ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2021

Către satisfăcător
    Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Tavernaki Limenas

Am comandat Fish plate for 2 pers., caracatița la grătar, anchovies (apetizer). Caracatita nefacuta la baza tentacului, midiile cu gust de mâl, calamarul prăjit cu gust de cauciuc. Aperitivul neasezonat, deși ne-a comunicat ca e marinat cu lămâie și ulei de măsline, avea doar gust de oțet.

NU recomand! Va rog nu mai postați recenzii la superlativ, dacă aveți expectații atât de reduse!

Mancarea total nereușită, o imitatie slaba a unui meniu ce trebuia sa fie divin!

Fiul meu a comandat paste carbonara, care au fost făcute cu o șunca presata (!).

Suplimentar, o apa, o bere, un pahar cu vin alb și o cola. 65 eur aruncați.

Trimis de ux120816* in 11.07.21 21:19:38
    Validat / Publicat: 11.07.21 22:56:16
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 965 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux120816*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.07.21 21:37:58]

@ux120816: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux120816 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

adrianaglogoPHONE
    [11.07.21 23:54:38]

@ux120816: Imi pare rau de experienta neplacuta.

Dar nu trebuie sa-i condamni pe cei care au scris pozitiv despre acea taverna.

Poate ei au avut noroc de mancare bine gatita sau poate ca asa a fost acum 2 sau 3 ani.

Multe se pot schimba, incepand cu bucatarul. Si asta schimba tot, in bine sau in rau.

Alegeri inspirate!

C.DanaPHONE
    [12.07.21 09:28:19]

@ux120816: nu stiu ce explicatie exista pentru experienta ta. Noi ne-am intors in urma cu cateva zile din Limenas... si imi pare rau ca inca nu mi-am facut timp pentru a posta cateva impresii. Vis a vis de experienta ta insa... tin sa mentionez ca noi am luat pranzul la Tavernaki si am plecat de acolo foarte încântați.

Singurul minus a fost pentru timpul de asteptare putin mai mare față de alte locuri in care am mancat. Dar ospatarii au avut grijă sa nu simtim asta; au conversat cu noi, sotul fiind curios in legatura cu vita salbatica, care se intindea pe toata aleea. Ne-au invatat cateva cuvinte in greaca chiar.

Despre mancare nimic de reprosat eu chiar am servit midii saganaki iar preparatul pe langa ca a fost o portie pt doi... a fost delicios. Midiile proaspete cu un gust deloc asemanator cu cel mentionat de tine. La fel si felul comandat de sotul meu.

Berea a fost servita impecabil... in halbe congelate si pe tot parcursul sederii am fost atent supravegheati in caz ca mai dorim ceva. In jurul orei 14.00 mesele au fost complet ocupate.

Pe final am platit in jur de 35€ cu tot cu bacșiș. Preturile erau asemanatoare cu cele de la Thassian&Doukas despre care cu siguranta am sa scriu si putin mai mari decat cele de la Capitan de la Golden Beach.

Mie mi-a placut foarte mult... as reveni cu drag si probabil o voi face anul viitor daca ajung tot in Limenas. Imi pare rau pentru experienta neplacuta pe care ai avut-o.

adrianaglogo, C.Dana
    Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm? Taverne în Limenas: