colac. Pentru ca nu sunt suficiente!!

Dupa doua zile am luat decizia, cu rusine, sau NU, sa mergem in resortul de alaturi, la Pappilon, pentru programul prelungit la aquapark.

Programul de entertainment seara-ok.

In concluzie, asta este parerea personala a 4 adulti dupa nici trei zile complete in acest resort.

As fi îngăduitoare sa spun ca serviciile lasa de dorit. :)

Sper fie cu folos.

Trimis de Laura.Simona in 05.08.21 09:47:09
Validat / Publicat: 05.08.21 10:22:55

VIZUALIZĂRI: 1910 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Laura.Simona); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.08.21 09:57:03]

@ux121574: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 104439&hid=2572.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux121574 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

Laura.SimonaPHONEAUTOR REVIEW
[05.08.21 14:35:43]

@webmasterX:

Hey

Locatia GPS corespunde.

Vom face poze si voi incerca sa le adaug.

Multumesc!

[05.08.21 14:37:48]

@Laura. Simona: Mulțumiri pentru schimbarea username.

Laura.Simona, Yoda
Alte impresii din această RUBRICĂBellis DeLuxe Hotel (ex Iberostar) [Kadriye]: