ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2010
ÎNSCRIS: 24.06.08
JUN-2010

DaMonte

Conditiile sunt foarte bune, iar domnul Dragan Vukicevic si sotia sunt niste gazde excelente.

Am avut inchiriat un L-Appartment, la ultimul nivel al vilei, iar dotarea apartamentului e la nivel de minim 4 stele superior, la orice hotel cu staif de prin Europa.

Camera mare, mobilata cu mult gust si cu dotari moderne (SAT-TV cu vreo 50 de posturi, WiFi, TV LCD, aer conditionat, bucatarie micuta dar dotata cu tot ce trebuie, baie mare). Plus un blacon urias, gen terasa, de care beneficiaza doar camerele de la mansarda, din ce-am vazut.

Totul straluceste de curatenie si arata mai bine decat in pozele de pe net. Se face curatenie in camere zilnic, se schimba in fiecare zi prosoapele (in masura in care le lasati jos sau solicitati expres acest lucru), iar lenjeria de pat se schimba la 3 zile.

Bucataria e dotata cu plita electrica, frigider si cam tot ce trebuie in materie de ustensile comune de bucatarie, vesela si tacamuri.

Se ajunge usor iar vila o recunoasteti lejer.

Parcarea se face in strada, in fata vilei si a fost OK, pentru ca exista spatii pe marginea trotuarului pe care se poate parca si sunt impartite de comun acord intre proprietarii de vile din zona.

Domnul Vukicevic vorbeste enlgeza, germana, franceza si italiana, asa ca nu cred ca va avea cineva probleme de comunicare, plus ca e foarte amabil si gata sa ajute turistii cu sfaturi sau pentru rezolvarea diferitelor probleme.

Trimis de Jetall in 05.07.10 17:23:57
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MUNTENEGRU

VIZUALIZĂRI: 7699 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Jetall); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera

georgiana [05.07.10 19:22:00] »

Daca treceti prin Belgrad, va sfatuiesc pe cat posibil sa nu lasati masina in parcare ne supravegheata, deoarece au inceput si acolo, ca in Bulgaria sa se fure masinile scumpe, ziua, in amiaza mare si sa se si ceara sume pentru rascumparare! Ca-n filme!

Si eu atat de mult ii stimam pe poporul sarb, locuind aproape de ei, la frontiera de vest!

Murar Razvan [19.07.10 15:13:05] »

Georgiana, daca esti din vest, imi poti spune si mie pe unde sa merg : pe la Moravita - Budva sau pe la vama Naidas - Smederevo - Budva. As vrea un traseu amanuntit dc se poate plese. Vreau sa plec in August si pana acum nimeni nu a detaliat pe net un traseu asa ca la carte. Poate ar fi util si pt. altii. Mersi !

georgiana [19.07.10 15:33:51] »

Acum, depinde de unde vii, dar ambele sunt apropiate si poti ajunge la Smederevo la fel de usor, prin ambele cai. Acum sunt la lucru, dar acasa am o harta buna si ma uit si revin cu un alt ecou, dar intre timp scrie-mi si tu pe unde vrei sa vii inspre vest.

shama [23.07.10 18:37:47] »

ne poti spune cum ai facut rezervare la vila da monte si cat te-a costat cazarea. multumesc

billyboy [04.08.10 08:52:38] »

Buna dimineata,

Mi-ar placea sa aleg o vacanta in Muntenegru, insa cum e prima data cand as face-o in aceasta tara, exista ceva reticente in acest sens... As fi recunoscator daca mi-ai da referinte despre o locatie cunoscuta, eventual cea pe care ai ales-o tu si informatii in ce priveste traseul facut sau cel mai "safe" pe care-l cunosti...

Multumesc.

bose [24.08.10 11:06:04] »

Se pare ca domnul Vukicevic e mai european decit multi europeni de pe la noi, proprietari de hoteluri si pensiuni. Bravo lui! Asa se face turism adevarat, de calitate.

Poate ne spui si noua un pret de cazare si cum se rezolva cu masa.

Poate si ceva detalii despre zona si imprejurimi, eventual preturi.

criva [31.03.11 10:58:59] »

Buna,

ma intereseaza aceasta locatie si as vrea ceva preturi si daca aceste preturi includ si micul dejun sau alte mese.

Multumesc.

tirol [08.01.12 19:52:59] »

am acordat un vot maxim pt utilitatea informatiilor; din poze nu reiese vedere spre mare, si ni plaja; astep in particular o sugestie de rezervare pt un apartament L; adrese e-mail, telefon? Site-ul vilei nu funtioneaza

Vacante frumoase

billyboy, bose, criva, georgiana, Murar Razvan, shama, tirol