ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2021
JUL-2021
Familie
DEZASTRU

încărcat de pe telefon!

Am plecat mai repede decât trebuia datorită nemultumirilor

Sunt client al hotelurilor Phoenicia din Mamaia de 9 ani, dar din păcate nu am găsit locuri libere acolo in perioada dorita și am ales acest hotel.

despre SERVICII

Angajații nu știu ce au de făcut, vorbești cu ei și se uita tampiti la tine. Orice le ceri nu au sau nu se poate.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camerele foarte mici, când cobori din pat te lovești de perete. Baia mica și cu chit lăsat pe gresie și faianța, de parca nu se terminase santierul.

Balconul mic de stăteai cot in cot cu vecinul, neacoperit - când ploua nu ai unde sa ieși.

Ușile de la camere când le închizi trezești jumătate de etaj, de la ora 6:00 nu mai aveai șanse sa dormi din cauza ușilor închise.

Iluminatul merge pe baza de cartela, dar nu îți da nimeni cartela, trebuie sa îți pui un card personal dacă vrei sa ai lumina.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mâncare fara gust și aceeași in fiecare zi, mese foarte putine. Când ploua nu ai unde sa mănânci deoarece in restaurant sunt putine mese, marea majoritate sunt in grădina sau pe terasa pe care ploua ca afara.

Nu sunt respectate normele sanitare in vigoare cu privire la covid 19, toată lumea punea mâna pe același clește, polonic sau lingura, nimeni nu purta masca in restaurant, nici bucătarii, nici ospătarii, iar oaspeții umblau singuri prin mâncare. Sa tot mai mănânci in aceste condiții.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Nu au destul loc pentru capacitatea hotelurilor, primul venit primul servit.

Trimis de Busioc in 07.07.21 08:20:39
Validat / Publicat: 07.07.21 09:52:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP.

VIZUALIZĂRI: 4397 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Busioc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.07.21 09:52:27]

@ux120712: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Conform politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari „zero peste tot” sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate așteptată.

Dacă dorește, autorul poate reveni asupra evaluărilor, încercând să fie mai obiectiv — fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (dacă timpul alocat editării a expirat)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =103725&hid=827.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux120712 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

Alex_Macedo
[07.07.21 14:17:55]

Îmi pare rău de cele întâmplate!

Am fost pe vremea când fiecare avea management propriu/separat. Am stat la Panoramic și Amfiteatru... hai să zic, în vremurile bune... când, bătaia de joc nu venea la pachet cu, cazarea.

Tind să cred cele scrise, pentru că am mai auzit că Phoenicia, începe să rămână doar cu numele. Când cineva, face achizțtii, hotel peste hotel... și cumperi în neștire, ÎNTOTDEAUNA, managementul are de suferit. Este anevoios să acoperi toată plaja de hoteluri deținute. Nu mai ai control asupra angajațiilor și turistul suferă. La 5000 roni, trei zile... cred că și jena s-a ascuns, de atâta batjocură.

P. S. Am DOAR o sugestie în privința user-ului folosit de tine, anume: ux 120712. Mmmm... ar fi mai bine dacă ai folosi un alt nume de user pentru că așa vom știi cu cine stăm de vorbă!!... ux 120712... ca toate ux-urile, o repet, este robotic, rece și nu spune nimic. Mai ales că ești/fost fan Phoenicia 9 ani la rând! . Ar fi interesant să îți aflu părerea și despre celelalte locații... ehm... phoeniciene.

Toate cele bune.

[08.07.21 08:48:36]

@Busioc: Mulțumiri pentru schimbarea username.

Alex_Macedo
[08.07.21 12:15:07]

@Busioc: Bravo! Mă bucur că ai schimbat username-ul în @Busioc.

Ai fost oricum, binevenit pe site... dar... pentru acum voi ști cine a "bătut drumul" de 9 ori pentru resorturile/locațiile Phoeniciei, îți spun și eu, Bine ai venit pe/în AmFostAcolo, @Busioc!!

Atunci când vei avea timp/chef... ar fi bine dacă... din amintiri și fotografii, vei scrie... hai!... nu de cei 9 ani, cu sejur la, locațiile lor... dar... măcar, de acum 2... 3 ani. Este relevant pentru că e de actualitate.

Avem nevoie de cât mai multe păreri și de ce nu, putem face și o medie, statistic vorbind, pentru a alfla dacă, DA acolo sau NU acolo.

Succes.

ovy2k5PHONE
[09.07.21 14:47:47]

Nu știu în ce pavilion ați fost cazați!

În Amfiteatru, cameră întradevar micuță dar cochetă și curată!

Masă ok, cu gust, băuturi îmbuteliate bune!

Seară spectacole frumoase!

Parcarea micuță, cu greu găsești un loc.

Alex_Macedo, ovy2k5
Alte impresii din această RUBRICĂPhoenicia Blue View Hotel (ex Panoramic-Amfiteatru-Belvedere) [Olimp]: