ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 02.01.09
JUN-2010

Nota 10+

Ne-am intors vineri, drumul dus destul de bun{Ruse-Razgrad-Shumen-Karnobat-Burgas}cu o mica portiune de vreo 15-20km. cu gropi destul de adanci, intre Shumen si Karnobat dar daca pleci de dimineata ora 05. soseaua este libera si se pot ocoli usor.

La intoarcere am mers pe Burgas-Nessebar-Varna-Shumen-Razgrad-Ruse, drumul bun, dar aglomerat cred ca si din cauza orei 11. 00 care am plecat de la hotel, in Varna te cam incurci putin din cauza lipsei indicatoarelor, dar cauti drumul spre Sofia E70 si te scoate pe autostrada.

Despre hotel numai cuvinte de lauda, nu am ce reprosuri sa le fac, masa este ok, multa, buna si variata, cu o mica atentie de 4, 5 leva la ospatari esti servit ca la carte, frapiera, gheatza, vin, apa, etc. nu mai pleaca de langa tine pana nu te vede multumit.

Berea destul de buna, vinul bun 5 sortimente, 3 rosu 2 albe, nu au apa minerala la sticla, dar este bun si sifonul adus la pahar.

Camerele foarte mari, curate si aranjate in fiecare zi, chiar si fara spaga.

Piscinele foarte curate, sezlonguri gasesti, dar tot se practica ocuparea cu prosopul sau alte chesti, dar si daca vi la ora 11 tot gasesti loc.

La fel si plaja, sezlonguri sant la ori ce ora, dar nu langa mare, daca nu te scoli devreme, nisipul este fin si curat, marea este curata si limpede, cu intrare lina cam 20m. buna pentru copii.

O singura problema, dar nu majora, nu au bar pe plaje, trebuie sa faci putina miscare pana la barurile de la hotel, MB. sau MRP.

Echipa de animatori foarte buna, profesionisti 100% spectacole in fiecare seara la amfiteatru, foarte mult sport, chiar necesar dupa atata mancare si bautura.

Sauna si piscina interioara excelente, prosoape pe cartela 10euro-sau 20leva garantie le schimbi cand vrei si cand pleci iti dau bani inapoi.

Seara de la ora 21. 30 te distrezi non-stop, spectacol, discoteca, glume la barul de la MB. pana la ora 02.

Cam atat pentru moment, daca aveti intrebari si nelamuriri va stau la dispozitie. In legatura cu problebele de overboking noi nu am avut probleme si am fost 8 fam. oricum am sunat la hotel cu 2 zile inainte de plecare si am verificat daca santem pe listele lor si a fost ok.

Daca sunati la hotel cereti cu Ivan Dimov stie romaneste si lucreaza la receptie si va lamureste imediat, daca santeti pe lista sau nu. Nr. de tel. in gasiti pe site hotelului, sant doua nr. incercati la amandoua si cereti receptia hotelului respectiv din resortul Duny.

Va astept cu intrebari sau relati.

Trimis de jokermen2001 in 05.07.10 10:20:30
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2338 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (jokermen2001); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Royal Marina Palace, piscina cu doua sirene...

[05.07.10 17:12:23]

la sauna se plateste?

jokermen2001AUTOR REVIEW
    [05.07.10 17:18:48]

Nu,doar la sala de fitness si spa.

[05.07.10 17:26:42]

mai am o nelamurire: de ce de la shumen ati mers la karnobat? drumul mai scurt ar fi prin aytos (zic eu)

multumesc mult

jokermen2001AUTOR REVIEW
    [05.07.10 17:34:37]

Asa am stabilit de la plecare,dar pana sa intram in Karnobat,am facut stanga si tot prin Aytos am trecut,nu este mare diferentza.

[05.07.10 17:38:54]

am inteles. am vazut ca din karnobat tot prin aytos se trece, dar am un program autoroute si imi arata de la shumen la aytos un alt drum fara a mai trece prin karnobat. credeam ca ati mers asa ca este drumul mai bun. intr-adevar e o diferenta de circa 15 km, deci nesemnificativa.

multumesc

olivelove
    [16.07.10 09:39:04]

Am o intrebare: Ati rezervat locurile prin agentie?

[16.07.10 11:04:34]

da printr-o agentie. plec in august

anka16, jokermen2001, olivelove
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Royal Palace Hotel: