ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2021
Familie
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Apartamente de Lux la marginea Rădăuțiului

Continuăm circuitul prin moldova și poposim la Rădăuți. Cea mai lungă cazare din acest concediu, anume 4 nopți. Aveam pretenții mari. Vila este nou construită, nou expusă pe siteurile de rezervări dar cu recomandări puternice!

De-asemenea, din poze părea să fie într-un mare fel!

Am rezervat încă de acum aproape 2 luni perioada aceasta. Am plătit avans o noapte și cash la cazare restul. Se pare că pe site-ul lor este mai ieftin apartamentul, cam cu 25 lei/ noapte. Pe siteul de rezervări, mai scump din cauza comisionului de intermediere.

LOCAȚIA

Vila este situată în orașul Rădăuți, pe o stradă înfundată, care este destul de neprietenoasă, în sensul că nu este asfaltată, fiind mai mult pietriș. Se poate trece pe ea, cu ceva atenție, fiind și foarte îngustă. Am înțeles că se va asfalta în curând. Se află pe strada Nouă, fix în capătul ei.

PARCAREA

Vila dispune de o parcare pentru 6 mașini, sau chiar și mai multe dacă se blochează altă mașină. Întreaga curte este supravegheată video.

CURTEA

Întreaga curte este plină de gazon, tuns milimetric. Noaptea curtea este iluminată de multe leduri. Arată într-un mare fel.

În spate sunt și 2 șezlonguri, o băncuță iar după vilă este o zonă foarte frumos amenajată, cu foc în aer liber, grătar, oasă mare plus scaune.

_____

APARTAMENTUL

Așteptările erau mari. Oare chiar arată ca în pozele de pe net sau din nou practica cu pozele de la cea mai faină cameră dar cazare la una nasoală?

Ei bine da! Arăta fix ca în poze. Tot apartamentul este amenajat cu un grad ridicat de responsabilitate și atenție la detalii. Pot face o comparație cu un hotel de 4 stele din Turcia la care am fost, anume Batihan. La vremea respectivă cel mai scump de 4 stele din oferta agenției. Apartamentul arată mult mult mai bine.

Toate camerele sunt iluminate cu cel puțin 2-3 moduri. Leduri pe tavan, lămpi, lustre cu bec, lustre cu led, benzi cu leduri ascunse după pereți falși, benzi cu led prin margini de tavan fals, etc.

LIVINGUL

Este mare. Imens! Cam cât jumătatae dintr-un apartament cu 2 camere. Aici avem o canapea frumoasă, un tv generos, un perete amenajat cu ceva lemn care dă un aer foarte sofisticat.

BUCĂTĂRIA

Aici avem un frigider imens, cuptor, cultor cu microunde, mașină de spălat rufe, espressor cu pastile la discreție sau chiar și ceaiuri.

DORMITOARELE

Apartamentul dispune de 2 dormitoare. Unul mai mare, altul mai mic. Ambele au televizoare și șifoniere. Dormitorul mare are și balcon, cu vedere spre parcare.

BAIA

Baia este amenajată în aceeași manieră atentă ca și restul apartamentului. Este plină de leduri și tot felul de lumini.

Prima dată când văd la baie că se dau:

-cască duș+

-pieptăn+

-periuță dinți+ pastă+

-bețișoare urechi + dischete demachiante+

-gel de duș și șampon la discreție

Toate personalizare cu Logo Shim residence. La fel ca și halatele de baie sau prosoapele.

CONCLUZII

Vila are 4 apartamente dacă nu mă înșel. Fiecare am înțeles că este amenajat într-un stil diferit, unic. Doamna Elena care este administratorul vilei, este foarte amabilă și te ajută cu orice ai nevoie.

Noi am plătit 192 lei/ noapte ceea ce consider că este un preț modic luând îm calcul condițiile de cazare luxoase.

Mai sunt câteva lucruri care lipsesc. De exemplu mai multe șezlonguri, un loc de joacă pentru copii, aer condiționat, etc. Dar doamna administrator mi-a spus că încă mai fac amenajări și vor suplini toate minusurile.

Trimis de ⭐ValentinB_88⭐ in 22.06.21 00:28:25
Validat / Publicat: 22.06.21 07:27:13
  • A fost prima sa vizită/vacanță în RĂDĂUȚI

VIZUALIZĂRI: 629 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P06 Shim Residence

[22.06.21 07:25:15]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Shim Residence, RĂDĂUȚI" (nou-creată pe sait)

webmasterPHONE
[22.06.21 07:55:38]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

⭐ValentinB_88⭐PHONEAUTOR REVIEW
[24.06.21 05:19:57]

Salut. Am mai adaugat cateva poze cu foișorul. Cei care doresc să închirieze acel spațiu cu foc deschis, trebuie sā achite 50-150 lei pentru 2-3 ore. Funcționează pe gaz. Este alegerea propietarilor de a taxa acest lucru, mai ales pentru a și responsabiliza oaspeții să păstreze curățenia și lucrurile de acolo.

MioritikPHONE
[27.06.21 06:38:25]

Eram curioasă să văd luxul Moldovan. Pare că merită.

Strada e înfundată (sau desfundată) că e zonă nou construită. Așa e la început.

⭐ValentinB_88⭐AUTOR REVIEW
[27.06.21 20:07:18]

@Mioritic: Da, strada este înfundată. Urmează asfaltarea ei conform administratorului. Este situată într-o zonă de case. Exceptând câinii care mai latră aiurea, zona este foarte liniștită.

⭐ValentinB_88⭐AUTOR REVIEW
[08.07.21 16:20:39]

Update: Toate apartamentele au fost dotate cu aer conditionat de ultima generatie. Am aflat asta din postarile pe FB ale celor de la Shim Residence. Plus ca fix cand am mers noi, tocmai ce incepusera sa instaleze din ele.

Mioritik, ⭐ValentinB_88⭐