ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2021
RĂU

Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Experienta umbrita de check out și de atitudinea celor de la recepție

Drumul a fost lung, am venit din Timișoara cu un bebe de 6 luni, asa ca am luat o cazare la Pitești.

Când am ajuns, portarul ne-a ținut la bariera pe motiv ca parcarea e plina (asta în timp ce bebelușa plângea de oboseala lângă mine și de foame).

Într-un final ne-a lăsat sa intrăm, după ce am am început sa comentam bineînțeles, dar am fost nevoiți sa blocam alte mașini și sa lăsăm cartonas cu numărul de telefon pe bord (pt ca nu au suficiente locuri de parcare pentru toți turiștii).

despre SERVICII

Personalul din hotel, chelneri, femei de servici, barmani au fost foarte ok!

DAR, ceea ce m-a făcut sa acord aceasta nota a fost atitudinea personalului de recepție la check out. Am achitat 17 lei o punga de chips, o punga de alune și o napolitana (deși nu le-am avut de bun început în camera, ATENTIE verificati lista cu obiecte sa nu va treziți ca noi la final ca plătiți pt ce nu ați consumat). Ne-a lipsit din camera și un prosop pentru plaja, și am avut inspirația sa o rog pe domnișoara care făcea curat sa îmi aducă unul în plus pt ca altfel îl plăteam si pe ala la check out. Noi oricum nu am folosit prosoapele de plaja, pt ca în caz ca le pierzi se achita 100 de lei (oricum am avut de acasă).

Asadar trag concluzia ca pe unii chiar ii verifica la check out în timp ce pe alții nu, altfel nu îmi explic de ce lipsesc lucruri de când te cazezi.

Noi am fost în concediu și cu părinții mei, care la rândul lor au fost puși sa achite 35 de lei o fata de perna pentru ca s-a murdărit puțin de la vopseaua de par, iar când am cerut fata de perna sa o luam cu noi dacă tot am plătit-o ne-au dat-o ușor râzând (pe receptionerul Adrian care s-a ocupat de noi îl pufnea rasul și zicea "Doamne" de fata cu noi). Deci lipsa totala de respect fata de clienți. Probabil gradul de ocupare e prea mare și vor sa mai scape de clienți ca nu mai fac fata, altfel nu s-ar comporta asa.

Așadar, datorita faptului ca ne-am simțit umiliți (ca niște prosti) la check out și pt ca am fost luați în derâdere, pot spune ca toată experienta mi-au umbrit-o, deci, DEZAMĂGITOR. NU RECOMAND!! .

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera este foarte mica, mai ales dacă trebuie sa înghesui și un pătuț de bebe în interior.

Sita a fost rupta la camera, panoul de curent făcea un zgomot de fundal ușor deranjant, ușile de la camera pocneau dacă voiai sa le închizi dinspre exterior (clanta putea fi apăsată doar dinspre interior, dinspre exterior puteai doar sa trântești usa), la baie doar un bec funcționa la oglinda iar uneori venea un miros de canalizare înțepător (Baia este minuscula).

Noaptea pana la 12 era gălăgie de la celelalte terase, dar pe noi asta nu ne-a deranjat.

Minibarul este contracost și am scris și mai sus la capitolul servicii, ATENȚIE sa verificați sa fie complet de la bun început, iar dacă nu e sa le atrageți atenția chiar din prima zi de cazare, pt ca altfel la check out achitați ceea ce lipsește, chiar daca nu ați consumat.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mâncarea a fost bună și variata, în schimb la capitolul băuturi lasă de dorit. Pentru ei all inclusive înseamna doar apa, suc, bere, vin, cafea.

Băuturile spirtoase se dau doar în timpul prânzului și cinei (asta implica și cocktailurile, pe care oricum nu ți le prepara, eventual ceri separat tot ce conține un cocktail și ți le amesteci tu la masa ????????????‍♀️).

De frappe-uri nici nu se pune problema, eventual ți le poți comanda contracost de la barul a la carte de la piscina.

Comparativ cu all inclusiv-ul din alte tari, lasa de dorit.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Drumul pana la mare este destul de lung, cam 10 min prin soare, pe o alee ticsita cu tarabe.

Intrarea în mare într-o parte a plajei a fost ft ok, doar nisip, dar în cealaltă jumătate existau porțiuni cu bolovani (un fel de ruleta ruseasca, nu știi când "faci un accident") ????????????‍♀️

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Piscinele aveau apa foarte ok, șezlongurile au fost cam puține, dar asta pentru ca erau rezervate de turiști care nu veneau sa le ocupe, deși asta este contra regulamentului, dar nimeni nu ii verifica.

Exista și topogane, dar noi nu le-am folosit. Pt copii este și un loc de joaca destul de bine echipat.

În fiecare seara este muzica live și spectacole, care țin pana pe la 22.30.

Trimis de Giorgiana07 in 04.08.21 12:38:39
Validat / Publicat: 04.08.21 13:19:39

VIZUALIZĂRI: 2007 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Giorgiana07); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [04.08.21 13:19:17] »

@ux121560: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =104415&hid=846.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux121560 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

webmasterX [04.08.21 14:56:06] »

@Giorgiana07: Mulțumiri pentru schimbarea username.

M'Liviuscris / TELEFON [04.08.21 22:12:19] »

Votat cu punctaj maxim pentru realitatea pe care ați prezentat o... Atitudinea receptionerului este de toata jena și nu numai... La banii pe care i ați dat în viitor sigur aveți de unde alege alte variante unde cu adevărat ești respectat ca turist. Am citit 2 review uri din Costinești unde managerul e dictator pe bune.

La ce servicii se oferă pe litoralul nostru la ce caracter au angajații, la ce preturi astronomice practica în viitor ar fi bine ca noi turiștii să-i ocolim. Sa stea decât ei angajații împreună cu managerii cu patronii în hotel sa joace table. Asta ar merita!

Toate cele bune în viitor și alegeri inspirate!

Filip#16, M'Liviu, Mera
    Alte impresii din această RUBRICĂMera Resort: