ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2010
DIN: Braşov
ÎNSCRIS: 24.08.09
JUN-2010

Hotel nemtesc

tocmai ne-am intors de la Riu! e a doua experienta bulgareasca... prima kaliakra superior si acum riu:). hoteluri comparabile cu plusuri si minusuri:

- la venire inmanat voucherul si totul era pregatit: bratarile, cardul de acces in camera, cardurile ptr prosoape de plaja, cardurile ptr ajutor la bagaj. bulina alba!

- camera curata, mare, frumoasa. bulina alba!

- minibarul gol = bulina neagra!

- restaurant curat, mancare cu nu f multe feluri... dar nu exista sa nu gasesti ceva de papa = bulina roz; )

- kindergarten numai ptr copiii vorbitori de germana sau engleza sau bulgara normal... bulina neagra

- personalul amabil... in special cu alti oaspeti, nu cu romanii :)

- piscina curata dar nu f multa animatie /muzica

- plaja curata si deratizata = bulina alba

- animatia = bulina neagra neagra! no comment

- terenuri de fotbal, tenis, locuri de joaca ptr copii = bulina alba

- parcare pazita = bulina alba

pe scurt: vacanta reusita!

Trimis de danita in 04.07.10 23:39:07

VIZUALIZĂRI: 3676 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.07.10 23:52:50]

desi telegrafic, un review placut si util.

sbacau
[05.07.10 10:00:11]

scris cam pe scurt- bulina neagra...informatiile date foarte utile- bulina alba-alba...concluzia: votat! :-))

[05.07.10 11:04:27]

mai era si varianta Morse .

sbacau
[06.07.10 14:46:16]

deci sincer sper ca la urmatorul rw sa nu incerci si alfabetul asta! :-))

geruladacul
[14.07.10 08:23:01]

Pina la urma cite buline albe si cite negre au fost, ca eu nu le-am numarat. Oricum mi-a placut. Scurt si la obiect.

gattasalvaje
[01.03.11 10:55:31]

Ma intereseaza acest hotel. Pot sa stiu si eu cat a costat? ... eventual pe PM.

Daca vrei sa-ti raspund la intrebarea despre celalalt hotel, activeaza-ti PM.

[03.03.11 09:05:57]

PM activat! pe noi ne-a costat 650 euro la sfarsitul lunii iunie.

bianca17
[03.03.11 21:28:13]

au si teren de tenis? cu nocturna?

flory06*
[04.03.11 13:35:56]

de ce bulina neagra pt animatie? eu vreau sa merg cu copilul meu de 13 ani (stie engleza), chiar e animatia atat de proasta sau e neagra pt ca vorbesc mai mult germana?

[05.03.11 23:30:12]

@bianca: nu au terenuri de tenis...

@flory06: animatia avea adresabilitate mai mult ptr publicul german iar activitatiile la kindergarten erau exclusiv ptr copii vorbitori de germana si bulgara. seara, spectacolele erau destinate copiilor mici dar... nu erau nici ptr ei niste spectacole de calitate. la kaliakra in schimb mi-a placut ce am vazut! am inteles ca in fiecare an se schimba echipa de animatori... poate anul asta sunteti mai norocosi! bafta!

[03.05.11 22:16:14]

@RobertCodescu, am sters ecoul tau, nu-i vad rostul aici. Ma folosesc de prilej pentru a-ti aduce aminte de Regulament in ceea ce priveste ecourile, daca l-ai uitat in scurta ta vacanta.

bianca17, danita, flory06*, gattasalvaje, geruladacul, sbacau
Alte impresii din această RUBRICĂAlua Helios Bay Hotel (ex Riu Helios Bay) :