ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2021
Familie
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani
BUN

încărcat de pe telefon!

O vacanță reușită la pretul corect

Am ales acest hotel la recomandarea agenției. Drumul până aici a fost ok. Transferul cu ghid. Totul f bn.

despre SERVICII

Angajații nu prea cunosc limba engleză. Încă de la receptie am inceput sa avem probleme de comunicare... dar ne am descurcat. Toti angajatii au fost receptivi si atenti la nevoile noastre.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera spatioasa. Pat mare chiar mare si comod! Am mers cu copilul de 6 ani care a avut pregatit patul pe o canapea. A dormit bine. Baie suficient de mare dotată cu tot ce a trebuit. Balcon destul de mare cu masa si 2 scaune.

În funcție de tipul de camera ales beneficiezi de vedere. Noi am stat pe partea cu hotel j' ador care e amplasat la 10m de balconul nostru. Deci am avut vedere la vecini ????????. Toate camerele standard sunt amplasate pe această parte. Nu ne a deranjat... caci nu am stat pe balcon mai deloc. Dar stiu ca pentru unii e important balconul si vederea. Avantajul nostru ca nu ne a bătut soarele in camera ????????

Aerul conditionat a funcționat perfect chiar si cu usa de la terasa deschisă.

Zilnic ne erau schimbate prosoapele si era facut curat în camera.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea a fost buna, variata. Cate 3 sau 4 feluri de carne la fiecare masa +2 feluri de peste. Mâncare multa si buna. Copilul a avut de unde alege. Intre mese la barul de pe plaja si la piscina se servesc burgeri, cartofi pai si peste.

Intre 16 si 17 se servea înghețata.

Mic dejun copios.

La barul din restaurant tot timpul era coada...

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja privată cu sezlonguri comode. Nisip si pietriș la intrarea în mare. Apa se adîncește după vreo 8 m de mal ajungea cam la 1.80 m deci nu prea ok pt copii. Apa curata si limpede.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

3 piscine incalzite si una de copii cu apa rece. ???????? cea de copii absurd de mica cu un mini topogan in ea.

Piscinele curate. De 2 ori pe zi cate 2 ore mergeau topoganele cu apa... deliciul copiilor. Super a fost.

Barul de la piscina functional de la 10 la 17. După aceea trebuia sa merg la barul de la etaj sa aduc băuturi... destul de incomod mi s a parut. La fel si barul de pe plaja de la 10 la 17 avea program... parerea mea e ca închidea prea repede caci după masa puteai sta mai lejer la plajă nefiind atat de cald.

Plaja se află la vreo 400 m de hotel... 5 min de mers pe jos pe o alee... sau asigura hotelul transport cu masini de golf până la ora 17. Băuturi locale destul de bune, la discreție...

Nu este un hotel ultra all inclusive!!

Este clasicul all inclusive cu condiții bune de cazare La pretul platit.

Raport calitate/pret excelent.

Spectacole în fiecare seară pt copii... dar in limba rusă... limba cunoscută de toti angajații. Mulți turiști ruși.

Trimis de rusucristian in 06.07.21 17:05:36
Validat / Publicat: 06.07.21 17:34:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Belek

VIZUALIZĂRI: 3630 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rusucristian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [06.07.21 17:30:30] »

@rusucristian: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

calincheitascris / TELEFON [07.07.21 08:50:10] »

Interesant!

De ținut minte acest hotel.

Yoda [07.07.21 10:44:11] »

@rusucristian:

Noi am stat pe partea cu hotel j' ador care e amplasat la 10m de balconul nostru. Deci am avut vedere la vecini ????????. Toate camerele standard sunt amplasate pe această parte. Avantajul nostru ca nu ne a bătut soarele in camera

Am vazut acest hotel acum cativa ani si de atunci am un subiect de meditatie: cum se poate sa construiesti trei hoteluri pe un camp gol, in care nu esti restrictionat de alte constructii mai vechi, si sa le inghesui unul in altul in halul asta? Si macar Port River Hotel e un pic mai departat, dar Riolavitas si J'adore sunt de basm...

Eu nu cred ca ati fi avut probleme cu soarele, pentru ca latura aia este cam spre est si dupa pranz ar fi fost umbra.

rusucristian [14.07.21 12:37:37] »

@Yoda: sunt chiar absurd de apropiat amplasate... la J' adore era mult mai putina lume si din cat am inteles ei nu primeau turisti rusi. Asa ne-a spus ghidul nostru.

mbrandusascris / TELEFON [10.09.21 10:26:19] »

Buna, spune mi te rog, cat de departe era Side de hotel si cu ce se putea ajunge?

Yoda [10.09.21 11:46:51] »

@mbrandusa: Cred ca sunt vreo 8 - 9 km pana la Side, deci cam 10 minute de mers cu masina.

Daca nu sunteti cu masina proprie, cred ca puteti apela cu toata increderea la dolmus. Este ieftin si trebuie sa se poata lua de undeva de pe langa hotel.

Sau le puteti cere la hotel sa va cheme un taxi.

mbrandusascris / TELEFON [10.09.21 12:56:19] »

@Yoda: Multumesc pt raspuns

calincheita, mbrandusa, rusucristian, Yoda