ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2021
PREȚ 1 lei
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT
3 AD. + 1 COPII -- v: 6

Descoperă zona Colibița

Colibița sau... marea de la munte

TIPĂREȘTE URM de aici

Fiind în drum spre cazarea din Bistrița, la recomandarea unui amic, am făcut un mic ocol aici, la Colibița.

Am pus waze-ul și ne-a dus ceva mai departe decât ar fi trebuit. Drumul este în lucru pe mai multe porțiuni și am avansat cu greu pe drumul provizoriu plin de pietre și pământ.

Mi-am dat seama că am mers prea departe deși urmase indicatoarele cu colibița. Am sunat amicul și ne-a spus să punem pe gps locația Fisherman' s Resort. Dacă ai venit doar pentru poze, de aici ai cea mai bună perspectivă și prinzi tot ce este mai important.

Într-adevar locația este... de vis. Merită să stai cazat pe aici, deși mă gândesc că nu este tocmai ieftin. Parcăm mașina și mergem spre ponton. Deși este vineri și parcarea era plină, nu prea era lume prin zonă (ce bine). Jos pe ponton dăm nas în nas cu un reporter și un cameraman de la Televiziunea Română care făcea un reportaj despre orășenii veniți de la canicula betoanelor, la răcoarea muntelui. Într-un final ajungem și pe sticlă, dar în cadru îndepărtat. Interviurile au fost tăiate. Ei înregistrează multe persoane dar la final rămân doar 2-3. Ei asta e. E bine și așa.

Jos, un ponton lung, unde se puteau face poze, în dreapta o piscină. În stânga celebra mare de la munte... practic o mică zonă amenajată cu nisip și șezlonguri. Foarte fain. Noi eram în trecere, așa că am tras câteva poze și am plecat dar repet. E de stat aici. Am observat că zona este ticsită de cazări. Despre prețuri nu pot spune ce și cum dar presimt că nu e ceva de buget.

Mergem apoi la mașină cu direcția Bistrița, cazare 4 seasons apartments, cazarea muncitorească despre care am scris aici.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de ⭐ValentinB_88⭐ in 04.07.21 17:54:15
Validat / Publicat: 04.07.21 22:13:24
  • A fost prima sa vizită/vacanță în COLIBIȚA [BN]
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Am detaliat multe din obiectivele vizitate tot aici pe AFA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (⭐ValentinB_88⭐); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P02 [i]Colibița sau... marea de la munte[/i]